Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

4tys km - ponad 1 l oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 4tys km - ponad 1 l oleju

    1

  • #2
    4tys km - ponad 1 l oleju

    Po ostatnim przeglądzie i wymianie oleju, samochód przejechał 4tys. i poziom oleju spadł poniżej minimum. Dolałem 1l i teraz jest na połowie bagnetu.

    Mam problemy z turbiną (w ASO powiedzieli, że jest zalana) - co jakiś czas się wyłącza i trzeba restartować silnik, aby znowu sięwłączyła.

    Czy to możliwe, że tak duże zużycie oleju związane jest z uszkodzoną turbiną. Silnik był niedawno wymieniany - padł przy 227 tys i wstawiłem używany 140tys.

    Przed wymianą silnika nie musiałem dolewać ani kropli oleju między przeglądami..
    Samochód nie kopci, nie zauważyłem też żadnego wycieku.

    Komentarz


    • #3
      pewnie sporo z tych ubytków znalazłbyś w intercoolerze

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez robertkruk
        Przed wymianą silnika nie musiałem
        wymieniles sam blok a sprezarka zostala twoja czy wyminiles wszystko??? pewne 140kkm czy tyle powiedzial sprzedawca?jesli

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez marekzu
          wymieniles sam blok a sprezarka zostala twoja czy wyminiles wszystko??? pewne 140kkm czy tyle powiedzial sprzedawca?jesli
          Turbina została stara. Co do przebiegu do nigdy nie masz pewności - tak powiedział sprzedawca.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez robertkruk
            Samochód nie kopci
            Jak nie kopci to IMHO wyciek gdzieś jest.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez robertkruk
              Czy to możliwe, że tak duże zużycie oleju związane jest z uszkodzoną turbiną
              Nie, nie jest to możliwe :!: W większości przypadków kiedy turbina puści olej na dolot możesz tylko podnieść nogi do góry, żeby nie dostać tłokiem w kolano :wink: a potem wyjść i zmieść motor z asfaltu.
              Przy b.mocno wysilonych autach oraz przy agresywnym stylu jazdy, litr oleum na taki przebieg może polecieć ale przy serii nie powinien. Jeśli nie masz żadnego wycieku, problemem może być motorownia.
              Zamieszczone przez robertkruk
              Mam problemy z turbiną (w ASO powiedzieli, że jest zalana) - co jakiś czas się wyłącza i trzeba restartować silnik, aby znowu sięwłączyła.
              jaki błąd zdiagnozowało ASO i czy na pewno masz silnik AGR?
              NFPNorth-West
              2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
              WARSZTAT www.dsize.pl
              ->
              CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
              spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

              Komentarz


              • #8
                Re: 4tys km - ponad 1 l oleju

                Zamieszczone przez robertkruk
                Po ostatnim przeglądzie i wymianie oleju, samochód przejechał 4tys. i poziom oleju spadł poniżej minimum. Dolałem 1l i teraz jest na połowie bagnetu.
                A ja tak od prostego zaczne :szeroki_usmiech Sprawdzales poziom oleju po jego wymianie? Bo moze ci za malo na przegladzie wlali i przez 4kkm troche ubylo i stad taka duza dolewka?
                Swoja droga to 1l na 4kkm tez jest mozliwy do wziecia przy zdrowym silniku i dlugo trwalej jezdzie autostradowej. W drodze do grecji wcielo mi po 2kkm z 0,5-06l, w powrotna strone tak samo, auto wypchane po brzegi gratami, kilma, stala predkosc minimum 150km/h.
                Na twoim miejscu dolalbym oleju do maksa, pojezdzil normalnie i obserwowal jego stan.
                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X