Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Oswietlenie wnetrza-problemy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Oswietlenie wnetrza-problemy

    calkowicie normalne. ciesz sie sprawnymi hamulcami
    BTW: moglbys wrzucic fote tego gumowego kolanka ?
    Remek ze Szczecina

  • #2
    [O2] Oswietlenie wnetrza-problemy

    Wczoraj mylem szyby w skodzinie mialem pootwierane drzwi i nagle zobaczylem ze mi zgaslo oswietlenie wnetrza i bagaznika. Po jakims czasie to jest normalne ze gasnie, ale zamknalem i otworzylem drzwi, swiecilo sie ale doslownie ok 30 sekund i znowu zgaslo. Na lampkach na podsufitce ustawilem zeby swiecilo sie stale a nie tylko jak drzwi sa otwarte, ale mimo to oswietlenie gaslo po ok 30 sekundach-to samo w bagazniku. Właczylem zaplon, pokretlem na desce rozdzielczej ustawilem maksymalna jasnosc deski-jest tam symbol zegarka wiec uznalem ze to moze miec jakis zwiazek, wlaczylem silnik, bo musialem przejechac kawalek i po tej oepracji bylo juz OK, swiatlo swiecilo normalnie. Potem znowu ustawilem pokretlo od regulacji jasnosci deski na minimum, ale swiatlo zachowywalo sie jzu normalnie-dlugo siwecilo. Nie wiem o co chodzi? Moze mi to ktos wyjasnic? Czy to jakas usterka i trzeba do serwisu sie udac?
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

    Komentarz


    • #3
      Tabel, Tak ma być. Komputer centralnej elektryki pilnuje, żeby nie wyładował Ci się akumulator, gdybyś przypadkowo zostawił samochód z otwartymi drzwiami, otwartą klapą bagażnika czy z zapalonymi lampkami. Po jakimś czasie po ostatnim przekręceniu kluczyka komp odłącza zasilanie od lampek do czasu ponownego zamknięcia/ otwarcia drzwi; wtedy światełka znów się zapalają ale tak jak napisałeś na krótko. Żeby świeciły długo musisz właczyć i wyłączyć zasilanie ( przekręcić na chwilę kluczyk w stacyjce )...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        No to wszystko jasne. Dziekuję bardzo za odpowiedz. Przy okazji zapytam o jeszcze jedno. Nieraz sie zdarza ze jak zapalam samochod to mi podswietlenie pokretel mignie na chwilke. Dzieje sie to sporadycznie. I zauwazylem ze przy kazdym zaplonie bardzoe delikatnie (najlepiej widac to w nocy) mignie kontrolka od poduszek. Tez tak macie?
        ŚKODA 120 L z 1977 roku.
        ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

        Komentarz


        • #5
          Szczerze mówiąc to nie zwróciłem uwagi czy u mnie też tak jest. Przy okazji sprawdzę ( jak nie zapomnę :twisted: ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X