Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wskaznik paliwa wariuje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wskaznik paliwa wariuje

    pogolił = sprzedał :twisted:

  • #2
    wskaznik paliwa wariuje

    w mojej nowej octavce cos niedobrego dzieje sie ze wskaznikiem paliwa. gdy ja kupilem wahy bylo malo i wskaznik tak pokazywal. jak zaplaila sie kontrolka to zalalem ja za 100zl i wskaznik przechylil sie do polowy. tylko ze po przejechaniu blisko 180 km specjalnie sie nie przesunal. a dzis jak po postoje udpalilem to najpierw zjechal na zero zaplil kontrolke, a potem machanl sie pare razy na maxa i znowu zatrzymal sie gdzies w polowie? co o tym myslicie?

    Komentarz


    • #3
      Miałem dokładnie coś takiego w jednej z moich nowej właśnie poprzednich OI. Był cały cyrk w serwisie. Wymieniali wszystko łącznie z tablicą zegarów, kablami, pływakiem i co tylko jeszcze i nic. Okazało sie w końcu że wadliwy był bak - minimalnie w środku nie trzymał kształtu - pojedyńcze milimetry i nie dało sie tego zmierzyć ani zobaczyć "na oko". Wymienili i było OK.
      Ósma Skoda - czwarta Octavia

      Komentarz


      • #4
        Ja też tak miałam parę razy,ale od roku jakoś przestało wariować. :twisted:
        Piszę poprawnie po polsku.
        Parkujesz? Zdrapujesz!!!

        Komentarz


        • #5
          mi dzis tez dziala normalnie.jedynym sensownym rozwiazaniem tej sytuacj wydaje sie byc olanie tego...

          Komentarz


          • #6
            Nie ma to żadnego wpływu na jakość jazdy,więc się nie ma co przejmować.
            Piszę poprawnie po polsku.
            Parkujesz? Zdrapujesz!!!

            Komentarz


            • #7
              plywaczek, plywaczek z potencjometerkiem w w baczku na benzynke ewentualnie zwarcie lub zasniedziale styki na kabelku od wyzej wymieninego.
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz


              • #8
                U mnie jest podobnie
                niby tankuje do pelna pistolet odbija a w baku 3/4
                dopiero po przejechaniu kilku km ewentualnie zostawienie auta odpalonego na jalowy daje efekt samotankowania :lol: wtedy pokazuje ze pelny. Albo jak przycisne troche gaz to po jakims czasie widac jak wskazowka opada a pozniej sama sie podnosi... Nic z tym nie robie - szkoda czasu i pieniedzy
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  hankasz7, ma wpływ.Jak Ci się paliwo skończy zdecydowanie jakość jazdy spadnie

                  Komentarz


                  • #10
                    latar998, Ale wskażnik wariuje przez chwilę i wraca do normy.To zdarzało się raz na jakieś pół roku.A od dłuższego czasu cisza i spokój
                    Piszę poprawnie po polsku.
                    Parkujesz? Zdrapujesz!!!

                    Komentarz


                    • #11
                      hankasz7, w takim razie idzie przeżyć :P

                      Komentarz


                      • #12
                        latar998, Ano idzie :wink:
                        Piszę poprawnie po polsku.
                        Parkujesz? Zdrapujesz!!!

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam,

                          Dzisiaj drugi raz miałem problem ze wskaźnikiem paliwa,

                          Miałem lekko poniżej połowy baku, po zatrzymaniu sie i ponownym uruchomieniu spalanie według wychylania wskazówki wynosiło prawie 100 na 100, wskazówka leciała w lewą stronę jak szalona, zapaliła się rezerwa i spadała dalej, zatrzymała sie prawie za 0. Podobną sytuację miałem jakieś 2 tygodnie temu( podobny stan paliwa w baku), tylko wtedy wskazówka po pewnym czasie (jakieś 5 minut w korku) wróciła do poprawnego poziomu( przez chwile myślałem że przedziurawiłem sobie bak :? , natomiast dzisiaj dopiero po dotankowaniu i przejechaniu jakiś 20 km wskazówka zaczęła powracać do stanu faktycznego.

                          I tak przy okazji jeszcze jedno pytanie, co może być nie tak, że komputer pokazuje średnie spalanie na poziome 4 L/100 a czasem i niżej, (jazda na trasie nie w stylu PSJ :P ) natomiast faktyczne jest oczywiście większe bo inaczej bym się nie "skarżył" :wink:

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam serdecznie.Miałem podobną sytuację z Fabią.Podpiąłem VA G.Tam pod adresem wskaźniki odczytałem pamięć błędóLink skasowniu wszystko działa do dzisiaj i nie ma pojęcia co bylo przyczną.Pozdrawiam.
                            Witek

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X