Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szyba w tylnich dzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szyba w tylnich dzwiach

    Zamieszczone przez WojtasFCP
    w fabiach czesta przyczyna falowania jest wlasnie brudna przepustnica
    Gdzies w Auto Swiecie lub Motorze ostatnio czytalem ze w Fabiach 16V czesto brudza sie przepustnice - chyba z odmy

  • #2
    Szyba w tylnich dzwiach

    w trakcie otwierania cos zachrobotało no i szybka została w dzwiach :szeroki_usmiech ....miał ktos podobny przypadek?.....nie wiem czy mam do wymiany cały mechanizm czy tylko jakąś pierdołe...prosze o pomoc bo mi gołębie do środka srają i :szeroki_usmiech

    Komentarz


    • #3
      prawdopodobnie ulamal sie plastikowy uchwyt, ktory podtrzymuje szybe.
      Dosc znana usterka w Golfie IV i Octavii.
      Do wymiany tylko wspomniany uchwyt.

      Komentarz


      • #4
        czyli rozumiem że w tylnich dzwiach jest inaczej niz w przednich w których w takim przypadku trzeba kupować cały mechanizm?

        dzięki za pomoc

        Komentarz


        • #5
          tego akurat nie jestem pewien na 100%.
          Podobny przypadek mial moj wujek w O1 SLX z 99r.
          i z tego co pamietam, to nie wymienial calego mechanizmu.
          Ale moge sie mylic.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez
            czyli rozumiem że w tylnich dzwiach jest inaczej niz w przednich w których w takim przypadku trzeba kupować cały mechanizm?

            dzięki za pomoc
            no coz ja tez mam SLX'a i juz w obu tylnych drzwiach wymienialem cale mechanizm... inaczej sie nie da
            bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
            Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
            Perfect service by DobryGrzesWawa

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie to samo miałem w sobotę popołudniu :? szyba razem z trzymającymi ją "obejmami" spadła z szyny... jeden z plastikowych zaczepów poległ :roll: Włożyłem spowrotem i zamknąłem, na razie się trzyma, a rodzina dostała zakaz otwierania :zlosnik:

              Marcin ciężko wymienić ten mechanizm :?: nie da się kupic tego plasticzku samego :?: :roll:
              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
              http://www.disi-tune.pl
              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
              Był WRX
              Była Octa

              Komentarz


              • #8
                plastik jest w katalogu...ale nie ma w magazynach..nawet w poznaniu :x ....musiałem kupić cały mechanizm..cena w ASO 236 zł...wymiana zajeła nam z kolegą 15 min.

                Komentarz


                • #9
                  Re: Szyba w tylnich dzwiach

                  Zamieszczone przez
                  w trakcie otwierania cos zachrobotało no i szybka została w dzwiach :szeroki_usmiech ....miał ktos podobny przypadek?.....nie wiem czy mam do wymiany cały mechanizm czy tylko jakąś pierdołe...prosze o pomoc bo mi gołębie do środka srają i :szeroki_usmiech
                  miałem to samo kilka miesięcy temu, na szczęście ułamało się kawałek plastyku. Zrobiłem to z kolegą w 15minut pod obi, bo nie miałem odpowiednich narzędzi. Jako brakująca część plastyku są tzw. tajsy (plemniki). Założyłem pięć i póki co, się trzyma.

                  Pozdrawiam
                  dziwne, u mnie to działa

                  Komentarz


                  • #10
                    u mnie ten plastik rozpadł się na 4 części :? ..więc niebardzo było co naprawiać

                    Komentarz


                    • #11
                      ok... jak ma sie plastik jezdzacy po szynie, ktory jest koloru czarnego to do wymiany jest caly mechanizm, jezeli jest bialy to mozna wymienic sam plasticzek...

                      MisiekWaw, jako ze mam wprawe jestem w stanie Ci to wymienic w 10 minut

                      P.S: Gdzies w bagazniku mi sie wala jeden bialy plasticzek na wymiane.
                      bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
                      Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
                      Perfect service by DobryGrzesWawa

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Jackal
                        ok... jak ma sie plastik jezdzacy po szynie, ktory jest koloru czarnego to do wymiany jest caly mechanizm, jezeli jest bialy to mozna wymienic sam plasticzek...

