Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hamowanie na "luzie"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hamowanie na "luzie"

    O2 z 2006r. 1.6MPI z "fabrycznym" LPG, przebieg ok 110 tyś km.

    Okazjonalnie .... nie do określenie w jakiej sytuacji pojawia się następujący objaw.

    Zazwyczaj silnik zimny (ale też czasami jak gorący) zaczyna coś klekotać po odpaleniu silnika dosyć głośno i trzęsie silnikiem ... po kilkakrotnym przegazowaniu lub przejechaniu ok 1-4 km stuki ustają czasami na kilkanaście dni, a czasami do następnego postoju. (aktualnie już 5 tydzień bez tego efektu).

    Przy zwiększaniu obrotów stukot się nasila ... by w pewnym momencie jakby się synchronizował z pracą silnika i nie czuć trzęsienia i nie słychać stukotu.

    Mechanik ze zwykłego zakładu rozłożył ręce ... do ASO mam ok 80-100km i nie po drodze.

    Jeżdżę codziennie ok 100-200 km i boję się przymusowego postoju ...

    Na co powinienem zwrócić uwagę mechanikowi lub jaki warsztat polecicie z okolić Bytowa i Kościerzyny.

  • #2
    Hamowanie na "luzie"

    Witam,od pewnego czasu samochód między zmianami biegów lub podczas jazdy na"luzie"momentalnie wyhamowuje,np podczas dojeżdzania do stopu itp.,ma się wrażęnie że "coś"blokuje koła .
    Skoda Octawia 12.2002 1,9 TDI 110 KM chip na 130.
    Dziękuję z góry za radę.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Tareneged
      lub podczas jazdy na"luzie"momentalnie wyhamowuje,np podczas dojeżdzania do stopu itp.,ma się wrażęnie że "coś"blokuje koła .
      Moze masz zuzyte łożyska kół, albo faktycznie nie odbija ci szczeka w którymś kole.
      A tak wogóle to "na luzie" się nie jeździ !!! To najszybszy możliwy sposób do narobienia sobie kłopotów na drodze
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #4
        Tareneged, nie słychać podczas jazdy niepokojących szumów, otarć :?:
        Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

        Komentarz


        • #5
          Było takie prawdopodobieństwo że nie odbija szczęka,nawet zasugerowałem mechanikowi że lewe koło przód,felga w krótkim czasie się nagrzewa.Mechanik rozebrał koło i nie stwierdził żadnych uszkodzeń mechanicznych i zasugerował sprawdzić samochód na "komputerze".Nie wiem czy jest taka konieczność żeby prawdopodobną usterkę hamulców sprawdzać w ten sposób.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Tareneged
            zasugerowałem mechanikowi że lewe koło przód,felga w krótkim czasie się nagrzewa
            Jak jedziesz na luzie nie ściąga Ci auta :?: Jeśli nie odbija to było by czuć ...
            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

            Komentarz


            • #7
              Nie nie ściąga auta podczas jazdy na luzie,czasami po prostu auto prawie staje w miejscu,to samo własnie dzieje się przy zmianie biegów.

              Komentarz


              • #8
                Tareneged, może zapieczona linka od hamulca ręcznego :?: Nie grzeją się tylne piasty :?:
                Najlepiej podnieść auto i sprawdzić jak kręcą się kółka ...
                Opór napewno jakiś będzie ale nie tak żeby auto zwalniało ...
                Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                Komentarz


                • #9
                  Byłem dziś "na komputerze"i nic nie wykryto.

                  Komentarz


                  • #10
                    może to wydaje się głupie, ale czy podnosiłeś auto i sprawdzałeś, z którym kołem jest problem? łożysko [przynajmniej przednie] powinno huczeć przy hamowaniu skrętach... ale jak jest cisza to też bym obstawiał jak koledzy - szczęki na tyle.
                    skoda
                    fuckyeah!

                    Komentarz


                    • #11
                      Wczoraj w dodatku usłyszałem podczas hamowania szumy w tylnich kołach..wszystko to dziwne,lewe koło przednie grzeje się po jakimś czasie lecz nic tam nie znaleziono,tył szumi podczas hamowania.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Tareneged
                        Wczoraj w dodatku usłyszałem podczas hamowania szumy w tylnich kołach..wszystko to dziwne,lewe koło przednie grzeje się po jakimś czasie lecz nic tam nie znaleziono,tył szumi podczas hamowania.
                        Tareneged, wybacz, ale jak dla mnie to wszystko jakieś dziwne ...

