Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Dmucha spod korka & olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W takim razie dzięki wielkie za pomoc. Na razie dam sobie spokój. Poczekam co będzie w lecie. Ubytków oleju na razie nie mam. Jedynie na zimnym silniku jest mniej oleju. Jak się rozgrzeje, papka się rozpuści to jest ok Poprzedni właściciel mógł zalać mineralny, bo nie wiedział co było wcześniej (przytargał ją z Niemiec). W sumie to też tak powinienem zrobić ops: Ale nic to. Na razie nie ma tragedii.
    Jeszcze raz dzięki

    Komentarz


    • #27
      Witajcie,
      pierwszy raz zaglądnąłem na to forum bo... maź na korku wlewu oleju się pojawiła i szukalem podobnych przypadków. Przebieg auta 53 000. Jeźdżę do pracy ca. 5 km w jedną stronę po mieście, auto niedogrzane, czas zimy...i chyba wszystko jasne tzn. mam taka nadzieję. A tak przy okazji, wkurza mnie zapalająca się kontrolka zbyt małego poziomu oleju, gdy jest go do połowy stanu na bagnecie :evil:
      Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #28
        W tym poście jest chyba wszystko na temat mazi na korku Poczekaj do lata i wszystko minie. U mnie już coraz mniej majonezu na korku :szeroki_usmiech

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez gregor6
          W tym poście jest chyba wszystko na temat mazi na korku Poczekaj do lata i wszystko minie. U mnie już coraz mniej majonezu na korku :szeroki_usmiech
          Znaczy, że ocieplenie nadchodzi od strony Chrzanowa :hehe

          Komentarz


          • #30
            No ja mam taką nadzieję. U mnie dzisiaj termometr wskazał w słońcu +20 a bez słońca +15 (oczywiście w samo południe) :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #31
              Tak na marginesie to po co zaglądac pod korek ? Sprawdzaj olej na bagnecie jeżeli jest oki poganiaj maszyne i nie martw sie niczym a maż to normalny objaw .

              Komentarz


              • #32
                slaw, dolej oleju nad zakropkowane pole i nie będzie się zapalać.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #33
                  Koledzy, mam podobny problem tyle że u mnie ewidentnie widać obfity dymek i czuc ze to spaliny po odkręceniu korka na cieplym silniku, jak poloze odkręcony korek to lekko podskakuje.

                  Komputer pokazuje blad sony lambda, nieco wcześniej jakiś blad dot. spalin tez był ale po skasowaniu nie pojawil się więcej.
                  Na zimnym silniku czasem przez ok minute lekko stuka z okolic katalizatora i ze dwa razy się zdazylo ze obroty nieco zbyt wolno spadaly jak przygazowalem lub też np. po wcisnieciu sprzegla poszly lekko w gore. Ale to wszystko mija jak zejdzie ze ssania.
                  Wymienialem odme na nowa bo była sparciala wiec na pewno nie jest zapchana.

                  Przebieg auta 132000, nie zauwazylem spadkow mocy, z rury wydechowej dmucha dobrze.Auto nie bierze oleju ani plynu chłodniczego.

                  Komentarz


                  • #34
                    Bartek podepnij sie pod kompa i sprawdz jeszcze raz wartosci sondy i czy nie sypie blendami
                    Mi jak padla sonda to potrafila spalic nawet 40l benzyny na 100km zwiekszone spalanie jest tez gdy siadzie przeplywka (ale wtedy masz wiecej bledow)

                    Komentarz


                    • #35
                      bląd sondy to 16514, ale nie wiem czy może to miec jakiś związek z dymieniem ? Za kilka dni jeszcze raz sprawdze na kompie czy coś się zmienilo

                      Komentarz


                      • #36
                        Zapisz sie do programu lojalnosciowego skodaczesci.pl i za free sprawdza i skasuja Ci bledy i bedziesz zadowolony z doradztwa co do czesci (maja zamienniki w jakosci orginalu na miejscu lub zamowia Ci na popoludnie badz na rano) jestem zadowolony z ich sklepu

                        P.S. Nie bierzcie tego za reklame lub cokolwiek lecz jako opinie zadowolonego klienta

                        Komentarz


                        • #37
                          dzięki za info, na kompie u nich byłem,20 zl za podlaczenie, nie wiedziałem natomiast o programie lojalnosciowym

                          Komentarz


                          • #38
                            A co to jest ten program lojalnosciowy ?
                            Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X