Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Blok w Skodzie Octavii II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Blok w Skodzie Octavii II

    Panowie
    Mam octavie z 2005r. Przy przebiegu 65000 km miałem ten sam problem. Poszukałem , podzwoniłem i znalazłem infomrację iż przyczyna tkwi w rozruszniku. Nie był tani (chyba coś ok. 850 zł w ASO), ale po wymianie problem całkowicie zniknoł.
    Skoda.........

  • #2
    Blok w Skodzie Octavii II

    Witam Wszystkich.
    Pytanie moje jest nastepujace. Czy slyszeliscie moze aby jakiemus uzytkownikowi Skody, w aucie trzyletnim pekl blok silnika? Niestety mi sie to przytrafilo Samochod ma trzy lata wiec juz nie jest na gwarancji. Blok pekl na jakim mocowaniu. W tej chwili serwis wysyla pisemka, zdjecia, ksiazke serwisowa itd. plus do tego oczywiscie moje pisemka. Czy wiecie moze czy jest jakas osoba, ktora miala taka usterke, a Skoda postapila w jakis rozsadny sposob z tego typu awaria.
    Pozdrawiam Wszystkich

    Komentarz


    • #3
      problemy były raczej z BKD, nie słyszałem o problemach z 1,9
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        W serwisie mi powiedzieli ze pierwszy raz maja taka awarie. Niesamowite ze tez akurat na mnie padlo. Z ciekawostek nowy blok to wydatek ok. 9000 PLN

        Komentarz


        • #5
          Przyznam się, że nie słyszałem aby komuś ze znajomych przytrafiło się coś takiego ... :?
          Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

          Komentarz


          • #6
            A co dokladnie peklo?? Nie dostalo sie jakies obce do silnika.

            Za 9kpln to dwa silniki mozna kupic cale
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Dokladnie nie wiem co peklo. Serwis mi powiedzial, ze blok pekl w miejscu mocowania. Wczoraj rozmawialem z mechanikiem w innym serwisie Skody i powiedzial, ze odkad on pracuje to nie spotkal sie z taka usterka (malo pocieszajace w moim przypadku). Kupilem juz oczywiscie uzywany blok, bo kogo stac na nowy. Ciekawe co mi odpowie Skoda i czy w ogole mi odpowie. Mam nadzieje, ze poczuja sie troche do tego aby jednak uznac mi ta usterke jako ukryta wade materialu ale tez wiem ze nadzieja jest matka glupich hehehe.
              Pozdrawiam Wszystkich.

              Komentarz


              • #8
                auto po wypadku?
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • #9
                  Samochod kupiony przeze mnie w salonie. Bezwypadkowe, serwisowane w ASO itd.

                  Komentarz


                  • #10
                    oj to faktycznie pech współczuję i nie życzę nikomu. A ile masz nalatane ?

                    Komentarz


                    • #11
                      mohawek1, idz zagraj w totka, bo z takim szczesciem masz duza szanse trafic.

                      Tez pierwsze slysze, zeby w normalnie uzytkowanym aucie cos takiego sie zdarzylo.

                      Sprobuj powolac sie na gwarancje dobrej woli! :idea:
                      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                      STOP ECO-TERRORISM!

                      Komentarz


                      • #12
                        Słyszałem o pękniętym bloku w Corsie, też jakoś tak chwilę po gwarancji. Naprawa - inny silnik za 2000 PLN.
                        Niech się jacyś mądrzejsi wypowiedzą, ale z tego co wiem to nie wymienia się samego bloku - elementy, które się dotarły ze starym blokiem nie będą spasowane do nowego. Wg mnie najlepiej poszukać używanej motorowni. Chyba że się SAP zreflektuje i naprawi...

