WYDECH

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • baloo
    Drive
    • 2006
    • 57

    WYDECH



    [ Dodano: Sob 13 Gru, 08 18:02 ]
    tia, zapisuje i widzę: "czy chcesz zastąpić plik..."
    ja pierdole... ops:
    dzięki :!:
    baloo
  • MARCUS
    Ambiente
    • 2005
    • 230

    #2
    WYDECH

    Padł mi wydech, najpierw zaczęło parkotać z pod obejmy coraz głośniej i coraz głośniej, potem wywalió dziurę na rurze obok ostatniego tłumika, więc kupiłem tłumiki i zawieszki w "skodaczęści". Właśnie niedawno odebrałem. Ale wczoraj odezwała się jakaś blacha, słychać w wyższych partiach obrotowych to rzegotanie. A dzisiaj znałazlem przyczynę - oderwała się z jednej strony osłona na katalizatorze. Jak to pod garażami bywa paru domoroslych mechaników stwerdziło że jak już blacha się urwała na spawie to już koniec katalizatora. Jak rozpoznać czy katalizator jeszcze działa czy już padł?. Jakie mogą być skutki jeżdżenia na padniętym katalizatorze?
    Moj dotychczasowy układ wydechowy wygląda tak jak na załączonym rysunku.
    Załączone pliki

    Komentarz

    • pablo_doctor
      Elegance
      S_OCP Member
      • 2007
      • 791

      #3
      ta blacha o ktorej mowisz /jesli dobrze zrozumialem/ spelnia dwie funkcje.
      A mianowicie pierwsze zadanie to "oslona termiczna" zapewnia bezpieczny dystans np trawy do mocno naganej czesci katalizatora.
      Druga funkca to zabezpieczenie mechaniczne przed udarami, katalizatory zwlaszcza w wersji "ceramicznej" sa podatne na uszkodzenia jesli dostana strzala np kamieniam w srodkowa jego czesc.

      co do sprawdzenia skutecznosci katalizatora to w przypadku tylko jednej sondy mozna przeprowadzic za pomoca analizatora spalin.

      co do skutkow to niema jako takich groznych - bedziesz mniej ekologiczny.
      Znane sa natomiast przypadki ze skrajnie zniszczony katalizator przytyka uklad wydechowy

      pozdro
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz

      • speedy
        Rider
        S_OCP Member
        • 2006
        • 396

        #4
        ja dzis swiezo co wywalilem swoj katalizator bo niestety poszedl strzal w niego i rozwalilo troszke ceramike. skutki ? spalanie okolo 18/100 , vmax 140 i powyzej 4000rpm auto nie jechalo

        Komentarz

        • pablo_doctor
          Elegance
          S_OCP Member
          • 2007
          • 791

          #5
          speedy czy w twojej wersji silnikowej to co sie wydostaje za katalizatorem jest kontrolowane??

          Bo w przypadku kol. MARCUS`a nie jest, ma tylko jedna sonde /regulacyjna/ przed katalizatorem.
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz

          • speedy
            Rider
            S_OCP Member
            • 2006
            • 396

            #6
            tyle ze cala sytuacja miala miejsce w moim drugim aucie golf iv cabrio 1,6 jedna sonda .

            caly problem polegal na tym ze ceramika tak sie skruszyla ze blokowala przelot spalin

            Komentarz

            • pablo_doctor
              Elegance
              S_OCP Member
              • 2007
              • 791

              #7
              a no wlasnie - wyzej wspomniany "skrajny" przypadek.

              w ramach ciekawostek znalazlem w sieci zdjecie przekroju katalizatora z wkladem ceramicznym. Na zdjeciu po lewej katalizaror z wypalonym wkladem po prawej nowy.
              W przypadku mechanicznego uszkodzenia kruszy sie ten wklad deramiczy /plaster miodu/ i zapycha uklad wydechowy
              Załączone pliki
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz

              • MARCUS
                Ambiente
                • 2005
                • 230

                #8
                U mnie narazie spalanie w normie. Wygląda na to że jest on od nowości.Ciekawe ile taki katalizator wytrzymuje? Ja jeżdżę na benzynie.

                Komentarz

                • speedy
                  Rider
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 396

                  #9
                  mojego kata szlag trafil po wjechaniu w duza kaluze i zamokl silniczek i nie dalo rady odpalic. kilka prob odpalenia no i poszlo w kat :evil:

                  skoro nic sie nie dzieje narazie to jezdzij i obserwj

                  Komentarz

                  • pablo_doctor
                    Elegance
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 791

                    #10
                    zywotnosc tego elementu jest uzalezniona od kilku podstawowych czynnikow, podstawowe to: jakosc paliwa, sprawnosc ukladu zaplonowego oraz ukladu wtryskowego.
                    znaczenie ma rowniez to czy auto czesciej jezdzi po miescie czy w trasie.

                    Generalnie caly uklad wydechowy ma sie lepiej w autach z przwaga jazy "po trasie" i nie tylko wydechowy
                    pablo_doctor

                    Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                    CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                    http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                    Komentarz

                    • outlaw
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 237
                      • Octavia I (1U2)
                      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                      #11
                      moj katalizator tez sie skonczyl rura za nim sie urwala, przy ujeciu GAZU JAK jak t72 gwiz, hehehe, wymienilem caly uklad na nowy samemu,kataliaztor jest bosal reszta czyli rura lacznikowa i wydach to orginal, co do np.spalnia takie samo ,mocy nie wyczuwam zeby byla wieksza, dobrze ze jest TDI i nie mam zadnych sond lub czujnikow,

                      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                      prawidłowa odległość ,mniejsza od większej

                      Komentarz

                      Pracuję...