                        Zacznij tak jak napisałem powyżej od sprawdzenia kół ... i stanu hamulców ...
                        Skoro tył szumi to tam należy zacząć poszukiwania ... (tak mi się wydaje ) :diabelski_usmiech
                        Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                        Komentarz


                        • #13
                          przepraszam za OT ale jakie skutki uboczne ma hamowanie na luzie?
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez boozee
                            przepraszam za OT ale jakie skutki uboczne ma hamowanie na luzie?
                            Jeśli przy 120 km/h nie wrzucisz 2 żeby przychamować to raczej nie ma.
                            Poszukaj na forum tematów o hamowaniu silnikiem.
                            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                            Komentarz


                            • #15
                              ze swoich doświadczeń wiem, że gdy któreś koło się grzeje to najczęściej łożysko do wymiany, ale specem nie jestem

                              Komentarz


                              • #16
                                zajedz gdzies na rolki , niech sprawdza opory toczenia , masz 4 tarcze - nie ma ktoras dziwnego koloru????

                                Komentarz


                                • #17
                                  hamulce do sprawdzenia - albo zaciski Ci nie odbijają, albo linka ręcznego zapieczona, może tez kwestia zwichrowanych tarcz, które ocierają o okładziny cierne
                                  wreszcie sprawdziłbym łożyska. Więcej możliwosci nie ma - rozpędź auto na pustej drodze tak do 100, wrzuć na luz i nasłuchuj ;-)
                                  Garret

                                  -----------
                                  Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez marekzu
                                    zajedz gdzies na rolki , niech sprawdza opory toczenia , masz 4 tarcze - nie ma ktoras dziwnego koloru????
                                    W ub tygodniu miałem przegląd i nie stwierdzono żadnych komplikacji co do układu jezdnego,więc "wjazd"na rolki chyba sobie podaruję.

                                    [ Dodano: Wto 24 Lut, 09 11:11 ]
                                    Zamieszczone przez zurcio
                                    Zamieszczone przez Tareneged
                                    Wczoraj w dodatku usłyszałem podczas hamowania szumy w tylnich kołach..wszystko to dziwne,lewe koło przednie grzeje się po jakimś czasie lecz nic tam nie znaleziono,tył szumi podczas hamowania.
                                    Tareneged, wybacz, ale jak dla mnie to wszystko jakieś dziwne ...

                                    Zacznij tak jak napisałem powyżej od sprawdzenia kół ... i stanu hamulców ...
                                    Skoro tył szumi to tam należy zacząć poszukiwania ... (tak mi się wydaje ) :diabelski_usmiech
                                    Dzisiaj ściągnę tylne koła i zobaczę okiem laika co szumi ...jeśli nic nie zaradzę jadę do warsztatu,tylko nie wiem co wybrać w Poznaniu.

                                    [ Dodano: Wto 24 Lut, 09 11:12 ]
                                    Zamieszczone przez Garret
                                    hamulce do sprawdzenia - albo zaciski Ci nie odbijają, albo linka ręcznego zapieczona, może tez kwestia zwichrowanych tarcz, które ocierają o okładziny cierne
                                    wreszcie sprawdziłbym łożyska. Więcej możliwosci nie ma - rozpędź auto na pustej drodze tak do 100, wrzuć na luz i nasłuchuj ;-)
                                    rozpędzałem się już i jechałem na luzie....cicho sza...jedynie jak już wspominałem podczas hamowania z tyłu dobieg lekki szum.

                                    [ Dodano: Pon 02 Mar, 09 08:50 ]
                                    Sprawa zamknięta,okazało się że do wymiany jest czujnik hamowania,wymieniono mi go w sobotę i "przypadłość"znikła jak ręką odjął,zrobiłem w week.800 km i po problemach tylko niemiłe Link nadzieję że to był tylko czujnik.Robiłem w Skodex-ie na Obornickiej w Poznaniu.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X