Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] octavia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] octavia

    kolego nie zastanawiaj sie bierz octavie,na podzespolach vw nic dodac nic ujac,silniki diesla napewno koncern vw robi lepsze i sprawdzone niz opel,pozdrawiam dk

  • #2
    [O2] octavia

    Witam mam problem nie dziala mi ogrzewanie siedzenia kierowcy jaka moze byc tego przyczyna ??
    Dzieki

    Komentarz


    • #3
      nie wiem czy w O2 tez jest podobnie ale w O1 najczesciej upalal sie drut oporowy w macie grzewczej, zazwyczaj w siedzisku a ze maty polaczone sa szeregowo to upalenie jednej powodowalo ze reszta tez byla zimana.
      W przypadku O1 nalezalo wyjac fotel zdemontowac tapicetke naprawic mate i poskaldac dla osoby ktora nie ma pojaecia o tapicerstwie zleci ze 2h zeby wszystko wygladalo jak dawniej-mnie tyle zajelo.
      Moja rada jest taka zeby za nim zaczniesz ciac rozdzierac i pruc najpierw zdobyc kawalek schematu fotela i zrobic pomiar rezystancji na wtyczce pod fotelem. Jesli bedzie brak przejscia /jakiejs tam rezystancji/ na wlasciwych pinach to znaczy ze mata jesli pomiar wykaze rezystancje to trzeba bedzie szykac w ukladzie sterowania.
      W poprzedniej wersji uklad byl zabezpieczony jednym fusem - jak dobrze pamietam
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez pablo_doctor
        nie wiem czy w O2 tez jest podobnie ale w O1 najczesciej upalal sie drut oporowy w macie grzewczej, zazwyczaj w siedzisku a ze maty polaczone sa szeregowo to upalenie jednej powodowalo ze reszta tez byla zimana.
        W przypadku O1 nalezalo wyjac fotel zdemontowac tapicetke naprawic mate i poskaldac dla osoby ktora nie ma pojaecia o tapicerstwie zleci ze 2h zeby wszystko wygladalo jak dawniej-mnie tyle zajelo.
        Moja rada jest taka zeby za nim zaczniesz ciac rozdzierac i pruc najpierw zdobyc kawalek schematu fotela i zrobic pomiar rezystancji na wtyczce pod fotelem. Jesli bedzie brak przejscia /jakiejs tam rezystancji/ na wlasciwych pinach to znaczy ze mata jesli pomiar wykaze rezystancje to trzeba bedzie szykac w ukladzie sterowania.
        W poprzedniej wersji uklad byl zabezpieczony jednym fusem - jak dobrze pamietam
        sprawa sie wyjasnila moja skodiczka jest z roku 2007 wiec ma jeszcze gwarancje dzis dzwonilem do skody i mam podjechac zrobia w ramach gwarancji
        ale i tak z gory dziekuje za pomoc

        Komentarz


        • #5
          Ja mam taki sam problem tylko że O1.
          Ogrzewanie foteli nie działa. Po włączeniu ogrzewania słychać pstryknięcie o potem nic "dupa zimna" 8).
          pablo_doctor jak masz jeszcze jakieś rady to bardzo Cię proszę...

          Komentarz


          • #6
            ravenx3 tak jak napisalem powyzej
            proponowana kolejnosc:
            1-wymontowanie fotela /bo wygodniej/
            2-pomiar rezystanci na pinach od maty grzewczej / najgrubsze przewody we wtyczce kol.podam jak odzyskam dane ze swego kompa/
            3-jesli pomiar miernikiem nie wykazuje zadnej rezystacji lub pogazuje w zakresie MΩ to upalonamata
            4-zdjecie tapicerki, najlepiej rozpoczac od siedziska bo tam najczesciej sie upala
            5-przepalony drut zobaczysz napewno widac wuyraznie maly pozar
            6-odizolowanie druta opotowego po ok 5mm z kazdej strony, skrecenie i zlutowanie
            7-zaizolowanie miejsca lutu UWAGA NIE TASMA FOLIOWA - polecam szmaciana elektotech.
            8-pozakladanie tapicerki.
            pablo_doctor

            Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

            CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

            http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

            Komentarz


            • #7
              Dzięki.

              Może uda się wszystko udokumentować zdjęciami.

              Pozdrawiam.

              Komentarz


              • #8
                tak bylo by dobrze bo ja zawalilem, jak robilem to moglem porobic zdjecia jakbys mial jakies pytania to pisz lub dzwon
                pablo_doctor

                Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X