Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

KLOCKI I TARCZE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • KLOCKI I TARCZE

    Cartman, Po miesiącu użytkowania już coś się wie o samochodzie .Zyczę zadowolenia z octavki. Witaj
    Pozdrawiam serdecznie

  • #2
    KLOCKI I TARCZE

    witam na sewisie pwoeidziano mi ze moje klocki jak i tarcze tyl sa do wymainy skoda ma przejchane 114 tys mam ja od maja 2008 i nic sie neidzialo delikatne ale to delikatne szumeinie podczas hamowania jak nie sa rozgrzane
    wczoraj bylem u zwyklego mechanika powiedzial ze klocki beda wymagaly wymiany a tarcze maja drobne rysy twierdzi ze mogl wpasc kampyjk i porysowal czy to m ozliwe?
    jakie klocki zastosowac i tarcze? koszta?

    Komentarz


    • #3
      andriu79, skodaczesci.pl albo dział giełda ogłoszenia komercyjne----> to chyba najtańsze źródła :wink:
      Forum - Octavia Club Polska
      Forum - Octavia Club Polska
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz


      • #4
        delikatne szumeinie podczas hamowania jak nie sa rozgrzane
        to oznaka że faktycznie klocki się kończą i moga szumieć przy chamowaniu co do tarcz to zależy jaki rant już mają i jakiej są grubosci. Jesli faktycznie zrobiłes 114 tys to już czas bo tyle średno tarcze wytrzymują przynajmniej umnie wiecej jak 120 tyś nie udało mi sie zrobic.
        Co do tarcz ja osobiście kupuje od wieków firmy Jurid klocki też Jurida lub orginały to już zależy od dostepnosci.
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz


        • #5
          koles na warsztacie powiedzial mi ze dziwne ze przy 114 tys wysiadly tarcze wiec nie wiem

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez andriu79
            koles na warsztacie powiedzial mi ze dziwne ze przy 114 tys wysiadly tarcze wiec nie wiem
            Miałeś już wymieniane tarcze z przodu :?: Bo klocki podejrzewam miałeś :roll:

            [ Dodano: Wto 17 Lut, 09 09:15 ]
            Natomiast co do tarcz i klocków ja osobiście do tej pory stosuję ori z ASO.

            Możesz również napisać do userów z forum (czyt. post Maru 123 ) lub do kolegi Nexus6 : Forum - Octavia Club Polska

            Lub przejżeć inne tematy związane z tym zagadnieniem które jest często poruszane na forum.


            :szeroki_usmiech
            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

            Komentarz


            • #7
              klocki pewnie tak ale nie wiem dokaldnie bo mam autko od maja 2008
              chodzi mi o tyl nie przod ile srednio wytrzymuja tarcze???

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez andriu79
                chodzi mi o tyl nie przod ile srednio wytrzymuja tarcze???
                Jeśli masz do wymiany tarcze tył to pewnie przód był już wymieniany.
                Tarcze przód wymienia się średnio (w zależności od tarczy i stylu jazdy) od 100kkm do 150kkm.
                Zdarzają się magicy co wymieniają co 50kkm ale to żadkość. :diabelski_usmiech

                Poczytaj sobie wypowiedzi kolegów z forum: Forum - Octavia Club Polska
                Tył powinien wytrzymać dłużej od przodu. Pewnie gdzieś ok. 10-20%.


                .
                Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                Komentarz


                • #9
                  w tym problem autko kupilem ajk mialo 98 000 i nie zastanawialem sie na aso powioedzieli mi o tyle ze tarcze i klocki i koszt 1000zl

                  Komentarz


                  • #10
                    andriu79, jak masz możliwość gdzie, to możesz sam ocenić stan klocków i tarcz ...
                    Będziesz miał pewność, że podlegają wymianie ...
                    Natomiast jak pojedziesz na zmianę do ASO poproś żeby Ci oddali stare i tyle.
                    Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                    Komentarz


                    • #11
                      ja mam z przodu tarcze ate i klocki też ate. Wymieniałem je po 167kkm 8) ale jeżdzę spokojnie :wink:
                      1.8T AGU L&K

                      2.0TDI BKD ELEGANCE

                      TOYOTA LAND CRUISER J95

                      Komentarz


                      • #12
                        ile kosztuja tarcze?

                        Komentarz


                        • #14
                          Poniżej masz link do zestawu ATE na tył. Z tej hurtowni kupowałem już dwa zestawy hamulców i było wszystko w porządku. Koszty sam oceń. W Skodzie ATE idzie na pierwszy montaż.

