Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana Anteny i podstawy anteny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wymiana Anteny i podstawy anteny

    sprzedam rzeczy zalegające w mieszkaniu

    części octavia przed fl i fl
    80zl( za wszystko) + ewentualna wysyłka

    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

    Kurteczka dziewczęca w rozmiarze 80 Pszczółka Maja
    18zl + ewnetualna wysylka

    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

    Wózek spacerowy Bebetto Vulcano
    180zl + ewnetualna wysylka

    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

    Ubranko do Chrztu dla dziewczynki r.74
    45zl + ewnetualna wysylka

    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

    Sukieneczka do Chrztu jak i na inne okazje w rozmiarze 74
    55zl + ewnetualna wysylka

    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl


    więcej zdjęć prześlę na e-maila
    mozliwy odbior osobisty w Gdańsku

  • #2
    [O1] Wymiana Anteny i podstawy anteny



    Witam serdecznie . Czy moze ktoś doradzić jak się zabrać do wymiany tej podstawy ateny ? Jak ona się fachowo nazywa,ile może kosztować i gdzie ją można dostać ? Strasznie popękała od słońca i delikatnie przepuszcza wodę . Z góry dzięki

    Komentarz


    • #3
      O ile pamiętam trzeba kupić nową antenę samej podkładki raczej nie kupisz .

      Komentarz


      • #4
        Istnieje jako zestaw naprawczy
        Link

        Komentarz


        • #5
          zns, jak przepuszcza wodę, to pewnie wilgoć dostała sie do wzmacniacza. Prędzej czy później siądzie (zgnije) i nie będzie zbierać dobrze fal. Najlepiej wymień całą antenę.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ruwado
            zns, jak przepuszcza wodę, to pewnie wilgoć dostała sie do wzmacniacza. Prędzej czy później siądzie (zgnije) i nie będzie zbierać dobrze fal. Najlepiej wymień całą antenę.
            Dokladnie tak jak pisze kolega. Wymień całą podstawkę z wzmacniaczem. Ja to u siebie zrobiłem jakieś 3 miesiące temu i bardzo poprawił się odbiór stacji. Co do wymiany to z tego co pamiętam wystarczyło to w Combi wystarczyło zdjąć z zatrzasków tylny plastik podtrzymujący podsufitkę. Później wystarczyło delikatnie ją odgiąć i okręcić uchwyt kluczem 22 lub 24 płaskim. Za porządną podstawkę anteny zapłaciłem 35 zł

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez zns
              Witam serdecznie . Czy moze ktoś doradzić jak się zabrać do wymiany tej podstawy ateny ? Jak ona się fachowo nazywa,ile może kosztować i gdzie ją można dostać ? Strasznie popękała od słońca i delikatnie przepuszcza wodę . Z góry dzięki
              jak juz wymieniasz antene to polecam kupić triflexa - będziesz miał odrazu do CB
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez ulysse
                Dokladnie tak jak pisze kolega. Wymień całą podstawkę z wzmacniaczem. Ja to u siebie zrobiłem jakieś 3 miesiące temu i bardzo poprawił się odbiór stacji.
                sam to przerobiłem, chociaż wymiana była w zakładzie montującym hi - fi - audio - stereo itp. w samochodach Firma sprawdzona przeze mnie. Robota trwała około 40 minut. Po przegniciu wzmacniacza w trasie zbierało mi tylko radio Ojca Dyrektora - inne trzeszczały. Po wymianie anteny - zero problemów.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  zns,

                  Ja kupiłem tutaj...
                  Maty wygłuszające, wzmacniacze samochodowe, car audio oraz GMS 6401 - Warszawa - Elektrodor Dorota Święconek

                  samą podstawę raczej ciężko dostać...a pokazany wcześniej zestaw naprawczy może ale nie musi pasować do twojej anteny.

                  Tak jak napisał ruwado, wcześniej czy później wzmacniacz w podstawie anteny przestanie działać więc lepiej wymienić całość.

                  Żeby dostać się do anteny trzeba zdemontować plastik znajdujący się z tyłu na podsufitce a następnie delikatnie odciągnąć tapicerkę. Trochę ciężko wykonać tam ruchy kluczem płaskim ale powoli dasz radę.

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki chopy za podpowiedzi . Zdecydowałem że wymienię kompletnie, antene i podstawę ze wzmacniaczem . Teraz tylko pytanie jaki otwór mam w dachu bo z tego co widziałem na alledrogo istnieją dwa rodzaje podstaw. Kwadratowy i okrągły



                    Znalazłem jeszcze coś takiego :



                    Niby pasuję do otworów w dachu kwadratowych jak i okrągłych hmm tylko że jakoś do mnie nie przemawia

                    Doradzicie coś ?

                    Komentarz


                    • #11
                      zns, Ta z pierwszego zdjęcia jest najbardziej zbliżona do oryginału.
                      .

                      Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                      Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                      Komentarz


                      • #12
                        Czyli ta się nada ?

                        K L I K



                        Tylko dlaczego z tej wychodzą dwa przewody a z tamtych po jednym ? sorki ale jestem zielony

                        Komentarz


                        • #13
                          W tej gdzie jest jeden przewód wzmacniacz w podstawie anteny /oczywiście jeżeli takowy jest/ zasilany jest kablem antenowym, potrzebny jest wtedy separator przy nie oryginalnym radiu, w drugim przypadku zasilanie wzmacniacza odbywa się tym drugim przewodem i na niego należy podać +12V, wtedy nie trzeba separatora.
                          // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
                          ------------------------------------------------------

                          Komentarz


                          • #14
                            Proponuję kupić oryginalną antenę mimo ,że cenowo jest różnie ,ale przerabiałem to kilkakrotnie i podrabiane tanizny próchniały po roku lub czasami nawet nie bo jedna zima wystarczała aby plastik zaczął sie kruszyć. Co do separatora lepiej kupić oryginał antenę z jednym kablem bo z zasileniem anteny dodatkowym kablem zawsze sa problemy i trzeba sie pobawić z końcówkami a tak to tylko wtykach kabel i jedziesz dalej a w razie czego separator o wiele łatwiej wpiąć pod radio.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X