Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] problemy z ET w O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] problemy z ET w O2

    Zamieszczone przez mozgi

    akcja ma już prawie rozmiar międzynarodowy, może ktoś zna czeski i do nich na fora napiszemy :roll:
    a od czego mamy czeskiego sprzedawcę Columbusów ?
    hehe

  • #2
    [O2] problemy z ET w O2

    Mam zamiar kupic felgi 17x7cali ET 45. fabryczne et powinno być 54 więc różnica jest 9mm. Wczoraj na spocie słyszałem że octavia 2 złe znosi inne ET niż fabryczne... i teraz pytanie czy ktoś się spotkał z kaoimiś problemami związanymi ze zmianą felg i innym et niż fabryczne? i dodatkowe pytanie czy nic nie będzie ocierać przy takim et i sprężynach z rsa?
    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • #3
      Maru 123, felgi 17x7 ET45 nie powinny o nic obcierać nawet ze sprężynami od RSa, ponieważ będą miały 12mm więcej miejsca wewnątrz i dokładnie tyle samo miejsca na zewnątrz co 18" od RSa. Ja mam jeszcze bardziej wystające na zewnątrz, jeżdżę na nich już ok. 30 kkm i nie zauważyłem żadnych problemów Co więcej, parę osób założyło sobie do 18" w RSie dystanse na tył i też nie narzeka :wink:

      Komentarz


      • #4
        fernando, o dystansach na tył też myslę ale martwi mnie to et... chodzi mi o niekorzystne wibracje które podobno sie pojawiają przy złym et. zaznaczam że człowiek który mi o tym mówił zaręczał że koła były poprawnie wyważone więc aspekt złego wyważenia odpada
        1.8T AGU L&K

        2.0TDI BKD ELEGANCE

        TOYOTA LAND CRUISER J95

        Komentarz


        • #5
          Maru 123, w niekorzystne wibracje nie wierzę :P Tak na poważnie, to też słyszałem i czytałem o tym, ale to przy większych różnicach raczej, bo ta felga nie wystaje bardziej niż 18" w RSie. Przyznaj się, co tam planujesz: miały być 18", teraz piszesz o 17" :?:

          Komentarz


          • #6
            fernando,
            no miały być 18 ale pojawiłą się inna wizja 8)

            różnic yprzy tej feldze jest 54-45= 9mm więc chyba nie tak dużo :roll: a Ty jakie masz ET I PARAMETRY FELGI?
            1.8T AGU L&K

            2.0TDI BKD ELEGANCE

            TOYOTA LAND CRUISER J95

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maru 123
              no miały być 18 ale pojawiłą się inna wizja 8)
              Jak się zdecydujesz odkryć tajemnicę, to ja czekam.

              Zamieszczone przez Maru 123
              a Ty jakie masz ET I PARAMETRY FELGI?
              Ja mam 17x7.5 ET 47. W RSie jest 18x7.5 ET 51, więc ta moja wychodzi jakby jeszcze bardziej na zewnątrz, a 17x7 ET 45 od zewnętrznej strony będzie miała tyle samo miejsca, a wewnątrz trochę więcej i dlatego jest pewne, że nie będzie Ci nic obcierać :idea:

              Komentarz


              • #8
                No właśnie ale Ty masz 7,5 :roll: choler nie chcę kupić felg które będą mnie wkur$%& za każdym razem jak będę jechał swoim autem :|
                1.8T AGU L&K

                2.0TDI BKD ELEGANCE

                TOYOTA LAND CRUISER J95

                Komentarz


                • #9
                  Tak, ale mówię, że na pewno nic Ci nie będzie obcierać nawet przy springach z RSa.
                  Nie wiem, mnie też sprzedawca namawiał na te same felgi z dobrym ET (czyli 51), ale dla mnie szerzej=lepiej :diabelski_usmiech Ja uważam, że nie powinno być w tym przypadku źle, ale ciężko dać jakąś gwarancję...