                          Link

                          Pozdrawiam
                          Seria - 110 KM
                          Uniden 520XL+President Alaska

                          Komentarz


                          • #15
                            no juz wymienione i dziala co najwazniejsze a co do ziomkow ze skody to metal o metal nie tarl jeszcze he he ehe he fachowcy

                            Komentarz


                            • #16
                              nasuwa mi sie jedno pytanie,
                              jakie jest prawdopodobieństwo, ze kupujac cześci na SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia kupimy jakis bubel, mam tutaj na mysli czesc okreslana jako ORI, a tak naprawde bedzie to jakas chinska podróbka?

                              jest ktos taki, kto przejechal sie juz na tym sklepie?

                              To samo dotyczy hurtowni z Dąbrowy Górniczej " magiczny2", ktora to handluje na allegro częsciami ATE...


                              z gory dzieki!
                              ~~ pozdrawiam ~~
                              JaceK
                              _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                              Black eleganzze in combi
                              President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                              _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                              Komentarz


                              • #17
                                Zamieszczone przez Buba
                                nasuwa mi sie jedno pytanie,
                                jakie jest prawdopodobieństwo, ze kupujac cześci na SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia kupimy jakis bubel, mam tutaj na mysli czesc okreslana jako ORI, a tak naprawde bedzie to jakas chinska podróbka?

                                jest ktos taki, kto przejechal sie juz na tym sklepie?

                                To samo dotyczy hurtowni z Dąbrowy Górniczej " magiczny2", ktora to handluje na allegro częsciami ATE...


                                z gory dzieki!
                                W skodaczesci.pl części określane jako ORI niekoniecznie są w kartonach VW. Ja kupowałem tarcze i kocki - klocki były w kartonikach VW
                                (takich jak w ASO) a tarcze w TRW/Lukas. Obie części opisane były jako ORYGINAŁ.
                                Dodatkowo pierwszy komplet tarcz przyszedł z wadą i trochę musiałem się nagimnastykować żeby wymienili, ale w końcu się udało (Jest o tym wątek).
                                Jarek "Vinci"

                                Komentarz


                                • #18
                                  Pozwolę się podpiąć pod temat, szukuje mi się wymiana tarcz i klocków, czy np. Link
                                  jest akceptowalne? Nie chodzi mi o kompatybilność tylko o stosunek jakość/cena.

                                  Komentarz


                                  • #19
                                    Panowie odgrzeje trochę temat bo zbieram info o hamulcach przód.
                                    Otóz u mnie wystepuje znany w Octavii problem bicia kierownicy przy lekko wcisniętym hamulcu.
                                    Prawdopodobnie szykuje mi sie wymiana tarcz i klcków przód. Czytajac forum prawdopodobnie najbardziej chwalone są zestawy EBC.
                                    Mam pytanie czy oplaca sie kupic EBC TG czy zwykłe i do tego EBC GS. Rzoznicza na taczach jest jakies 350zł. a szalencem nie jestem. Bardziej chodzi mi o to zeby problem bicia kierwonicy sie nie pojawił.


                                    :twisted: Z drugiej strony moze te EBC TG bylyby juz malym wstępem do podniesienia mocy w przyszlosci. Jezeli sie skusze w tym roku to na jakis lekki programik do 140km.
                                    czy zwykle EBC sie nadadzą czy lepiej kupic TG. Slyszałem ze ze TG piszczą i zasyfiają sie okropnie te otwory

                                    Komentarz


                                    • #20
                                      BOODZISZ, zamiast TG bierz Ultimaxy - cena ta sama, a usunięto błąd konstrukcyjny, czyli nawiercane otwory w tarczy
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • #21
                                        Zamieszczone przez Nexus6
                                        BOODZISZ, zamiast TG bierz Ultimaxy - cena ta sama, a usunięto błąd konstrukcyjny, czyli nawiercane otwory w tarczy
                                        Jestem z Panem w kontakcie odnosnie cen.
                                        Wczoraj wysyłał mi pan wiadomosc. Jezeli sa w cenie TG to warto pomyslec.

                                        Komentarz


                                        • #22
                                          chłopaki sorry za offa, ale nie widzę gdzie mógłbym wkleić takie pytanie, a niechcę śmiecić forum....

                                          Chodzi o to że założyłem klocki na przód bez czujnika a moja octa ma czujnik, uciołem kable i osobno zaizolowałem ...problem tkwi w kosmetyce- swieci sie na zegarach kontrolka zużyci klocków, co jest irytujące.Moje pytanie czy da się to jakoś zlikwidować?? jak to działa, czy jak konczą sie klocki to te kable się zwierają? przez co zapala sie kontrolka, czy to inaczej działa?

                                          Prosze o pomoc, sorry jeszcze raz za offa
                                          SKODA OCTAVIA I 1.9 TDI ALH 66 kW/90 KM
                                          UNIDEN PRO 520 XL + SIRIO ML 145

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X