[O1] Klimatycazja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Jednakovy
    Classic
    • 2010
    • 22

    [O1] Klimatycazja

    boozee, no ja mam ambiente (sprowadzana z niemiec) , podobne wyposazenie. tylko, ze ja mam gorsze alu 15 cali i 2 poduchy, ale jeszcze asr i climatronic.. reszta to samo
    Zapraszam na masaż, więcej info na stronie www.masazwwarszawie.wordpress.com
  • KrawaT
    Drive
    • 2008
    • 47

    #2
    [O1] Klimatycazja

    Witam panów z OCP mam takie pytanie albo nawet problem ... Byłem jeszcze przed zimą u jednego fachowca co zajmuje sie klimatyzacjami samochodowymi, gdyż moja klimatyzacja wogole nie chłodzi. Podjechałem grzecznie do warsztatu i pytam sie ile by kosztowało nabicie klimatyzacji, nie pamietam ile mi powiedziale ale chyba 80 zł. Zaczyna sie bajka bo mowi mi tak jeżeli niema gazu w klimatyzacji tzn że uciekł wiec klimatyzacja może byc nie szczelna (Test Szczelności 50 zł) no ok jedziemy dalej przed nabiciem Klimatyzacji trzeba ja odgrzybić 30 zł ok jedziemy dalej i jeszcze jakiś filtr 40 zł ?? razem 200 zł czy według was jest to prawidłowe przekalkulowanie ?
    PolskaJazda.pl

    Komentarz

    • januszcm
      Classic
      • 2007
      • 33

      #3
      A może najlepiej uderz sie do ASO, np Emida ul. Obrońców Westerplatte 29 Ruda Śląska
      Serwis
      [email protected] tel. 032 3400780
      tel. 032 3400781-85

      wykonaj telefon, gdzie podadzą Ci kolego cene na usługę. Kompletne sprawdzenie z wymianą gazu smarowaniem i odgrzybianiem nie powinno kosztować więcej jak 200-250pln bez samej naprawy nieszczelności.

      Komentarz

      • fabia2
        Rider
        • 2008
        • 260

        #4
        Max 200 PLN bez naprawy nieszczelności
        Auto jest Bogiem, a prędkość nałogiem.

        Komentarz

        • marekzu
          L&K
          • 2007
          • 1412
          • Superb II combi (3V5)

          #5
          KrawaT, na zime daj sobie spokoj z nabijaniem klimy - jak sie zrobi cieplo wtedy rusz temat - masz wogole czynnik w ukladzie??

          Komentarz

          • oolsztyniak
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 6647
            • Superb II combi (3T5)
            • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

            #6
            Moze byc i tak ze gdzies ten gaz uciekl albo poprostu sie zmarnowal dlatego tez moze nie chlodzic. 200 zl to w miare normalna cena za nabicie odgrzybienie i regeneracje klimatyzacji. Na tym tez nie powinno sie oszczedzac bo klimatyzacja nieodgrzybiana to siedlisko bakterii no i smierdzi jak by kot nasikal
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz

            • KrawaT
              Drive
              • 2008
              • 47

              #7
              no dokladnie teraz nie bede nic z tym bo i tak niemam czasu ale jak tylko sie ociepli tak w miare to zobaczymy
              PolskaJazda.pl

              Komentarz

              • pic2ek
                Rider
                • 2007
                • 624

                #8
                widze temat klimy to i ja się podłączę. Wymieniałem wczoraj rozrząd u nadwornego mechanika OCP , robota profi i teraz mam pytanie - jak ustawie ogrzewanie na maxa to mi się włączaja wentylatory. to chyba nie jest normalne, przecież ma grzać a nie chłodzić, co to może być?

                Komentarz

                • 83berni
                  Classic
                  • 2009
                  • 6

                  #9
                  Witam! Może pomoze ktos, octavia I klima manualna. Mianowicie uszkodził mi sie przewód uciekł gaz, przez dwa miesiące jeździłem bez klimy brak przewodu. Wkońcu wymieniłem przewód, nabiłem czynnik z olejem, Układ szczelny w 100%. Po nabiciu czynnika na warsztacie klima sie załaczała i chłodziła. na drugi dzien z rana juz sie nie załączyła, nie wie ktoś czy jak jest minusowa temp. to czy ona sie wogule załącza.

