Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sonda lambda przed katalizatorem OCTAVIA 2004r., jedynka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • sonda lambda przed katalizatorem OCTAVIA 2004r., jedynka

    Zamieszczone przez marektbg
    Czyli najlepiej nie kupować samochodu - ma się wtedy 100% pewności że się nie wtopi - rower jest zdrowszy i tańszy.
    EE tam, nie przesadzaj, po prostu nie należy skreślać auta bo miało coś tam malowane. :wink:

  • #2
    sonda lambda przed katalizatorem OCTAVIA 2004r., jedynka

    witam,
    prosze o info jaka sonde kupic,
    czy warto wydac wiecej czy wystarczy kupic tansza?

    PS
    Sonde wymieniam poniewaz ciagle wywala blad-check-zolty silniczek SKLAD SPALIN.


    Prosze o odp.


    TOmj

    Komentarz


    • #3
      auto ma lpg?

      Komentarz


      • #4
        tak

        Komentarz


        • #5
          Wywala checka zarówno na benzynie i na LPG ?
          Bo jeśli tylko na LPG to może wystarczy wyregulować instalacje, albo wyczyścić/wymienić wtryskiwacze.

          Komentarz


          • #6
            i na gazie i na benz.
            inst regulowana byla pare razy juz'


            ps autko jezdzi mimo checku normalnie;

            tom

            Komentarz


            • #7
              Przechodziłem to, ja co prawda bez gazu, ale też się z tym bujałem. Pierwsza sonda, żółta kontrolka, kasowanie błędów, ponowne odpalenie, znowu żółta kontrolka... Wymieniłem pierwszą sondę na BOSCH, to mi dwa dni później druga strzeliła. Wymieniłem drugą na BOSCH i jak na razie jeżdżę pół roku i spokój 8) . Zabawy z lambdą i montaże nie są tanią imprezą, więc osobiście uważam, że lepiej dołożyć kilka groszy.

              Komentarz


              • #8
                Trzeba trochę posprawdzać parametry, , to nic, że instalacja była kilka razy regulowana, ma być raz wyregulowana a dobrze. sprawdź czasy wtrysku np na biegu jałowym, jak silnik pracuje na benzynie ( powinno być np. 3,5ms) i przełącz na lpg, czas wtrysku powinien być taki sam 3,5ms, Następna sprawa, jakie są korekty krótkoterminowe i długo terminowe? To będzie gdzieś w grupie powyżej 030, 033 chyba?

                Komentarz


                • #9
                  w ex 01 1,6 +lpg miałem checka od sondy przed katalizatorem. Dwa lata jeździłem, bo poza checkiem nic się nie działo. Na początku mnie to wpieniało, a później się przyzwyczaiłem :diabelski_usmiech Sama gasła...sama się zapalała - przeważnie jak gdzieś jechałem na tzw luza albo do świateł dojazd gdy było czerwone.
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • #10
                    jak spalanie masz w normie to masz dwa wyjscia
                    Jezdzic ze swiecaca kontrolka
                    Wymienic sonde ale na boscha (zamiennik o jakości orginalu) na taniosci daleko nie zajedziesz
                    Ewentualnie kup sprawna uzywke

                    Komentarz


                    • #11
                      a sprawdzałes jakie sa błedy zapisane w sterowniku? bo check i komunikat skład spalin mie musi byc spowodowany uszkodzona sonda .
                      diagnostyka vag 602-614-253

                      Komentarz


                      • #12
                        witam,
                        spalanie jest w porzadku;

                        wypad nad morze POZNAN-WLADYSLAWOWO, w tym TORUN-GDANSK A1, srednio spalil 6,4 l gazu,

                        chce w koncu usunac przyczyne pojawiania sie bledu tego zoltego silniczka!!!

                        przed zalaozeniem gazu, po kupnie auta zrobilem ok 4000 km na benzynie i nie wywyalalo checka,
                        teraz gdy troche jezdzilem na samej benzynie zaczelo i na niej tez wywalac...

                        doloze i kupie tego Boscha raczej, tylko czy ta 1 czy 2 z linka:
                        SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia ,

                        PS
                        Po wymianie sondy trzeba na nowo ustawic instalacje?

                        dziekuje za pomoc

                        tom

                        Komentarz


                        • #13
                          Spalanie 6.4 raczej małe, na LPG nie miałem spalania mniejszego niż 7.5 litra na 100 km.
                          Oczytane z kompa czy liczone ?

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X