Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpaleniem, 1.9 TDI, 2003 rok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z odpaleniem, 1.9 TDI, 2003 rok

    Zamieszczone przez cbool10
    Zamieszczone przez rafiki
    jesteś prawie jak netoperek
    No to co głupie pytania zadajesz :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
    nie marudź :P
    Pozdrawiam
    kazik19021

  • #2
    Problem z odpaleniem, 1.9 TDI, 2003 rok

    Witam. Od niedawna jezdze O1 z 2003 r z silnikiem 1.9 tdi 110 KM. Czasem mam problem z odpaleniem a konkretniej, zaplon zapala sie normalnie jednak gdy przekrece dalej kluczyk slychac tylko pykniecie i nic, nawet kontrolki nie gasna. Zapali dopiero po kilku krotnym zamknieciu i otworzeniu zamka z pilota, czasem po 3 razach a czesem i z 15 razy tak trzeba. Jednak problem wystepuje nie zawsze. Gdzie szukac? Slyszalem ze to moze immo sie blokuje? Mial ktod podobnie?

    Komentarz


    • #3
      luki1304, Możliwe że nie zawsze odczytuje kod i jest cały czas blokada zapłonu.Trza by podpiąć pod kompa i poczytać jakie błędy wyskoczą a potem dalej kombinować.
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        Auto stoi od rana u elektryka i zobaczymy co zdiagnozuje.
        Ale mam jeszcze drugi mały problem...
        Od kilku dni gdy rano odpalam miga mi kontrolka od płynu chłodniczego (pomimo że jest stan) . Jednak gdy restartowałem silnik problem znikał. Dzisiaj do kontrolki od płynu dołączyły jeszcze kontrolki od ABS i ASR . Podobnie po restarcie silnika znowu problem znikł... Co może być przyczyną tych zapalających się kontrolek??

        Komentarz


        • #5
          Podłczysz smochód pod VAG/VCDS i sie sprawa wyjasni...
          Przemek
          DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
          A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
          80 B3 Limo 1.6 TD SB

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez aniol
            Możliwe że nie zawsze odczytuje kod i jest cały czas blokada zapłonu.
            Zamieszczone przez luki1304
            gdy przekrece dalej kluczyk slychac tylko pykniecie i nic,
            Immo w octavii nie blokuje rozrusznika.Trzeba iść innym tropem.Jeżeli słychać tylko pyknięcie,to należy zacząć od najprostszej rzeczy czyli od sprawdzenia rozrusznika.Jeżeli masz jakiś alarm to być może on odcina rozrusznik.
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz


            • #7
              Tak jak kolega wyżej napisał , nie immo , nie alarm...
              Przyczyną tej usterki był strasznie zasyfiony elektromagnez przy rozruszniku i zardzewiała jakaś podkładka... tak przynajmniej było wg elektryka. Narazie auto pali normalnie , mam sprawdzić przez weekend czy pali teraz bez problemu.
              A odnośnie vaga to nie wykazywał żadnych błędów prócz czujnika od abs lewego tylnego koła.

              [ Dodano: Pią 21 Mar, 14 17:55 ]
              Problem nue zniknal do konca. Jest troche lepiej pod wzgledem tego ze nie trzeba go zamykac i otwierac z pilota tylko kluczyk ze stacyjki wyciagnac. No i lapie po 3 razie max.... gdzie dalej szukac?

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X