Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z centralnym zamkiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z centralnym zamkiem

    pstrykacz, ops: chochlik :wink: Przepraszam

  • #2
    Problem z centralnym zamkiem

    Witam, mam problem z centralnym zamkiem sterowanym z pilota. Otóż samochód nie reaguje w ogóle na pilota żadnego z dwóch kluczyków. Lampka ustawiona tak, żeby włączała się za każdym razem, kiedy otwiera się drzwi, świeci się na stałe, a czerwona kontrolka od otwierania drzwi w ogóle nie reaguje na otwieranie jakichkolwiek drzwi, tak samo jak lampki ostrzegawcze w przednich drzwiach, tak jakby samochód nie wiedział, że drzwi są otwarte. Problem zaczął się od tego, że podczas zamykania samochodu z pilota zostawał na stałe palący się lewy kierunkowskaz. Po jakimś czasie po otwarciu samochodu mrugała kontrolka od alarmu i kierunkowskazy mrugały tak jak "nieregularne światła awaryjne", następowało wówczas odcięcie zapłonu, tak jakby wył alarm, ale bez syreny(syrena sprawdzona i działa). Dzisiaj zauważyłem, że auto z pilota można tylko otworzyć, ale już nie da się go zamknąć, central nie działał nawet na zamykanie z kluczyka(zamykały się tylko drzwi kierowcy), jednak za którymś razem załapało, ale kosztem działania pilota. Mam nadzieję, że opis nie jest zbyt zagmatwany, żeby cokolwiek z niego zrozumieć. Piszę, bo nie znalazłem podobnego tematu, zazwyczaj wszystkim nie łapały tylko jedne drzwi albo w ogóle nie działał central(nawet z kluczyka), tym bardziej zastanawia mnie sytuacja w moim samochodzie.
    Dodam, że baterie w pilotach są ok, syrena od alarmu działa, działają także elektryczne szyby(wyczytałem, że jak sterownik centrala siada to elektryka szyb także nie działa podobno, w samochodach z domykaniem z pilota, tak jak u mnie)
    Mój samochód to Octavia 1 '04 kombi, silnik 1,9 TDi ASZ 96Kw.
    Za pomoc z góry dziękuję!

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      slodkii, czy VCDS pokazuje jakieś błędy? Jeżeli tak, to wrzuć opis. Jeżeli nie to może to być zwykłe zwarcie, bo np. gdzieś się izolacja przetarła. Próbowałeś odłączyć alarm (centralkę) i wtedy zamknąć pilotem? Może to instalacja alarmowa jest przyczyną.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Niestety nie mam dostępu do VCDS, to faktycznie chyba jakieś zwarcie, nagle piloty dzisiaj zaczęły działać, niby wszystko ok tylko czujka otwarcia drzwi nie działa, reaguje tylko na klapę bagażnika, więc tak czy inaczej z pilotów korzystać nie mogę bo po otwarciu samochód nie wie że jest otwarty i po chwili zamyka i odcina...

        Komentarz


        • #5
          slodkii, poproś kolegów z 3city o pomoc w sprawie VCDS
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            rozważałeś opcję, że to popsute są zamki drzwi i są zakłócenia na linii zamki-centralny?
            ja miałem podobnego typu przejścia i okazało się właśnie że to wina popsutych zamków w drzwiach (3 z 4) które wysyłały do centralnego sprzeczne informacje (np że w czasie jazdy drzwi są otwarte) albo w ogóle nie reagowały na sygnały pilota. mechanik poodłączał mi to i owo i teraz wszystko działa (oprócz odłączonego antynapadu).

            tu masz opis mojego problemu Forum - Octavia Club Polska
            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X