Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z 1 i wstecznym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z 1 i wstecznym

    witam,
    tak jak w tytule.
    pojawil mi sie komunikat by sprawdzic olej i to uczynilem. okazalo sie ze jest w strefie dolnego przedziału (b) na bagnecie czyli wczodzi w strefe minimum.
    uznalem ze dolanie zimnego oleju na goracy silnik nie bedzie do konca dobre wiec spokojnie dojechalem do domu jakies 120km. nie przekraczajac 2000 obr/min
    kontrolka czerwona sie nie zapalila.
    mam pytanie czy tem komunikat informujacy o stanie oleju wyswietlany na pomaranczowo pojawia sie stosunkowo wczesniej- zanim dojdzie do np. przytarcia lub zatarcia silnika?
    czy wlasnie zrobilem sobie male kuku?
    Szamot

  • #2
    Problem z 1 i wstecznym

    Od jakiegoś czasu mam problem z wrzuceniem 1 i wstecznego. Zachowuje się tak jakby sprzęgło nie zawsze do końca wysprzęglało. raz jest dobrze a raz nie. Czasem gdy wrzucona jest jedynka lub wsteczny i wciśnięty pedał sprzęgła, to auto dalej " pełznie ".
    Co to może być ? sprzęgło czy skrzynka ?
    zibi;
    OCT II 1.9 tdi 4x4 adventure 2005

    Komentarz


    • #3
      sprzęgło.
      www.DURASOFT.pl

      -Hamownia podwoziowa
      -Modyfikacje programowe (Chip-Tuning)
      -Diagnostyka
      -Filtry FAP/DPF

      Komentarz


      • #4
        Ale co może się z tym sprzęgłem dziać ? Jest do wymiany (tarcza, docisk)? Czy może do regulacji itp.?
        zibi;
        OCT II 1.9 tdi 4x4 adventure 2005

        Komentarz


        • #5
          Jeśli masz sprzęgło hydrauliczne to może być np. lekko zapowietrzony układ i nie wysprzęgla do końca. To tylko jedna z możliwości.
          www.DURASOFT.pl

          -Hamownia podwoziowa
          -Modyfikacje programowe (Chip-Tuning)
          -Diagnostyka
          -Filtry FAP/DPF

          Komentarz


          • #6
            To moja pierwsza Oktawka i dotychczas byłem z niej b.zadowolony.Mam ją 3 miesiące .Ma najechane 107tyś.Ja dokręciłem ostatnie 5,5 tyś. Słyszałem , że to się zdarza, ale nie sądziłem że mnie to trafi tak szybko :!:
            zibi;
            OCT II 1.9 tdi 4x4 adventure 2005

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X