Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z wycieraczkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z wycieraczkami

    Masakra :twisted: Co taki ma w czubie :twisted:

  • #2
    [O1] Problem z wycieraczkami

    Witam. Mam drobny problem z wycieraczkami. Czasami nie chcą się włączyć, jedynie jeśli włączę na najszybszą prędkość to zaczynają działać i przez kilka dni jest spokój. Nie zauważyłem też żadnej prawidłowości jak wilgoć czy niska temperatura. Zastanawiam się czy jest to wina silniczka czy może przekaźnika

    Komentarz


    • #3
      Może być silniczek miałem podobnie w innym aucie, skończyło się na wymianie, ale w skodzie nie słyszałem o takim przypadku
      1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
      moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

      Komentarz


      • #4
        misq, może ten temat Ci pomoże

        Forum - Octavia Club Polska
        Była O1 AGR

        Jest O1FL ALH

        Komentarz


        • #5
          misq, może być nie tyle silniczek co zatarty mechanizm. Wymontuj go z samochodu i sprawdź czy w rękach swobodnie się obraca.
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            W golfie miałem zatarty mechanizm jednak jest jedna podstawowa różnica. Nawet jak włączę wycieraczki i nie zadziałają a pociągnę za ramię wycieraczki to nic nie pomaga a jak już zaczną działać to chodzą na każdej prędkości i czasowo bez zwalniania czy przycinania więc mechanizm jest raczej ok

            Komentarz


            • #7
              Z tego co pamiętam to była kwestia lutów od czasówek w silniczku: można było bawić się w naprawę, a ja wymieniłem cały silniczek
              1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
              moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

              Komentarz


              • #8
                Dzisiaj znowu nie działały wycieraczki. Zauważyłem, że nie słychać wtedy żadnego przekaźnika

                Komentarz


                • #9
                  Czasówki czy w ogóle?
                  1.9TDI ASV TOUR/ 1.9TDI ALH COMBI/M W. 1.9jtd
                  moje auto: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...248021#1248021

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie działają czasówki, wycieraczki ze spryskami, pierwszy bieg ani jednorazowo po machnięciu manetką w dół. Zaczynają działać dopiero na drugim biegu i jak już się raz ruszą to reszta też zaczyna działać

                    Komentarz


                    • #11
                      Podepne sie pod temat. Dzisiaj wycieraczki stanęły mi na sztorc i koniec. nie działają na żadnej prędkości jedyne co działa to spryskiwacz. Bezpiecznik cały i zdrowy. Jutro rozepne kostke i posrawdzam napięcia, tyle że zanim to zrobie to chciałem was prosić o schemat kostki przy manetce i tej przy silniczku. Podejrzewam że w moim przypadku rozsypała się manetka bo nie raz było tak że zacinały się i pracowały cały czas, ale żeby to stwierdzić potrzebuje opisu kostki która się przy niej znajduje

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam mnie dzisiaj też dopadł problem z wycieraczkami, tzn. spryskiwacz chodzi ale wycieraczki wogóle się nie ruszają. Bezpiecznik cały, co moze być powodem?
                        AdamS

                        Komentarz


                        • #13
                          Mechanizm stoi deba ??

                          Sciagnij podszybie i odkrec nakretke 13" na osi silnika i zobacz wtedy czy sie silnik rusza.

                          Ten mechanizm wieczny nie jest, bywa ze sie zatrze na amen, z tym ze poczatkowo wycieraczki powinny chodzic wolniej, az w koncu pewnego nie nie startuja.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Własnie ostatnio nie zauważyłem żadnego problemu z wycieraczką aż do dziś.
                            AdamS

                            Komentarz


                            • #15
                              andiamo zrób taj jak napisał Maicroft. Jeżeli silnik będzie pracował to do demontażu i przesmarowania mechanizm wycieraczek.

                              Komentarz


                              • #16
                                Ale sie wszyscy uparli na ten mechanizm. Co ma mechanizm do braku spryskiwacza czy pierwszego i drugiego biegu. Powody moga byc nastepujące: manetki, przekaźnik, bezpiecznik lub najprawdopodobniej jakieś zwarcie - gdzieś.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamiast zadawać tyle pytań i snuć zbędne teorie można pierwsze zacząć od przeczyszczenia styków w manetce. Zaśniedzieją, zabrudzą się i już nie działają. Sam miałem problem z szybami el. (brak 2 pozycji i pierwsza przesunięta na jej miejsce), wacik ze zmywaczem do paznokci załatwił sprawę. Jest instrukcja jak zrzucić pająka w temacie o montażu tempomatu. Przy okazji widać wiązkę w kolumnie - mogła się przetrzeć, albo kostka zaśniedzieć. Potem iść głębiej po kablach przez przekaźniki aż do silnika. Z tego co widzę, to usterka na 99,9% nie jest mechaniczna tylko elektryczna. W obu przypadkach. Aby wyeliminować silnik podpinamy go na krótko (maska nie zawadzi o ramiona) uważając oczywiście na biegunowość. Troszkę chęci.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X