                  Komentarz


                  • #10
                    tylko że felgi które ja chcę mają ET albo 40 albo 45 i zawsze tylko 7cali
                    1.8T AGU L&K

                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Maru 123
                      tylko że felgi które ja chcę mają ET albo 40 albo 45 i zawsze tylko 7cali
                      no i tu jest problem
                      Maru 123, patrz na fakt nie różnego et i czy będzie obcierać (choć to też ważne) ale żeby oś symetrii felgi była jak naj mniej przesunięta względem oryginału.
                      ori 7"x54 chcesz kupić 7"45 to 9mm przesunieta oś symetrii IMO to dużo.
                      Już nie jeden wątek (od marca) był o tym jak telepała kierownica i jak O2 jest czuła na te zmiany parametrów, no ale jak widać u fernando, jest jeszcze większy hardcor i nic się nie dzieje. Może zależy to od stanu zawiasu i ukł. kierowniczego, jakości felg.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez cysterniarz
                        O2 jest czuła na te zmiany parametrów
                        no i o tym się właśnie wczoraj dopiero dowiedziałem i dlatego pytam... cholera nie wiem co robić :?
                        1.8T AGU L&K

                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez cysterniarz
                          jakości felg
                          To prawda, na pewno ma to jakiś wpływ. Miałem spotkanie z krawężnikiem i pojechałem, żeby mi wyprostowali jedną felgę, to gość powiedział, że jest za mało skrzywiona, żeby ją prostować. Ponoć niektóre felgi fabrycznie są mniej proste, a poza tym ponoć nie da się idealnie wyprostować, więc odpuściłem i też jest ok.

                          [ Dodano: Sro 09 Wrz, 09 12:56 ]
                          Maru 123, to zapodaj model felgi, jaką chcesz kupić, to przedyskutujemy, czy warto w ogóle ryzykować :wink:

                          Komentarz


                          • #14
                            DEZENT to chyba nie jest jakaś tam firma krzak więc jakość powinna być ok :roll:
                            1.8T AGU L&K

                            2.0TDI BKD ELEGANCE

                            TOYOTA LAND CRUISER J95

                            Komentarz


                            • #15
                              na 7,5 i ET48 jest git, przy szerokości 7 może być słabo.

                              (bierz moje dezenty z giełdy :lol: )
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Maru 123
                                no i o tym się właśnie wczoraj dopiero dowiedziałem i dlatego pytam... cholera nie wiem co robić
                                z tego co pamiętam ludzie dotaczali też idealne pierścienie centrujące i w większości efekt ustępował ale ciężko stwierdzić jak będzie u Ciebie.
                                u mnie jest 6mm różnicy na osi ale to O1 (jeszcze ruska machina :wink: )
                                może na jakimś spocie przełożyć 2 przednie koła co ma takie podobne parametry i się przejechać.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Z moich doświadczeń wynika, że te felgi są całkiem ok. Zaraz wejdę na alcar i spróbuję zgadnąć, która to felga odciągnęła Cię od myśli o 18"

                                  [ Dodano: Sro 09 Wrz, 09 13:01 ]
                                  Zamieszczone przez cysterniarz
                                  z tego co pamiętam ludzie dotaczali też idealne pierścienie centrujące
                                  To też jest istotna kwestia. Ja na przykład jeżdżę w ogóle bez pierścieni, co jest chyba najlepszym możliwym rozwiązaniem...

                                  [ Dodano: Sro 09 Wrz, 09 13:08 ]
                                  Maru, bierzesz RF czy drugi raz F Ci się zamarzyły ?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    fernando, F :szeroki_usmiech gadałem z jakimś gościem ze sklepu w wawie i powiedział że jak coś będzie nie teges to będę je mógł oddać :roll:

                                    [ Dodano: Sro 09 Wrz, 09 13:34 ]
                                    szkoda, jakbyś miał F to już dawno bym Ci je z giełdy ściągnął :P
                                    1.8T AGU L&K

                                    2.0TDI BKD ELEGANCE

                                    TOYOTA LAND CRUISER J95

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maru 123
                                      szkoda, jakbyś miał F to już dawno bym Ci je z giełdy ściągnął :P
                                      hehe, w ostatniej chwili zrezygnowałem z F na rzecz J (już w sklepie :szeroki_usmiech )
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        szkoda, no widzisz mogłeś wziąć F-y to już byś miał problem z głowy
                                        1.8T AGU L&K

                                        2.0TDI BKD ELEGANCE

                                        TOYOTA LAND CRUISER J95

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Panowie, duża jest róznica w jezdzie pomiedzy 17 a 18? Jaką lepiej zakupic?
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ja własnie zrobiłem 30Tkm na moich 225/45/17 i nie miałem żadnych problemów
                                            mam felgi jeszcze szersze bo 8x17 a ET 35
                                            nawet przy 5 osobach nie ocierają o ranty blotników z tyłu :P
                                            tylko z przodu widać, że delikatnie wystają poza obrys błotnika
                                            ale po założeniu kitu na zderzak przedni ta różnica jest doprawdy minimalna w mojej ocenie oczywiście :diabelski_usmiech
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X