                        MisiekWaw, jako ze mam wprawe jestem w stanie Ci to wymienic w 10 minut

                        P.S: Gdzies w bagazniku mi sie wala jeden bialy plasticzek na wymiane.
                        Mam białe plasticzki Powiedz ile za plasticzek i kiedy możemy się tym zająć k
                        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                        http://www.disi-tune.pl
                        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                        Był WRX
                        Była Octa

                        Komentarz


                        • #13
                          MisiekWAW, :arrow: priv
                          bylo: Octa I Combi TDI+MTKATOWICE
                          Jest: 170/365@204/430... cos tam jezdzi :twisted:
                          Perfect service by DobryGrzesWawa

                          Komentarz


                          • #14
                            Witam
                            Dziś też miałem przypadek z szybą.
                            Domknęła się od strony pasażera z przodu i coś strzeliło i opadła
                            Dobrze że miałem 3 km do pracy bo bym zamarzł.
                            Rozebrałem według schematów boczek włożyłem listewkę drewnianą i jeżdzę.
                            Mam takie pytanie żeby zdjagnozować co się stało muszę wyjąć cały mechanizm???
                            Czy jak wyjme mechanizm to listewka mi podtrzyma szybę na czas naprawy jakbym się wieczorem nie wyrobił???
                            Za odpowiedź z góry dziękuje.
                            Pozdrowionka

                            Komentarz


                            • #15
                              Kiedys mialem to samo i wymienilem caly mechanizm,ale gdzies na alegro ktos oferowal jakies metalowe(plasticzki),chyba z aluminium.Nie wiem czy sie sprawdzaja,bo nie mialem czasu czekac na przesylke.

                              Komentarz


                              • #16
                                dzisiaj jestem po wymianie mechanizmu z przednich drzwiach lewych .W czasie jazdy chciałem podnieś szybę do góry i jak nie walnęło i szyba w drzwiach -no niestety ten huk kosztował mnie 190 zł z robotą ,pękła linka która dodatkowo zawinęła się wokół jakiegoś plastiku więc koszt dość mocny....

                                Komentarz


                                • #17
                                  dziś przy otwartej tak w połowie szyby zamkłem prawe tylne drzwi i spadła na dół rozebrałem i nie wiem co z nią zrobić tą folią żeby późnej była tam bo jest bardzo tam potrzebna
                                  aaa jak zastąpić tą folię? jak Wy to robicie?
                                  Była - Megane I lift - 1999r 1.9d RXT
                                  Jest - Octavia I - 1999r 2.0 SLX

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=85804

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Folię rozrywasz przy zaczepach, a później kleisz taśmą klejącą, zwracając uwagę, żeby przy dolnej krawędzi nie było załamań, bo może podciekać woda.
                                    Całą folię można dokupić w ASO.


                                    W momencie jak szyba opadnie i linka się poplącze- cały mechanizm do wymiany. JAk linka jest sztywna, to można wymienić same plastiki, które pasują z Passata B5 (ok 25zł w ASO).

                                    U mnie obie tylne szyby są podparte na sztywno i odpiąłem przyciski, żeby nikt z tyłu się nie bawił.
                                    I tak w 95% jeżdżę sam w aucie.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jackal, wymieniasz to w 10 minut razem z rozebraniem tapicerki? Jak mi za pierwszym razem spadła szyba to z 3h się męczyłem z wymianą mechanizmu ale musiałem śrubę rozwiercać bo nie szło jej ruszyć. Jak spadła mi szyba z przodu to już oddałem mechanikowi.

                                      Swoją drogą jest jakiś trwalszy mechanizm zamienny z obecnym? Ja już w zimie na autostradzie przy bramkach czy w górach jak jadę na narty nie uchylam szyby tylko otwieram całe drzwi ze strachu. :diabelski_usmiech Masakra
                                      AGR 112KM, 232Nm
                                      Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Rozbiórka drzwi... tapicerki, zmiana mechanizmu to chwila moment
                                        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X