Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nowe auto - kilka problemów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nowe auto - kilka problemów

    rafiki, jednemu z moich znajomych, orzekła za przetarty błotnik. Znam ja te numery :diabelski_usmiech

  • #2
    nowe auto - kilka problemów

    Witam wszystkich.

    Dzięki użytkownikowi SprawdzAutoPl (BTW polecam jego usługi sprawdzania aut po VINie) i po przejechaniu w dniu wczorajszym 1600 km stałem się posiadaczem Octavi Elegance z 2003 roku.
    Zanim zaprezentuję auto jeszcze chwilę czasu upłynie, bo o ile mechanicznie jest wszystko OK, to cały środek jest do "odszczurzenia", karoseria do polerowania a tymczasem chciałbym się Was zapytać o kilka usterek, które muszę naprawić na szybko:

    1. nie działa klamka kierowcy wewnątrz (doczytałem zerwana linka) - kupię, tylko czy to nie ma związku z innymi usterkami:

    2. nie działa rygiel od kierowcy gdy nacisnę zamykanie/otwieranie z pilota, otwieranie lub zamykanie auta kluczykiem jest OK, ryglują lub otwierają się wszystkie drzwi, szyby się domykają - co może być tego powodem?

    3. podświetlenie na podsufitce dziwnie działa, tzn musi być wyłączone bo nie reaguje na zamknięte drzwi i cały czas świeci - co jest uszkodzone? O ile dobrze pamiętam to te małe lampki na drzwiach (świecą na biało-czerwono) działają prawidłowo - czy ta usterka ma związek z pkt. 2?

    4. nie działa mi regulacja zewnętrznego lusterka od kierowcy, pozycje do ustawienia regulacji są dwie - L i R (oraz środkowa czyli podgrzewanie lusterek o ile dobrze pamiętam), niezależnie która pozycja jest wybrana (L czy R) to zawsze reaguje lusterko pasażera (czary?)

    Z góry dziękuję za pomoc. Na forum obiecuję się udzielać i pomagać (robię to też na jednym z innych for grupy VAG)

    Komentarz


    • #3
      tex00, witaj. Cóż, co do pkt. 1 to myślę, że nie ma to związku z innymi, natomiast co do reszty to cóż Ci powiedzieć - typowe przypadłości w O1. Z opisu w pkt. 2 wnioskuję, że mechanicznie zamek u kierowcy się zamyka a jedynie nie ma sterowania na prąd. Jest tu kilka możliwości. Sprawdź przewody w gumowej osłonie między drzwiami kierowcy a słupkiem A, druga opcja to moduł sterowania przy zamku w drzwiach kierowcy - piny w kostkach mają tendencję do gnicia (uwaga! w przypadku wymiany całego modułu numery muszą być identyczne, bo zamki i szyby będą szaleć lub nie będą działać wcale), mikrostyk w zamku kierowcy - zimne luty na płytce. Pkt. 3 może, choć nie musi być związany z pkt. 2 - do sprawdzenia czujnik otwartych drzwi. Pkt. 4 jest ściśle związany z pkt. 2 - w przypadku którejś z tamtych usterek lewe lusterko zwykle nie działa.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        tex00, Mała poprawka-moduł sterowania znajduje się przy silniczku opuszczania szyb,czarna,plastikowa,prostokątna skrzyneczka.Żeby ją odpiąć to po obu stronach są po trzy plastikowe ząbki plus cieńka,metalowa obejma którą sie ściąga.Z kostki wysuwasz śrubokrętem zabezpieczenie i ją wyciągasz i masz dostęp do pinów.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          aniol, dzięki za czujność właśnie zastanawiałem się czy czegoś nie pokręciłem
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            dziękuję Wam za odpowiedź. W poniedziałek jak tylko dostanę linkę zabieram się za rozbieranie. Czy jest możliwe że to zacznie działać po wyczyszczeniu wszystkiego czy raczj czeka mnie wymiana tego "modułu"?

            Komentarz


            • #7
              tex00, nie nastawiaj się na wymianę modułu. Jeżeli będziesz miał zgnite piny w kostce, to wystarczy samą kostkę wymienić. Cały moduł musi mieć dokładnie taki numer jak Twój obecny i możesz mieć problem ze znalezieniem używki, a w ASO bez sensu kupować. Może też wystarczy tylko przeczyścić styki. Proponuję użyć jakiegoś kontaktu w sprayu. Jeżeli to nie pomoże to szukaj O1 z wyposażeniem co najmniej Ambiente, kup samą kostkę jeżeli będzie się dało (jeśli nie to cały moduł) i zrób sam/daj elektronikowi niech Ci zamieni te kostki. Aniol tak zrobił i mówił, że kosztował ten zabieg chyba z 20 zł.
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                tex00,Jak dojdziesz do tego daj fotki kostki i modułu.Konkretnie pinów i bedziemy gadać dalej.Jak coś to ci pod powiem co zrobić ale musze je widzieć.
                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                Pozdrawiam ANIOL

