Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskaźnik temperatury- SZALEJE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wskaźnik temperatury- SZALEJE

    ktoś ma naklejki?
    potrzebuje ciemne i jasne...

  • #2
    Wskaźnik temperatury- SZALEJE

    Witam
    Mam problem ze wskaźnikiem temperatury, po prostu szaleje ( raz wskazuje dobrze a następnie opada do zera )
    Czy jest to wina czujnika temperatury, czy cos innego. ? Jeśli czujnik, czy jest to jakiś większy problem z wymianą.
    SKODYA OCTAVIA Slinik 1.6 Benzyna 1998 rok.
    Proszę o radę.

    Pozdrawiam
    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Mialem tak jak padl mi czujnik temp. wykluczajac u Ciebie usterke w liczniku zapewno to bedzie to samo cu i u mnie
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        Może zaczyna psuć się też termostat. U mnie tak było, sprawdzano czujnik i był dobry..Aż wreszcie puścił termostat, jak wymienili wskażnik tem. chodzi cacy...a przejechałem już na nim 10000 tys.
        Moja Octavka tyle pali---

        Piszę poprawnie po polsku.

        Komentarz


        • #5
          Musisz sprawdzić Vagiem czy jest dobra temperatura i czy się pokrywa z tą na wskaźniku i będzie wiadomo. Z reguły jak wskaźnik tak szaleje jak u Ciebie to jest walnięty czujnik temperatury. Z wymianą raczej problemów nie ma, co prawda nie wiem gdzie u Ciebie on się znajduję ale z reguły jest w którymś wężu.

          Pozdrawiam
          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

          Komentarz


          • #6
            u mnie w zimie w czasie jazdy mialem wskaznik ponizej normy na cieplym po sprawdzeniu okazalo sie ze termostat sie wysypał po wymianie wrocilo wszystko do normy w aee z tego co pamietam termostat znajduje sie wewnatrz gornego werza przy bloku silnika.

            Komentarz


            • #7
              witam
              Wymieniłem czujnik temeperatury 50 zł, wszystko wrociło do normy, nie wiem czy wymiana czujnika temperatury ma wpływ , ale wydaje mi sie, iż ustabilizowala sie praca silnika na wolnych obrotach.
              Dziekuje za pomoc.

              Pozdrawiam
              Paweł

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez pczelen
                nie wiem czy wymiana czujnika temperatury ma wpływ , ale wydaje mi sie, iż ustabilizowala sie praca silnika na wolnych obrotach.
                na pewno ma , czujnik temperatury plynu zbudowany jest z 2 niezaleznych czujnikow , jeden daje informację do wskaźnika , drugi do komputera silnika

                Komentarz


                • #9
                  A nie jest to jeden czujnik i dlatego ma 3 piny :?:
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    A nie jest to jeden czujnik i dlatego ma 3 piny
                    Maicroft, moze być tak że jeden to wspólny dwa pozostalem to wyprowadzenia do wskaźnika i do kompa silnika rolę czwartego przewodu może pełnić masa silnika.
                    w favoritkach czesi zrobili pomiar za pomoca masy autka i przewodu do termistora, w felicji jest wykonany pomiar za pomoca dwóch czujnikow w jednym , w Octavii mysle ze jest tak jak opisalem . jeśli znasz czeski i wiesz jak nazywa sie ten czujnik po ichniemu to czy możesz mnie zdradzic ta tajemnice .mam czeską książke do octavii ale nie za bardzo kumam tych opisów

                    Komentarz


                    • #11
                      ja ostatnio mam to samo czyli nie chodzi mi wskaznik temperatury na desce i odkryłem problem z tąpnieciami czyli nie równym przyspieszaniu.czasem jak sie załaczy i tepperatura jest dobrze pokazywana to przyspiesza rowno i ładnie silnik 1.9tdi a jak tylko kreska od temperatury po chwili opada to potem znów jest problem z tapnięciami i chyba zarezykuje i wymienie czujnik temparatury.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X