pomocy chrobotanie w okolicach skrzyni lub abs-u

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • rustyred
    Classic
    • 2009
    • 8

    pomocy chrobotanie w okolicach skrzyni lub abs-u

    Ja mam lipiec 2009 i kratka w combi mocowana do podsufitki. Nic się narazie z nią nie dzieje i jest "cichutko", a o innych trzeszczeniach na mrozie z rana nie wspomne ...
  • pablo_NO
    Ambiente
    • 2007
    • 125

    #2
    pomocy chrobotanie w okolicach skrzyni lub abs-u

    Witam mam problem w czasie ruszania,gdy jedno z kół utraci przyczepność słychać chrobot z okolic skrzyni biegów taki sam jak by się hamowało i załączał się abs przy utracie przyczepności, mało tego odraz zapala się kontrolka abs(po tym obiawie pali się wtedy cały czas i nie działa abs). Myślałem że to wina skrzyni biegów bo zaczeła szarpać na poszczególnych biegach i miałem racje była rozsypana (łożyska, synchronizator, przekładnia,przy okazji sprzęgło) zapłaciłem za naprawę 1270 zł i szarpanie ustało, ale chrobotanie NIE. Mało tego ten obiaw nie występuje cały czas czyli średnio co 2-3 dni. Oglądałem wszystkie czujniki i czy nic nie obciera przy kołach, czy coś nie jest luźnego i lipa nic nie widać. Przy dłuższych trasach po przejechaniu około 50 km zapala się kontrolka abs. Chrobot przy ruszaniu jest tak głośny że przechodnie sie oglądają. Dodam że jest to Kombi 1,6 , 102 km i przebieg 175 tyś.km.
    Drodzy koledzy miłośnicy octy proszę o pomoc bo pomysłów brak, pozdrawiam

    Komentarz

    • Misiekoctavia
      Elegance
      • 2005
      • 891

      #3
      A moze ktorys z czujnikow ABS niedomaga albo padl :?:

      Komentarz

      • rezon
        RS
        • 2006
        • 1894
        • Volvo
        • AKL 1.6 MPI 101 KM
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        #4
        Zamieszczone przez pablo_NO
        gdy jedno z kół utraci przyczepność słychać chrobot z okolic skrzyni biegów taki sam jak by się hamowało i załączał się abs przy utracie przyczepności,
        Jak masz EDS to i chrobocze co byś równo ruszał i nie ślizgało ci kółek. Latem przestanie chrobotać, bo i nie będzie miało na czym ślizgać kółecek. Hej :idea:

        Komentarz

        • pablo_NO
          Ambiente
          • 2007
          • 125

          #5
          EDS w octavi z 98 roku mało prawdopodobne, i jak chrobocze to wcale nie rozkłada siły na 2 koło tylko poprostu się ślizga

          Komentarz

          • Damianjg
            Rider
            • 2008
            • 621

            #6
            Należy pod VAGa podłączyć i zobaczyć jakie są błędy bo możliwe że któryś czujnik padł lub pompa.

            Komentarz

            • pablo_NO
              Ambiente
              • 2007
              • 125

              #7
              pewnie bez vaga się nie obędzie ale chyba samemu trzeba kupić za jedno podpięcie zwraca sie zakup

              Komentarz

              • Damianjg
                Rider
                • 2008
                • 621

                #8
                Dokładnie

                Komentarz

                • cherman
                  Drive
                  • 2008
                  • 61
                  • Octavia III (5E3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  #9
                  Zamieszczone przez pablo_NO
                  EDS w octavi z 98 roku mało prawdopodobne, i jak chrobocze to wcale nie rozkłada siły na 2 koło tylko poprostu się ślizga
                  moja octavia z 1998 roku i EDS jest... Przyruszaniu na ślizkim chrobocze aż miło... ale za to rusza bez problemów.

                  Wcześniej mialem mnóstwo problemów z tym ustrojstwem... przy każdym ruszaniu EDS mi chrobotał. Powodem były nierównomierne szczeliny między czujnikami a pierścieniami ABS. Spece od hamulców z certyfikatem ATE sie tym zajęli i wszystko już jest w porządku. Radzę na tym nie oszczzędzać i oddać komuś z kwalifikacjami, bo przed pojawieniem się w odpowiednim zakładzie inni mechanicy zalecali wymianę linek hamulcowych od ręcznego, wymiana pompy ABS, wymianę szczęk hamulcowych - kosmos jakiś
                  _________________

                  Octavia II: BSE 1.6 MPI 102 KM
                  Octavia III: CHPA 1.4 TSI 140 KM
                  _________________

                  Komentarz

                  • mroko
                    Rider
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 659
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    #10
                    Ja też mam Octe z 1998 i też mam EDS. A z tego co mi wiadomo EDS w VW był już dużo dużo wcześniej stosowany.
                    A z tym że się zapala kontrolka ABS to może być taka przyczyna jak kolega cherman napisał.
                    A po ostrym hamowaniu jak włączy się ABS to kontrolka tez przypadkiem się nie zapala :?:
                    Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                    Komentarz

                    • Misiekoctavia
                      Elegance
                      • 2005
                      • 891

                      #11
                      A czy zauwazyliscie tez, ze gdy hamujecie na sliskim i wlaczy sie ABS i w tym samym czasie zmieniacie bieg to skrzynia biegow lubi sobie zgrzytnac Bo u mnie wlasnie tak jest. Zwlascza przy jedynce lub dwojce. Dziwne bo przeciez skrzynia jest wysprzeglona :roll:

                      Komentarz

                      • pablo_NO
                        Ambiente
                        • 2007
                        • 125

                        #12
                        dzięki bardzo za podpowiedzi związane z usterką a ja już chciałem ją na zielono i do bagna, tak jak kolega chetma napisał już miałem zamiar powoli wymieniać po kolei pompę później serwo , a tu może być taka drobnostka, jak będziecie w okolicach warmi i mazur zapraszam na wielkie piwo(oczywiście ja stawiam), pozdrawiam i wielkie dzięki

                        Komentarz

                        Pracuję...