Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura płynu chłodnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura płynu chłodnicy

    Zamieszczone przez piotrek_os
    Zamieszczone przez zaba371
    witam moze ktos ma blisko zeby podjechac i zobaczyc to auto ??
    Link
    ja mam troche daleko zeby w ciemno jechac
    typowo handlarskie....Smyków to jak Daleszyce, Niwy, Wujostwo, itp. tam się po auta nie jedzie.....no chyba, ze ktoś nie wie i rwie z 2-go końca polski po "mine"
    po drugie czy warto jechać taki kawał drogi po samochód za ten hajs ?? Zresztą widać że odpicowana mocno jest..

    [ Dodano: Pon 20 Paź, 14 21:52 ]
    Zamieszczone przez piotrek_os
    Zamieszczone przez zaba371
    witam moze ktos ma blisko zeby podjechac i zobaczyc to auto ??
    Link
    ja mam troche daleko zeby w ciemno jechac
    typowo handlarskie....Smyków to jak Daleszyce, Niwy, Wujostwo, itp. tam się po auta nie jedzie.....no chyba, ze ktoś nie wie i rwie z 2-go końca polski po "mine"
    po drugie czy warto jechać taki kawał drogi po samochód za ten hajs ?? Zresztą widać że odpicowana mocno jest..

  • #2
    Temperatura płynu chłodnicy

    Witam
    Od kilku dni zauważyłem że silnik się nie dogrzewa, nie osiąga optymalnej temperatury tylko wskazówka stoi trochę przed 90* czyli jakieś 80. Kiedyś dałem jej w palnik czyli prędkość koło 180km/h i non stop wysokie obroty i dopiero po jakiś 10-15 min sie dogrzała. Wydaję mi się że to termostat. Jak można to sprawdzić domowym sposobem? I jaki ewentualnie polecacie?
    Z racji że jestem nowy(nie wiem czy to potrzebne) to dodam że to 1,6 SR 101KM z LPG.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

    Komentarz


    • #3
      Re: Temperatura płynu chłodnicy

      Zamieszczone przez ciociakrystyna
      Witam
      Od kilku dni zauważyłem że silnik się nie dogrzewa, nie osiąga optymalnej temperatury tylko wskazówka stoi trochę przed 90* czyli jakieś 80. Kiedyś dałem jej w palnik czyli prędkość koło 180km/h i non stop wysokie obroty i dopiero po jakiś 10-15 min sie dogrzała. Wydaję mi się że to termostat. Jak można to sprawdzić domowym sposobem? I jaki ewentualnie polecacie?
      Z racji że jestem nowy(nie wiem czy to potrzebne) to dodam że to 1,6 SR 101KM z LPG.
      Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
      najprościej podpiąć kompa i sprawdzić temperaturę na VAGu
      może to nie wina termostatu a czujnika temperatury?
      był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
      jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



      komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

      Komentarz


      • #4
        Domowym sposobem to masz dwa węże jeden doprowadzający płyn do chłodnicy na górze drugi odprowadzający i jak ci się auto trochę zagrzeje powiedzmy ok 60 -70 stopni porównaj dotykając ręką te dwa węże powinna być wyczuwalna różnica temperatur zanim się termostat otworzy jeden wąż powinien być wyrażnie zimniejszy(górny) , jeżeli mają tą samą temperature to termostat jest otwarty(czyli do wymiany).
        jakby co posiadam kabel vag

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X