[O1] karoseria

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • smartg
    Classic
    • 2010
    • 7

    [O1] karoseria

    Zamieszczone przez voltar
    - listwy na drzwiach ( przydają się na ciasnych parkingach - w wyposażeniu od wersji Ambiente w Mint można dokupić ),
    Ale lakierowane listwy to chyba sie tak srednio przydaja na tych parkingach ? Wszak tak samo je mozna obedrzec z lakieru jak i blache - tyle ze potem nie rdzewieje ale wyglada chyba tak srednio.
    Może i tak. Tylko listwy można zdjęć i wymienić. A w poprzednim aucie w miejscu gdzie nie było listew miałam nie tylko zdarty lakier ale i wgniecenia na karoserii. Ale to kwestia gustu. Ja wole mieć listwy.
  • hamsterus
    Classic
    • 2009
    • 23

    #2
    [O1] karoseria

    Mam taki problem. Niedawno kupiłem nową octacvię i po tygodniu, kiedy załatwiałem w związku z tym zakupem jakieś sprawy w urzędzie, jakiś tępy gnój stuknął mi lekko pojazd na parkingu, a mianowicie mam na lewym przednim nadkolu małe wgniecenie (około 3 cm długości). Lakier nie jest naruszony, jest tylko wgłębienie, ale zrobione akurat na tym załamaniu nadkola. Pytanie: czy jeżeli pojazd jest na gwarancji to muszę robić to w ASO, ile może kosztować samo wyklepanie takiego mankamentu, czy można to zrobić nie naruszając lakieru, czy zna ktoś dobrego speca od takich rzeczy na śląsku?

    z góry dzięki...

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #3
      A wyciagnac sie nie da?? Wgniotki po gradzie da sie, moze to tez ??
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • Maru 123
        RS
        • 2008
        • 4660

        #4
        hamsterus, jeśli zrobisz to na własną rękę to niestety stracisz gwarancję (jeśli potrzeba lakierować) chyba że wystarczy od spodu odcisnąć wszystko tak jak powinno być. niektóre firmy robią takie cuda :wink:
        1.8T AGU L&K

        2.0TDI BKD ELEGANCE

        TOYOTA LAND CRUISER J95

        Komentarz

        • Sebastian_M26
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 1823
          • Superb II (3T4)

          #5
          Nie warto lakierować, nikt nie zrobi tak dobrego lakieru jak oryginal.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz

          • hamsterus
            Classic
            • 2009
            • 23

            #6
            nie chcę lakierować, lakier w tym miejscu jest ok. Nie wiem czy da się wyciągnąć, nie znam się na tym, ale wiem że wgniecenie jest akurat na tym załamaniu, jakby na granicy nadkola i błotnika i to może być problem, nawet nie chodzi mi aby to było aż tak idealnie zrobione... wygląda na to że muszę to zrobić w ASO, ale ciekawi mnie też czy ASO może mieć jakiś podwykonawców, blacharzy u których mógłbym to zrobić bez utraty gwarancji?
            zaznaczam że lakier jest nienaruszony także lakierowania wolałbym uniknąć...

            Komentarz

            • marekzu
              L&K
              • 2007
              • 1412
              • Superb II combi (3V5)

              #7
              wrzuc zdjecie - tak to mozemy dywagowac do roku 2056

              Komentarz

              • Sarrazin
                Ambiente
                • 2008
                • 151

                #8
                Koledzy, żeby nie było, nie próbowałem tej metody. Jak komuś się sprawdzi dajcie znać.

                1.9 TDi ASV - seria, Φ 5,5l/100km

                Komentarz

                • phrix
                  L&K
                  • 2007
                  • 1000
                  • Audi
                  • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #9
                  Spreżone powietrze nie pomoże. Przerabiałem temat i efety sa nalepsze jak podjedziesz do gosci którzy likwidują wgniotki ( cena około 80 PLN od sztuki na forum byly namiary)
                  Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                  _

                  Komentarz

                  • hamsterus
                    Classic
                    • 2009
                    • 23

                    #10
                    Przerabiałem temat i efety sa nalepsze jak podjedziesz do gosci którzy likwidują wgniotki ( cena około 80 PLN od sztuki na forum byly namiary)[/quote]

                    Pamiętasz może gdzie były te namiary?

                    Komentarz

                    • phrix
                      L&K
                      • 2007
                      • 1000
                      • Audi
                      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #11
                      Cos mi sie obiło, że oni robią na Ślasku ale gwarancji nie daje. (masz wpisane w opisie Polska a Śląsk to raczej duży obszar :szeroki_usmiech )



                      Zamieść fote bo w zależności od rodzaju uszkodzenia sa rózne metody naprawy.

                      Spreżone powietrze z małymi ostrymi wgniotkami nie daje sobie rady ( przy dużych i mało zagietych jest szansa naprawy)
                      Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                      _

                      Komentarz

                      Pracuję...