Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z wolnymi obrotami na gazie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z wolnymi obrotami na gazie.

    Zamieszczone przez abyk
    ja odradzam lelek gliwice portowa ja sie umawialem z 3moze 4 razy na wizyty / naprawy i jak pojechalem okazywalo sie ze nie ma mnie na dany dzien wpisany ze tak jak bym wogule nie dzwonil itp wsumei polecam SLiwka w zabrzy jako servis, maja duzo taniej naprawy niz lellek nie wiem jak to wyglada kupno itp ale jako naprawa itp zeczy maja umnei duzy + to zalezy kto co lubi i co oczekuje od servisu
    Jesteś chyba pierwszą osobą, która uważa że u Sliwek jest tanio i fachowo....

  • #2
    [O1] Problem z wolnymi obrotami na gazie.

    Posiadam Skodę Octavię 1.6 16V z sekwencyjnym wtryskiem gazu (2002r.).

    Po wyregulowaniu wtrysku gazu jest ok przez ok. 5km albo do mocnego wciśnięcia pedału gazu ok. 5000 obr./min. Po zwolnieniu pedału gazu i wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 0 - auto gaśnie. Przy delikatnej jeździe w mieście, po zwolnieniu pedału gazu i wciśnięciu sprzęgła, samochód przygasa - obroty spadają do ok. 300-400 obr./min. i rosną do ok. 1000-1200 obr./min. Falująca praca silnika. Silnik gaśnie również przy przechodzeniu pracy z benzyny na gaz (przy ok. 30*C temp. silnika).

    Regulacja na komputerze była przeprowadzana 3 razy. W warsztacie i bezpośrednio po wyjechaniu z niego jest ok. Dalej jest tak jak pisałem wcześniej, sytuacja powtarza sie za każdym razem. "Fachowiec" stwierdził za 3 razem, że czasy wtrysku gazu i benzyny nakładają się idealnie i rozłożył ręce. Zasugerował, że problem może być po stronie układu benzynowego.

    Wymieniłem wszystkie świece, filtr LPG i trzpienie listwy wtryskiwaczy. Samochód nadal nie działa dobrze.

    Miał ktoś może podobny problem? Ktoś wie jak temu zaradzić?

    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      słuchaj ..a przepustnica wyczyszczona...? bo to też ci może nastręczać problem.
      ...1.6 BFQ SQ24 już jest..piękność i 191.000+ za nami

      Komentarz


      • #4
        Ja miałem podobny problem tylko że na benzynie (nie posiadam LPG), tak jak pisał FELICJAN, mi pomogło czyszczenie przepustnicy wraz z krokowym. U mnie silnik krokowy jest razem z przepustnicą, u Ciebie może być oddzielnie i może wyczyszczenie silnika krokowego pomoże.

        Komentarz


        • #5
          Właśnie myślałem o krokowym. Dzięki za odpowiedź

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X