Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wkładka zamka tylnej klapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wkładka zamka tylnej klapy

    no :!: :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Czw 26 Lut, 09 16:30 ]
    a tak poważnie mówiąc to średnie przeloty miesięczne ostatnio zmalały mi z około 3300km do 500, więc o to mi chodzi kiedy mówię, że nie jeżdżę wszędzie
    pozdrawiam
    Łukasz Wojciechowski


  • #2
    Wkładka zamka tylnej klapy

    Wymontowałem zestaw klamki i zamka tylnej klapy, zdjąłem blaszkę zabezpiecającą wkładkę, odkręciłem wkładkę od ramy całego zamka i dalej nie wiem jak wydłubać wkałdkę zamka z plastikowej tuleji. Czy w stronę na zewnatrz tak jak wchodzi kluczyk, czy na odwrót, jakimi narzędziami najlepiej ? Czy może wystarczy jakos wypchną palcami., czy może trzeba obrócić no nie wiem jestem bezradny. Na razie zalałem wd 40 i czekam na wasze porady.

    Wiem że jest to typowe w octavii - zabrudzenie i zablokowanie tylnej wkładki ale jak sobie z tym w szczegółach poradzić to pomimo zaangażowania szukaji - nie znalazłem.
    Alek
    O1 1,9 TDI AGR
    O2 2,0 TDI CFHC

    Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

    Komentarz


    • #3
      też mnie to czeka.nie można nawet włożyć klucza tak zardzewiało wszystko w środku.będę śledził ten wątek z ciekawością.

      Komentarz


      • #4
        Normalnie to po zdjęciu blokady wkładkę zamka wyciąga się z plastikowej tulei bez użycia siły. Zapewne zapiekła się w tulei. Spróbuj popsikać WD-40 i jak się przegryzie delikatnie ją podważaj i wypychaj w kieunku otworu na kluczyk

        Komentarz


        • #5
          Jest wyciagnieta wkładka

          Mam ją ale bez użycia siły się nie obeszło, została ostatecznie wybita

          [ Dodano: Pon 18 Sie, 08 21:46 ]
          Teraz stoję przed kolejnym wyzwaniem. Mam wkładkę ale nie moge jej rozbroić. Wiecie może jak?
          O1 1,9 TDI AGR
          O2 2,0 TDI CFHC

          Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

          Komentarz


          • #6
            Re: Jest wyciagnieta wkładka

            Zdejmij zawleczkę i po kolei resztę elementów pamiętają o ich kolejności. Całość najlepiej wymoczyć w nafcie.

            Komentarz


            • #7
              wkładka

              Zawleczka zdjęta, sprężynka również a dalej za skarby swiata nie chce sie nic wyciągnąć. Skrzydełka (tak nazwę te 2 wystajace elementy) obracają się tyle ile pozwala im ząbek i nic więcej z tym nie udaje mi sie zrobić. Klucz dalej po włożeniu nie jest w stanie ruszyć wewnętrznego mechanizmu.
              O1 1,9 TDI AGR
              O2 2,0 TDI CFHC

              Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

              Komentarz


              • #8
                Ja dalej nie rozbierałem wkładki tylko wrzuciłem całość do nafty na cały dzień i odpuściło.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X