Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana popychaczy hydraulicznych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wymiana popychaczy hydraulicznych

    Mr.Cartoon,
    e39 530i + e46 320d

  • #2
    [O1] Wymiana popychaczy hydraulicznych

    Witam w związku że popychacze w moim 1.9 TDI AGR koniecznie chcą już na emeryturę przymierzam się aby je wymienić mam już zakupione nówki INA i w sobotę furmanka wjeżdża na warsztat i w związku z tym mam parę pytań:

    Odnośnie wałka rozrządu jakim momentem mają później zostać dokręcone śruby panewek wałka coby nie pourywać szpilek?

    Do wymiany mam też uszczelniacze na wale i wałku rozrządu bo olej cieknie niemiłosiernie.
    W związku z tym jak zdjąć koło zębate na wale czy potrzebny jest sciągacz czy jest tam jakiś patent?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez samtech84
      Odnośnie wałka rozrządu jakim momentem mają później zostać dokręcone śruby panewek wałka coby nie pourywać szpilek?
      20 Nm

      W informacji technicznej jest jeszcze takie info:
      Po zamontowaniu nowych popychaczy hydraulicznych przez ok. 30 minut nie wolno uruchamiać silnika. Popychacze hydrauliczne muszą „osiąść“ (inaczej zawory mogłyby się zetknąć z tłokami).

      Zamieszczone przez samtech84
      W związku z tym jak zdjąć koło zębate na wale czy potrzebny jest sciągacz czy jest tam jakiś patent?
      Powinno zejść ręką. A jak nie to zwykły sciagacz
      Tu masz instrukcje:
      Link

      Komentarz


      • #4
        Dzięki kolego za poradę

        Komentarz


        • #5
          Haynes zaleca całą dobę NIEODPALANIA silnika po wymianie popychaczy w dieslu. Przed włożeniem nowych popychaczy ich boczki należy zdrowo naoliwić świeżym olejem

          Kliknij "POMÓGŁ" jeśli wkurzyłem Cię tak, że brakuje Ci bluzg
          ________________________________________

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez samtech84
            w związku że popychacze w moim 1.9 TDI AGR koniecznie chcą już na emeryturę
            Po jakim przebiegu masz te objawy?

            Komentarz


            • #7
              Niestety z braku czasu nie udało się w sobotę pobawić przy silniku. Więc jeszcze nie wymieniłem. Na szafie mam 250 kkm przebiegu. Po uszach szczególnie jeden popychacz daje i bez znaczenia czy silnik zimny czy ciepły cały czas go słychać. A z tego względu że zaleca się wymianę kompletu to wszystkie wymienię.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X