Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OI] Skrzypienie nadwozia po wymianie szyby czołowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OI] Skrzypienie nadwozia po wymianie szyby czołowej

    Zamieszczone przez Kh2GzYH@neostra
    Przyczyną nie są opony zakladałem już różne,zbieznosc też sprawdzałem jest ok przyczyną może byc zly stan drogi po której smigam.Tak samo miałem w OI też ząbkowały.
    Przyczyną są również amortyzatory, ale przy takich przebiegach to raczej nie wchodzi w grę.
    Sławek Szumski

  • #2
    [OI] Skrzypienie nadwozia po wymianie szyby czołowej

    Witam.

    Jak pewnie niektórzy pamiętają, przytrafiła mi się rzecz typowa w OI, czyli pęknięta szyba czołowa. Pomijam tu fakt, że CZTERY z rzędu szyby były wadliwe włączając w to obecnie zamontowaną (falujący obraz), ale po ostatniej wymianie zauważyłem rzecz niepokojącą: trzeszczenie całego nadwozia :? Na moje koślawe ucho wydaje mi się, że trzeszczenie dochodzi z drzwi przednich po obu stronach. Nie wiem jednak, czy owo skrzypienie spowodowane jest jakimś dziwnym obluzowaniem tapicerki-plastików, czy może zwiększonymi "ruchami" nadwozia. Plastiki drzwi raczej wykluczam, bo podokręcałem je w każdym punkcie mocowania. Pozostają chyba ruchy nadwozia. Dla pełnego obrazu dodam, że przesmarowałem wszelkie uszczelki, zawiasy, zamki i nic.

    I teraz rzecz najważniejsza: w serwisie zajmującymj się moją szybą pan fachman przy montażu szyby podłożył jakieś elastyczne dystanse twierdząc, że pękające szyby w autach napłycie podłogowej golfa IV, to norma, a podniesienie szyby o 1-2mm powoduje, że ma ona wicej "luzu" i jest mniej narażona na pęknięcie. Zastanawia mnie tylko teraz, czy podniesienie szyby nie spowodowało "rozluźnienia" nadwozia i właśnie owego skrzypienia ??

    Spotkaliście się u siebie z podobnym problemem po wymianie szyby ??

    Dodam jeszcze tylko, że dopiero po wymianie tej czwartej szyby pojawiły się te skrzypienia... wcześniej tego nie swierdziłem...

    Macie jakieś pomysły ??
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      A czy ów pan fachman zostawił te dystanse pod szybą ???

      Bo jeśli nie to najprawdopodobniej one skrzypią ponieważ podczas jazdy nadwozie "pracuję" a szyba powinna pracować tylko i wyłącznie na kleju , bo jak "leży" na dystansach to stąd to skrzypienie

      A tak poza tym to ile stał samochód bez jeżdżenia po przyklejeniu szyby ?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez hubert78
        A czy ów pan fachman zostawił te dystanse pod szybą
        Tego niestety nie wiem, ale oczywiście jutro wszystkiego się dowiem.
        Zamieszczone przez hubert78
        A tak poza tym to ile stał samochód bez jeżdżenia po przyklejeniu szyby
        Serwis jest w miejscowości obok Żagania, w Żarach, więc po wklejeniu szyby po mniej więcej godzine musiałem wrócić do domu. Tak więc zaraz po wklejeniu zrobiłem ok. 15km, naprawdę delikatnie i auto stało w garażu do popołudnia dnia następnego...
        Rozumiem, że sugerujesz, że klej mógł nnie wyschnąć kiedy ruszyłem autem i stąd te skrzypienie ?? Dodam, że przetestowałem przy większej prędkości i nie zobserwowałem np. świstów czy szumów powstałych np. na skutek nieszczelności. Również po myjni nie ma żadnych śladów przepuszczania...

        Co zatem robić ??
        Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Samochód powinien stać po przyklejeniu szyby przez kilka godzin. Pomimo, że producenci klejów piszą w niektórych przypadkach, że można już po godzinie jechać, to większość fachmanów doradza 24 godzinny postój, niezależnie od zastosowanego kleju.
          It doesn't matter what we're losing
          It only matters what we're going to find!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X