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez aniol
                  tex00,Jak dojdziesz do tego daj fotki kostki i modułu.Konkretnie pinów i bedziemy gadać dalej
                  postęp technologiczny - w tym wypadku naprawa samochodu przez internet
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • #10
                    czekam na linkę klamki, wtedy razem będę wszystko naprawiał. Jeżeli to tylko elektronika to myślę, że sobie poradzę - trochę się tym zajmuję. Pytałem Was tylko dlatego, żebym wiedział czego się spodziewać i czego szukać.
                    O postępie prac będę informował na bieżąco.

                    [ Dodano: Sro 22 Sty, 14 15:45 ]
                    zabrałem się za naprawę:

                    - wiązka kabli wygląda tak:
                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                    muszę naprawić 4 przewody, spiete na krótko przywóciły funkcjonowanie sterowania z pilota zamka po stronie kierowcy, jednak nadal nie działa poprawnie sygnalizacja otwartych drzwi, trochę się zorientowałem w temacie i wychodzi na to, że mikrostyk jest do wymiany, zamówiłem - zobaczymy

                    - okazuje się że nie działa włącznik ogrzewania szyby tylnej, spięty na krótko działa, problem był w blaszce, ale wydaje mi się, że brakuje jakiegoś elementu (sprężynki?), ponieważ nie odbija i zostaje cały czas w pozycji włączonej zobaczcie:
                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                    - linka otwierania drzwi wymieniona - jest OK

                    na koniec 2 zdjęcia auta na szybko robione, reszta będzie później:
                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                    [ Dodano: Czw 23 Sty, 14 00:02 ]
                    rozebrałem zamek w drzwiach kierowcy - tak jak podejrzewałem i wiele ludzi miało/ma ten problem - jest uszkodzony mikrostyk (BTW. ten patent jest bardzo problematyczny jak widzę, w Ibizie mam taki gumowy chowający się palec, ani razu nie było z nim problemu)

                    pojawiło się kolejne pytanie - zamek w klapie bagażnika:
                    - oświetlenie po otwarciu klapy się uruchamia i gaśnie po zamknięciu - to jest OK,
                    - otwieranie/zamykanie klapy z pilota i przycisków na drzwiach kierowcy - jest OK
                    - otwieram klapę kluczykiem - otwierają się również wszystkie drzwi
                    - zamykam klapę kluczykiem - zamyka się tylko klapa - czy to jest prawidłowe?

                    [ Dodano: Sro 29 Sty, 14 11:51 ]
                    Witam ponownie,

                    po tygodniu spędzonym w garażu działa już wszystko, oto lista rzeczy, które trzeba było naprawić wymienić:
                    - wymiana linki klamki
                    - naprawa wiązki kabli pomiędzy drzwiami a karoserią
                    - wymiana mikrostyku zamka kierowcy
                    - naprawa włącznika ogrzewania szyby tylnej

                    i inne:
                    - wymiana zatrzasków plastikowej osłony wewnętrznej bagażnika
                    - dokupienie anteny (zerwana prawdopodobnie gdzieś na myjni) i osłony przedniej relingu dachowego
                    - wymiana oleju + filtra
                    - wymiana filtra powietrza i kabiny

                    do zrobienia:
                    - wymiana tarcz i klocków przód + tył
                    - wymiana świec
                    - wymiana filtra paliwa
                    - mycie silnika
                    - gruntowne sprzątanie wnętrza + korekta lakieru (coś a'la car detaling)

                    aktualne jest jeszcze moje ostatnie pytanie o zamek w klapie bagażnika:
                    - oświetlenie po otwarciu klapy się uruchamia i gaśnie po jej zamknięciu - to jest OK,
                    - otwieranie/zamykanie klapy z pilota i panelu na drzwiach kierowcy - jest OK
                    - otwieram klapę kluczykiem - otwierają się również wszystkie drzwi
                    - zamykam klapę kluczykiem - zamyka się tylko klapa - czy to jest prawidłowe?

                    no i jeszcze jeden problem:
                    gdy silnik jest zimny delikatnie falują obroty, po zagrzaniu jest OK, trochę poczytałem i w pierwszej kolejności przepustnica jest do czyszczenia, czy coś innego może być jeszcze tego powodem?

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie zrobiłeś przypadkiem zdjęć z wymiany linki?
                      Też muszę to zrobić tyle, że w tylnych drzwiach, a nie chciałbym niczego pourywać... :lol:
                      BYŁA: liftback 1.6 75KM 1998r -----> SĄ: liftback 1.6 75KM 2002r/ liftback 1.6 102KM 2010r <--klik--> combi 1.9TDI 101KM 2009r <----zapraszam

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X