Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

skrzynia w 1.8T 4x4 - lekkie pukanie przy ruszaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • skrzynia w 1.8T 4x4 - lekkie pukanie przy ruszaniu

    Witam wszystkich,dzisiaj po robocie zatrzasnąłem klucze w samochodzie i dzwi sie wszystkie po czasie pozamykały.Kurde nie wiem co zrobic,mozna jakos otworzyc auto bez uszkodzen Octavia 1.8t 2001r elegance czy trzeba dzwonic po pomoc.dziekuje po pomoc
    Boro

  • #2
    skrzynia w 1.8T 4x4 - lekkie pukanie przy ruszaniu

    Ostatnio zauwazylem lekkie pukanie podczas ruszania. Dzwiek dochodzi z okolic pod lewarkiem zmiany biegow, wiec domyslam sie, ze skrzynia. Dzwiek jest tak cichy, ze slychac go tylko przy wylaczonej klimie, niemniej jest. Auto jest chipowane, czy to moglo spowodowac szybsze zuzycie skrzyni? Przebieg 112tys km, chip od okolo 30tys km. Czy powinienem sie martwic? Czy powinienem myslec o powrocie do standardowego programu?

    Komentarz


    • #3
      chip nie wszystko zalezy od jazdy...

      a to stukanie to pewnie konczy sie koło dwumasowe jeszcze troche pojeździsz bo jak mowiesz to słychac lekko potem sie nasili
      ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

      ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

      Komentarz


      • #4
        jak mi sie posypala skrzynia to ciezej zaczely chodzic biegi ze sprzeglem mialem problemy.

        teraz wysypaly mi sie przeguby wewnetrzne, efekt podobny jak przy dwumasie, zamiana stronami w innej joccie pomogla.

        jak przepinales biegi przy energicznej jezdzie?

        Komentarz


        • #5
          nigdy nie mialem problemu z wrzucaniem biegow, nawet przy energicznej jezdzie. Uzywam w tygodniu kilku aut roznych producentow i skodziak ma najbardziej precyzyjna i przyjemna skrzynie. W moim egzemplarzu chodzi duzo dokladniej i lzej niz w Toyocie Avensis czy Citroenie C5. A wracajac do pytania - nigdy nie pchalem biegow na sile, zreszta nigdy nie musialem... nigdy biegi mi nie wyskakiwaly, nie mialem problemow z niedokladnym wrzucaniem biegow, bo jak juz mowilem skrzynia precyzyjna. Nawet w rzadkich przypadkach kiedy dawalem ogien na jedynce, dwojka wskakiwala bez problemu nawet pod czerwonym polem.

          Komentarz


          • #6
            spradź poduszke skrzynie biegów... u mnie to ona stukała.
            RENT COMPLEX

            DACAR.team

            Komentarz


            • #7
              Ze tak podlacze sie do tematu<Mam ten sam silnik i tez mi cos stuka tak delikatnie czasem ,ale jak jade powoli.Jak mozna samemu sprawdzic czy to ta poduszka szkrzyni biegow, gdzie ona sie znajduje mozna jakies fotki?? Pozdrawiam
              MOja czeszka

              Komentarz


              • #8
                ja mam zupełnie inny silnik więc fotką nie poratuje
                RENT COMPLEX

                DACAR.team

                Komentarz


                • #9
                  ok, pukanie nasiliło sie i juz nie wystepuje tylko przy ruszaniu. Teraz puka/trzeszczy przy dodawaniu gazu (efekt taki jakby sie cos napinalo) oraz przy puszczeniu gazu. Opinia mechanika jest taka - najprawdopodobniej to lapa skrzyni - dam znac czy pomoglo po wymianie.

                  Pytanie - czy musze spieszyc sie z wymiana, czy mozna z tym pojezdzic?

                  Komentarz


                  • #10
                    Cube, cala skrzynia jak sie uszkodzi to koszt kilkunastu tysiecy zlotych. ja zbagatelizowalem sprawe i poza lapa skrzynia sie rozszczelnila. takze wymiana byla konieczna, a uzywki szukalem prawie 3 miesiace.

                    szczegolnie ze po podpisie widze soft wrzucony.

                    Komentarz


                    • #11
                      ok, jestem umowiony na poniedzialek w serwisie, zapewne okolo tygodnia bede czekal na nowa lape, wiec zrobie gora 2 tys km do wymiany... mam nadzieje, ze skrzynia dozyje, jesli nie, to bede mial pretekst zeby wreszcie kupic prawdziwy samochod a nie O1

                      Komentarz


                      • #12
                        Jak mozesz to daj znac czy wymiana poduszki rozwiazala problem i ile Cie to kosztowalo. Czesto poducha pada przy jezdzie w terenie ( szorowanie brzuchem) przynajmniej u mnie to bylo przyczyna...
                        Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                        _

                        Komentarz


                        • #13
                          Dzisiaj bylem w serwisie, przejechalem sie z mechanikiem i zostawilem na kilka godzin. Stwierdzono, ze lekkie stuki owszem sa, ale to w niczym nie przeszkadza i mam jezdzic bez stresu. Wiec niczego nie wymienilem i nie zamierzam.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X