Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jeszcze raz hamulce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeszcze raz hamulce

    Moim zdaniem sprzęgło musiało być naruszone przed odjazdem z salonu, a to przez przeładunki kierowców LOR, transportujących samochody do salonów lub miejsc przechowywania.

  • #2
    Jeszcze raz hamulce

    Witam,
    zakupiłem nowe serwo , ponieważ stare odmawia posłuszeństwa i hamulec łapie nisko. Czy ktoś może nakierować mnie jak to wymieć, jakieś uwagi itp. Lub gdzie w krakowie można to tanio wymienić.

    Komentarz


    • #3
      Nie chcę Cię martwić ale to że hamulec łapie nisko to nie jest wina serwa.
      www.DURASOFT.pl

      -Hamownia podwoziowa
      -Modyfikacje programowe (Chip-Tuning)
      -Diagnostyka
      -Filtry FAP/DPF

      Komentarz


      • #4
        Tarcze zmieniałem na brembo max nacinane + EBC Green Stuff 3000km temu, pompa też byłą wymieniona pozostało więc serwo no chyba że źle odpowietrzony układ.
        Podjadę na spota jak będzie w krakowie to może ktoś obada sprawę. Tylko nie wiem czy się doczekam

        Komentarz


        • #5
          najprawdopodobniej masz powietrze w układzie.

          P.S. Gdy serwo pada hamulec jest twardy, wysoki i bardzo "tępy"
          www.DURASOFT.pl

          -Hamownia podwoziowa
          -Modyfikacje programowe (Chip-Tuning)
          -Diagnostyka
          -Filtry FAP/DPF

          Komentarz


          • #6
            Wogóle hamulce w octavi uważam za koszmar. Myślalem że wymiana z bębnów na tarcze z tyłu oraz zakup nowych tarcz i dobrych klocków pomoże ale już jestem po wymianie i tylko ręczny wymiata ( wszystko już się dotarło ). Teraz pojawiło mi się dodatkowo bicie na kierownicy przy hamowaniu jak tarcze są gorące ( przód), właściwie tylko jak są gorące na zimnych nie bije. Wykluczam koła gdyż próbowałem założyć inne a są i tak dobrze wyważone. Mam golfa iv tył/przód tarcze identyczne i auto staje w miejscu i nic nie bije od roku a tu taka kicha. Niech mnie ktoś poratuje co z tym zrobić .....

            Komentarz


            • #7
              odpowietrz hamulce vagiem mi pomogło

              Komentarz


              • #8
                daro64, mistrzem nie jestem w mechanice , ale VAGIEM odpowietrzac hamulce :Bojesie: no chyba , że coś źle odczytalem :wink:
                Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
                Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
                A mówiła mama -
                "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
                http://campaign.scania.com/v8/

                Komentarz


                • #9
                  neox, jaki silnik w octavi a jaki w golfie??

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Romekm76
                    daro64, mistrzem nie jestem w mechanice , ale VAGIEM odpowietrzac hamulce :Bojesie: no chyba , że coś źle odczytalem :wink:
                    [quote="Romekm76"] vagiem odpowietrza się pompe ABS i to akurat naszemu koledze może pomóc

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez neox
                      pompa też byłą wymieniona
                      a jaka pompa zostala wlozna - chinszczyzna????

                      Komentarz


                      • #12
                        daro64, dziekuje za odpowiedz-podpowiedz bo naprawde nie wiedziałem ops: , i dlatego istnieje ten dział .
                        Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
                        Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
                        A mówiła mama -
                        "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
                        http://campaign.scania.com/v8/

                        Komentarz


                        • #13
                          Golf 1.9 standardowo 90km ALH chyba, a octavia 1.9 standardowo 90km agr, pompa oryginalna, tarcze tył.

                          Tarcze przetoczyłem koszt 40zł ponieważ miały tylko 2 miesiące
                          Płyn ATE 50zł 1L
                          Wymiana płynu w ASO 80 zł.
                          Serwa nie wymieniałem stare ok.

                          Hamulec już łapie wysoko ale narazie słaby bo tarcze są jak nowe, jak się dotrze to myśle że będzie już OK Nic nie bije.
                          Skoro można odpowietrzyć pompe abs vagiem to w jaki sposób , który kanał ?

                          Problem uważam narazie za rozwiązany. Napisze jak się tarcze dotrą i napewno przylece na najbliższy spot :P Wesołych świąt wszystkim !!!

                          Komentarz


                          • #14
                            jak sie odpowietsza hamulce wagiem co to wogule jest

                            Komentarz


                            • #15
                              neox, a ty czasem nie masz tam regulatorów-reuktorów ciśnienia płynu hamulcowego na tyle (tak miały auta z bębnowymi hamulami) :roll: bo jeżeli tak to trzeba to wywalić po zmianie na tarcze :idea:
                              Spalanie śr. 6,2 ON Soft Made by Tune-Up

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66476

                              Komentarz


                              • #16
                                miałem zapowieyszone hamulce odpowietszyłem je ale az sybko pzrepuszcza abs czy to pąpa abs może być zapowietszona

                                Komentarz


                                • #17
                                  krokodyljanusz kolego jak piszesz to napisz napierw w wordzie tekst bo az w oczy kole- w jednej linice tekstu 4 błędy

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    a co to dyktando jest czy co

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X