Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zatankowane PB95 zamiast ON

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zatankowane PB95 zamiast ON

    Rafall, dobrze prawi-kup samochód w lepszym stanie, bo różnica w mocy nie jest powalająca, a co ci ze 100 koni jak będą one stały u mechanika?

  • #2
    Zatankowane PB95 zamiast ON

    Witam !
    Mam taki problem, wczoraj pożyczyłem samochód siostrze i zatankowała 11 litrów PB95 zamiast ON, jak tylko sie o tym dowiedziałem wlałem od razu 30 litrów ON. Moje pytanie jest takie czym może grozić taka pomyłka czy mogło coś sie stać z silnikiem i czy lepiej by było spuścić to paliwo ?? Od razu dodam ze przed tankowaniem mogło być w baku z 5 litrów ON, a po zatankowaniu benzyny przejechane było jakieś 10 km, a później wlane 30 litrów ON.
    Wszędzie dobrze, ale w Octavii Najlepiej !

    Skoda Octavia Combi 2000 r. 1.9 TDI ... km

    Komentarz


    • #3
      zalej ON na max i systematycznie dolewaj, generalnie w zimie dolewa sie pb do ropniakow, ale nie w takich proporcjach...


      o tyle dobrze ze w ta strone lepiej niz bys zalal ON do benzyniaka
      President Johnny II + President Florida/ ML-145
      O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
      OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

      Komentarz


      • #4
        Problem byl juz poruszany na forum. W takim stezeniu jest to juz niebezpieczne, rob tak jak pisze2pac, a bedzie dobrze
        Pieniądze szcześcia nie dają, ale pozwalają być wygodnie nieszcześliwym

        Komentarz


        • #5
          Dzisiaj jezdzac zauwazylem ze komputer pokazuje dużo wieksze spalanie niż zazwyczaj, i moglo cos sie przestawic przez to paliwo ??
          Wszędzie dobrze, ale w Octavii Najlepiej !

          Skoda Octavia Combi 2000 r. 1.9 TDI ... km

          Komentarz


          • #6
            MaRciN_Sk7, sluchaj, napewno silnik nie spala benzyny tak jak ropy wiec przeklamania napewno beda, a czy cos sie stalo to dopiero bedziesz mogl sprawdzic jak przepalisz caly trefny zrzut
            President Johnny II + President Florida/ ML-145
            O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
            OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

            Komentarz


            • #7
              nalepiej by balo gdybys caly ten syf zwalil do kanalu ,bo to sie doniczego nie nadaje.potem wyczyscil caly uklad paliwowy z filtrem i dopiero wtedy zatankowal ON do pelna + dobry uszlachetniacz.to lepsze niz ryzykowac uszkodzenie silnika
              BYŁA O1 NISTETY ZOSTAŁA ROZBITA
              JEST OPEL ZAFIRA 2.0 DTI COMFORT

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez maj33
                nalepiej by balo gdybys caly ten syf zwalil do kanalu ,bo to sie doniczego nie nadaje.potem wyczyscil caly uklad paliwowy z filtrem i dopiero wtedy zatankowal ON do pelna + dobry uszlachetniacz.to lepsze niz ryzykowac uszkodzenie silnika
                Moglem to zrobic jak było te 11 L w baku, bo jak sobie teraz pomysle ze mam jeszcze 40 L ON to szkoda mi troche tego Jaki moge dodac do tego uszlachetniacz??
                Wszędzie dobrze, ale w Octavii Najlepiej !

                Skoda Octavia Combi 2000 r. 1.9 TDI ... km

                Komentarz


                • #9
                  Temat walkowany setki razy. Dolac do pelna ON i dolewac co 100km i problemu nie bedzie. Za jakies 500km zmienic filtr paliwa i do przodu.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X