Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek nie łapie tylnej klapy :[

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek nie łapie tylnej klapy :[

    U mnie silnik z klimą na biegu jałowym 1, 2, bez klimy 1,0
    (jeszcze sprawdzę i potwierdzę - tak mi się wydaję z tego co pamiętam) :roll:
    ....::: OCP :::....

  • #2
    Centralny zamek nie łapie tylnej klapy :[

    Witam koledzy
    Problem jest taki ze pare dni temu calkiem przypadkiem spostrzeglem ze po zamknieciu auta na cantralny zamek wszystkie 4 drzwi zostaja zamkniete ale central nie lapie chyb atylnej klapy bo moge ja normalnie owtorzyc! Nie wiem o co chodzi bo drzwi zamykaja sie normalnie i wszystko jest ok Zamek w klapie tez wyglada normalnie...
    prosze o jakies podpowiedzi MOze cos naklikalem pilotem albo cos nieswiadomie zrobilem? czy bardziej cos sie spierdzielilo w zamku w klapie?

    Komentarz


    • #3
      rubik_83,
      Jakiś czas temu miałem podobną przypadłość. Zaczął się zacierać mechanizm przy klamce. U mnie wystarczyło przepryskać WD40, ale w bardziej skrajnych przypadkach trzeba chyba rozebrać to ustrojstwo i przeczyścić.
      Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
      a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
      Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
      O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

      Komentarz


      • #4
        rubik_83, nie WD40 bo on wypłukuje olej, proponuje kontakt
        a sprawdzałeś czy zamykaniem kluczykiem działa? może linka z cięgna spadła?
        1.8T AGU L&K

        2.0TDI BKD ELEGANCE

        TOYOTA LAND CRUISER J95

        Komentarz


        • #5
          rubik_83, - mam taki sam problem jak Ty a radze sobie z tym tak, ze po zamknieciu drzwi z pilota - klape bagaznika dociskam reka i naciskam klamke, wtedy zaskakuje :roll: Bede musial sprawdzic tak jak radzi Maru 123
          OII 1.9tdi 139,5KM 313Nm
          Serwis: http://www.k-mot.pl/

          Komentarz


          • #6
            U mnie jest dokładnie to samo. Świeżo po kupieniu zachodziłem w głowie, co ten autozamek taki hałaśliwy, pika z 5 czy 6 razy na zamknięcie sezonu... pojechałem do znajomego elektryka, ten naprawił siłownik, mówiąc, że coś tam było źle włożone. Ale minęło parę miechów i znowu to samo. Po prostu siłownik nie chwyta. Jak się zrobi cieplej to będę kombinował.

            Komentarz


            • #7
              Ten siłownik w aso w gliwicach kosztuje 60zł. Niedawno kupowałem.

              Komentarz


              • #8
                ja już też mam za soba walke z tym siłownikiem-ori poległ po prawie 9 latach
                1.8T AGU L&K

                2.0TDI BKD ELEGANCE

                TOYOTA LAND CRUISER J95

                Komentarz


                • #9
                  Chyba to typowy przypadek w octach.Ja wyciągłem siłownik, rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem smarem silikonowym, poskładałem. Po 10 uruchomieniach znowu zaciął się. Jeszcze raz tylko staranniej nasmarowałem i problem nie wraca prawie rok.
                  Hmm, jak się przyjrzeć siłownikowi to nie powinien się zacinać, bo konstrukcja raczej bez wad, zadziorów itd, ale jednak w rękach mi się też raz zaciął, dziwne...
                  No i jeszcze jedno - jak się zatnie to bardzo dużo siły trzeba użyć.
                  a jednak GOLF...

                  www.magaczewski.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Problem z centralnym w bagażniku

                    Też mam problem z centralnym w bagażniku. Wszystkie drzwi otwierają się i zamykają z pilota, a bagażnik muszę otwierać i zamykać z kluczyka. Sprawdziłem wiązki i wyglądają OK, wypiąłem kostkę z silniczka, który otwiera z centrala bagażnik i sprawdziłem czy jest prąd. Trochę się zdziwiłem, że nawet gdy nie nacisnę pilota, to żaróweczka świeci się, czyli na to wychodzi, że prąd dochodzi o tego silniczka i do wymiany byłby ten silniczek.
                    Pytanie mam do was, czy to normalne, żeby ciągle dochodził prąd do silniczka w bagażniku? Nie powinien tylko się pojawiać, gdy wcisnę pilota i centralny da impuls?

                    Komentarz


                    • #11
                      u mnie rok temu na jesień też padło odruchowo po zamknięciu drzwi z pilota sprawdzam tylne drzwi lub klapę a tu zonk nie zamknięta dobrze że mam zapasową klapę w domu ( tak to nie żart kupiłem jak potrzebowałem szyby a ze komplet był tańszy to mam ... ) wymiana 3 minuty i spokój nowy słowniczek od 20 - 120 zł wymiana banalna kilka zatrzasków, śrub i wszystko gotowe
                      Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X