                  Komentarz

                  • Tomek_dx
                    Rider
                    • 2008
                    • 398

                    #10
                    83berni klima sie właczy gdy temp zewnetrzna będzie wyższa niż +5 stopni. Wjedź do ogrzewanego garażu lub na jakis podziemny parking przy sklepie i tam sprawdź. Po włączeniu powinna chłodzić i wiatraki powinny ruszyć

                    pic2ek a nie masz czasami na panelu climatronika ustawione na "auto" jesli tak to pomimo że masz ustawione grzanie to sprężarka klimy też chodzi np osuszając powietrze. Ale do tego temp jak wyżej powinna być wyższa niż 5 stopni
                    Tomek

                    Komentarz

                    • pic2ek
                      Rider
                      • 2007
                      • 624

                      #11
                      Tomek_dx Auto nie, recznie ustawiam grzanie klimy na full, tyle, że na szybe to moze i dlatego

                      Komentarz

                      • 83berni
                        Classic
                        • 2009
                        • 6

                        #12
                        Wielkie Wam dzięki faktycznie jak wjechałem do ogrzewanego garażu na 2 godziny to po załączeniu zadziałała, więc jednak jest sprawna i oczekuje na lato.Pozdrawiam

                        Komentarz

                        • oolsztyniak
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 6647
                          • Superb II combi (3T5)
                          • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                          #13
                          83berni, od tego jest forum, żeby pomagać
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz

                          • KrawaT
                            Drive
                            • 2008
                            • 47

                            #14
                            niechcąc zakładac nowego topica pisze w moim starym .... wrocilem przed chwila od fachmana klimatyzacji, swietnie nabil mi porobil wszystko nic nie ucieka, ale i tu jest wlasnie ale co sie okazalo niema napiecia na kompresorze ?? czy ktos spotkał się z takim czyms ? zaraz ide poogladac tak z grubsza bezpieczniki i tą kostke na kompresorku ? albo moze ten kompresor moze byc walniety ? co o tym sadzicie ?
                            PolskaJazda.pl

                            Komentarz

                            • marekzu
                              L&K
                              • 2007
                              • 1412
                              • Superb II combi (3V5)

                              #15
                              mogly sie upalic kable do kompresora - podaj napiecie na sam kompresor - jesli sprzeglo zaskoczy szukaj przerwy w obwodzie

                              Komentarz

                              • goryl3
                                Ambiente
                                • 2010
                                • 126

                                #16
                                Mógł także paść PRESOSTAT.
                                www.jem-zdrowo.com.pl

                                Komentarz

                                • Tomek_dx
                                  Rider
                                  • 2008
                                  • 398

                                  #17
                                  Bezpiecznik nr 16 zabezpiecza sprzęgło (cewkę) kompresora. Jak jest ok to sprawdź miernikiem a dokładnie omomierzem czy cewka ma przejście. Rozłącz wtyczke na kompresorze i pomiedzy tymi dwoma kabelkami idącymi do kompresora powinna być rezystancja 4- 4,5 oma. Jeśli nie ma przejścia to poszedł bezpiecznik termiczny cewki i jest ona do wymiany
                                  Tomek

                                  Komentarz

                                  • konopek
                                    Classic
                                    • 2010
                                    • 3

                                    #18
                                    Hej, mam problem. Nie działa mi klimatyzacja w skodzie octavii 1,9TDI. Objawy: gdy temp. otoczenia jest niższa niż 17 stopni klima chodzi bez zarzutu. Gdy jest wyższa sprężarka włącza się i wyłącza. Co o tym myślicie?

                                    Komentarz

                                    • KrawaT
                                      Drive
                                      • 2008
                                      • 47

                                      #19
                                      (odpowiedz dotycząca mojego pytania na poprzedniej stronie !)

                                      na szczescie to tylko kabelek jede ktory sie ukruszyl od starosci ! miedzy akumulatorem a komorą silnika usterka naprawiona klimatyzacja działa ! pozdrawiam
                                      PolskaJazda.pl

                                      Komentarz

                                      Pracuję...