problem z zamkiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jkam
    Classic
    • 2010
    • 15

    problem z zamkiem

    madafaka, spoooko, flaszka i po sprawie :P
  • masiek
    Drive
    • 2009
    • 47

    #2
    problem z zamkiem

    Witam. mam problem z zamkiem w mojej octavii I. Mianowicie zacinal mi sie kluczyk gdy obracalem nim w zamku az pewnego dnia cos trzasnęlo i kluczyk zaczął sie obracac dookola a drzwi zostaly w pozycjii otwarte i nic sie nie da z tym zrobic, szyby sie opuscily, ale naszczescie zamknąlem je od srodka. Rozbieralem dzisiaj boczek ale nic nie bylem w stanie zrobic. Mial ktos z was taki problem? Czy obejdzie sie bez servisu, jesli nie to jaka moze byc cena naprawy?
    1.8 AGN 20V SLX '99

    Komentarz

    • tryton
      Elegance
      • 2008
      • 935

      #3
      może zadziałała ci blokada antywłamaniowa . Wkładka zamka jest wyposażona w taką płetewke która przy próbie wyłamania zamka obrywa się co uniemożliwia otwarcie drzwi może właśnie odłamało ci się to i zamek nie działa

      Komentarz

      • casuss
        Classic
        • 2009
        • 27

        #4
        Najprawdopodobniej włamał się taki pierścień we wkładce http://www.allegro.pl/item735730376_735730376.html . Ostatnio wymieniałem taki w passacie, najlepiej wyciągnąć wkładkę( trzeba odkręcić jedną śrubkę) i sprawdzić co nawaliło. Na allegro są różne zestawy naprawcze i myślę że nie powinno być z tym problemu.

        Komentarz

        • tryton
          Elegance
          • 2008
          • 935

          #5
          tu jest opis naprawy wkładki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564

          Komentarz

          • adiwaw
            Ambiente
            • 2009
            • 167

            #6
            Możliwe, że poprostu wypadł. Też miałem podobna sytuacje u siebie. rozebrałem boczek, wyjąłem flaki, okazało sie, że pewna część od zamka była pęknięta. Zrobiłem zamek i wstawiłem na miejsce. Wszystko teraz działa jak powinno. za naprawe zapłaciłem 40zł

            Komentarz

            • sylwek44
              Drive
              • 2009
              • 71

              #7
              Jak miałem taki efekt że przy otwieraniu został mi kluczyk w kładce. Proponuję zerknąć na http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564 i wyciągnąć wkładkę. Naprawa jej to pikuś. Części do wkładki można znaleźć na allegro.

              Dasz radę. To nic trudnego.

              Komentarz

              • masiek
                Drive
                • 2009
                • 47

                #8
                Byłem dzisiaj u kolesia co zajmuje sie zamkami i stacyjkami w autach i odesłał mnie do servisu bo powiedzial ze nic nie da sie zrobic. w serwisie powiedzieli mi ze musi byc nowa wkładka, i ze przyslą ją z Niemiec zeby pasował kluczyk, a to wszystko słono kosztuje. nawet nikt nie spojrzał na ten zamek :roll: Zobacze co sie da zrobić samemu. Dzieki wielkie za pomoc

                [ Dodano: Sro 23 Wrz, 09 19:46 ]
                Wszystko jasne. Dzięki opisowi który mi daliscie rozebrałem zamek i okazało sie, że jedna podkladka byla pęknieta i zapadki są do szlifowania. rzeczywiscie nic trudnego. Wielkie dzieki
                1.8 AGN 20V SLX '99

                Komentarz

                • sylwek44
                  Drive
                  • 2009
                  • 71

                  #9
                  Ile Ci powiedzieli w serwisie za wkładkę ???

                  Komentarz

                  • masiek
                    Drive
                    • 2009
                    • 47

                    #10
                    400 zł
                    1.8 AGN 20V SLX '99

                    Komentarz

                    • tryton
                      Elegance
                      • 2008
                      • 935

                      #11
                      no to ładnie ci policzyli ja wymieniałem co prawda ze 3 lata temu ale za 75 zł w jednym serwisie liczyli sobie 250 czekałem miesiąc i na szczeście nie dali rady ściągnąc wiec podziekowałem i w drugim ściagneli w tydzień i za 75 zL

                      Komentarz

                      • masiek
                        Drive
                        • 2009
                        • 47

                        #12
                        Zrobiłem wkladke smiga elegancko tylko przy wkladaniu wypadł mi ten metalowy piercień który blokuje wkładke, za chiny nie wiem jak go włożyć spowrotem na miejsce. Wogóle jak sie do tego zabrac, czy trzeba demontować klamke czy co???
                        1.8 AGN 20V SLX '99

                        Komentarz

                        Pracuję...