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Purchawa
                          Sprobuj powolac sie na gwarancje dobrej woli! :idea:

                          Piotrek, z tego co wiem,to nawet jeżeli się na to zgodzą to trzeba zapłacić 30 % ceny,niestety
                          NajtFukinPatrol North-West

                          UNIDEN 510 XL + ML145

                          BYŁ ASZ
                          PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                          BYŁA TEŻ CEGA
                          A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                          MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                          Komentarz


                          • #14
                            albo inaczej na kulancie - było opisane parę razy na forum
                            Hanz2k
                            1,8 T by MT
                            :admin: bo nie użyłem Szukaj

                            Komentarz


                            • #15
                              mohawek1, daj jakieś konkretniejsze miejsce pęknięcia, bo jak mam jeszcze w swoi silnika szukać pod maską to może zajrzę od razu w to miejsce.... to byłby numer! :evil:
                              A jaki motorek kupiłeś?
                              Była O2, Jest SuperB!

                              Komentarz


                              • #16
                                Mam silniczek BJB 1.9TDI. W ten weekend bede odbieral samochod to w poniedzialek opisze Wam w ktorym miejscu dokladnie stary blok byl pekniety. Najgorsze ze teraz po tej wymianie bede caly czas myslal i sie wsluchiwal czy znowu mi nie peknie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie pęknie ;-) Słyszałeś żeby ktoś dwa razy wygrał w totolotka? ;-)
                                  Jak naprawiasz? Kupiłeś drugą motorownię czy namówiłeś SAP na naprawę?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Mam to samo po turbulum :-)
                                    daj opis i foty.
                                    Moja stoi w garażu i czeka na weekend :-) Bo nie ma to jak auto firmowe
                                    Była O2, Jest SuperB!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Salvatore
                                      Nie pęknie ;-) Słyszałeś żeby ktoś dwa razy wygrał w totolotka? ;-)
                                      Ja slyszalem
                                      Ciekawi mnie wlasnie co SAP na to :roll: pewno0 sie wypna :?
                                      TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                      SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Re: Blok w Skodzie Octavii II

                                        Hi...
                                        Zamieszczone przez mohawek1
                                        Witam Wszystkich.
                                        Pytanie moje jest nastepujace. Czy slyszeliscie moze aby jakiemus uzytkownikowi Skody, w aucie trzyletnim pekl blok silnika? Niestety mi sie to przytrafilo Samochod ma trzy lata wiec juz nie jest na gwarancji. Blok pekl na jakim mocowaniu. W tej chwili serwis wysyla pisemka, zdjecia, ksiazke serwisowa itd. plus do tego oczywiscie moje pisemka. Czy wiecie moze czy jest jakas osoba, ktora miala taka usterke, a Skoda postapila w jakis rozsadny sposob z tego typu awaria.
                                        Pozdrawiam Wszystkich
                                        Miałem bardzo podobny problem - jak się później okazało z kolektorem dolotowym podgrzewanym (diagnoza była - pęknięcie bloku, kolektor wyszedł dopiero po złomowaniu) w aucie innej marki. Problem oparł się o prawnika. On mnie wtedy pouczył że odpowiedzialność producenta za wady produktu w zasadzie nie znika. Kupując auto oczekujesz że bedzie ono zdatne do eksploatacji przez co najmniej okreslony czas. Jesli w wyniku wady czas ten ulega skróceniu - odpowiedzialność ta ze strony producenta nie wygasa i możesz się domagać świadczenia które tą skróconą eksploatację zrekompensuje. Co ciekawe - odpowiedzialność nie wynika z winy ale także z ryzyka jakie ponosi producent wprowadzając wyrób do obrotu. Tym samym nie bardzo może przed tą odpowiedzialnością uciec. Ten rodzaj odpowiedzialności nosi nazwę odpowiedzialności deliktowej.

                                        Myślę że nawet jeśli dokonałeś naprawy na swój koszt - możesz domagać się zwrotu kosztów naprawy - tym bardziej że nie wstawiłeś nowego silnika.

                                        W moim przypadku roszczenie było o wymianę całego pojazdu - w wyniku ugody wymieniono silnik bez osprzetu. Okazalo sie ze wadliwy kolektor trafił do mnie znowu . Ale to już inna historia.
                                        Kwiatek...

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X