[O2] Klimatyzacja: dwie strefy - różne temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wojciesze
    Drive
    • 2010
    • 51

    [O2] Klimatyzacja: dwie strefy - różne temperatury

    A jak dam dla wszystkich nie naruszę regulaminu ?
  • kropeck
    RS
    • 2009
    • 2319
    • Octavia II (1Z3)
    • BLF 1.6 FSI 115 KM

    #2
    [O2] Klimatyzacja: dwie strefy - różne temperatury

    Witam,
    Od nowości (tzn. do kiedy kupiłem auto od wcześniejszego właściciela, czyli jakieś 6 miesięcy) zauwazyłem, że przy włączonej klimatyzacji na prawej części przedniej szyby skrapla się na zewnątrz woda, co oznacza, że wieje chłodkiem z klimy, a na zewnątrz cieplej - różnica temperatur na szybie .... fizyka działa.
    Problem w tym, że nie pomyślałbym że coś jest źle do czasu, kiedy ostatnio pasażer zwrócił mi uwage, że "jedzie" po nogach jak diabli. Na climatroniku po obu stronach 22 stopnie i faktycznie: ręka pod moje nogi - czuję normalnie, ręka pod nogi pasażera - wieje chłodem jak premiera Rosji. Żeby po prawej stronie było "normalnie" muszę ustawiać temperaturę o jakieś 2-3 stopnie wyższą z prawej strony [ale tylko jak pasażerów mam i narzekają - osobiście tego nie odczuwam].
    Wczoraj podłączyłem sobie świeżo zakupionego VCDS'a i przypadkiem podczas zabawy znalazłem opcję BLOW TEMPERATURE, czy jakoś tak. No i ponieważ było ciepło na zewnątrz, a ja ustawiłem klimę na 20, to z lewej strony wiało 13stopni (naturalne - musi schłodzić wnętrze), a z prawej 6 stopni Celsiusza(!). Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet w długich trasach, po "uregulowaniu" się temperatury do zadanej na climie, to z prawej dalej wieje w cholere zimniej.

    Czy ktoś potrafi powiedzieć w czym problem??
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz

    • kecaj
      RS
      • 2009
      • 1511
      • Superb II (3T4)

      #3
      Są dwa czujniki temperatur. Może ten od pasażera padł i nie odczytuje prawidłowo wartości?
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz

      • rekin
        Rider
        • 2008
        • 398

        #4
        padł mieszalnik miałem to samo u siebie.
        W moich żyłach płynie etylina a sercem jest Turbina

        Komentarz

        • kropeck
          RS
          • 2009
          • 2319
          • Octavia II (1Z3)
          • BLF 1.6 FSI 115 KM

          #5
          rekin, pochwalisz się ile kosztowała Cię naprawa/regeneracja czy cokolwiek się z tym robi??

          dziś poszukam jeszcze (wczoraj nie znalazłem) czujników temperatury, bo o tym samym myślałem na początku.

          A jeszcze w ramach informacji - nabijanie i czyszczenie klimy robiłem sobie w marcu.
          Pozdrawiam,
          Michał

          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

          Komentarz

          • rekin
            Rider
            • 2008
            • 398

            #6
            ja miałem ten temat załatwiany na gwarancji więc trudno mi powiedzieć..... ale objawy były identyczne i też problem dotyczył prawej strony. Moja żona wściekała się, że u niej wieje chłodem a z mojej strony zaprogramowaną temperaturą.
            W moich żyłach płynie etylina a sercem jest Turbina

            Komentarz

            • kropeck
              RS
              • 2009
              • 2319
              • Octavia II (1Z3)
              • BLF 1.6 FSI 115 KM

              #7
              Witam ponownie,
              zdiagnozowałem sobie VCDS'em, że prawy czujnik temperatury (right outlet blower temperature) pokazuje cały czas 84stopnie i dlatego cały czas prawa strona schładza powietrze. Mimo moich usilnych starań i czytania dziesiątek stron instrukcji, nie wiem gdzie szukać tego czujnika temperatury. Będę wdzięczny za informację co i jak wymienić.

              [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 15:22 ]
              Przygotowane rozwiązanie problemu: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=52176
              Pozdrawiam,
              Michał

              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

              Komentarz

              Pracuję...