Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

żółta kontrolka oleju i maska...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • żółta kontrolka oleju i maska...

    Zamieszczone przez Bialy
    Liquid Gold Nielsena - wg mnie efekt super (lakier gładki jak pupa niemowlęcia
    Gładkośc lakieru, to bardzij zasługa glinki która oczyszcza lakier z nieczystości.

    имплантация зубов киев

  • #2
    żółta kontrolka oleju i maska...

    Zapaliła mi się kontrolka poziomu oleju. Dolałem olej i poziom jest ok. Natomiast żółta kontrolka nie znika. Dowiedziałem się, że np. w vw po takim dolaniu musi działać czujnik otwarcia maski, bo jeśli nie to nie zgaśnie kontrolka. Znajomy tak miał to przeczyścił styki w przełączniku maski i kontrolka znikła.
    Natomiast ja nie widzę czujnika maski. Może nie umiem znaleźć, albo ktoś już kiedyś wywalił etc.
    Może ktoś by wstawił jakąś fotkę lub podpowiedział co z tym fantem?
    a jednak GOLF...

    www.magaczewski.pl

    Komentarz


    • #3
      magart, w OII ten czujnik jest chyba w zamku maski. Może w OI też tak jest. Zobacz czy oprócz pancerza od linki nie dochodzą tam jeszcze przewody elektryczne...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        A napewno musiałeś dolac oleju?
        Jeżeli zbyt rzadko (lub wcale) zaglądasz pod maskę to komputer informuje Ciebie poprzez kontrolkę oleju abyś to zrobił (to taki odruch bezwarunkowy po zapaleniu sie kontrolki od oleju ) Jak kontrolka nie zgaśnie to podjeżdżasz na serwis i ta fukcja jest skasowana. Być moze można tę funkcję skasować za pomocą kompa ale na ten temat muszą wypowiedziec się fachowcy.
        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

        Komentarz


        • #5
          W OII FL jak maska jest otwarta przez co najmniej 30 sek, to kontrolka znika na 100km (w wypadku nie dolania oleju).
          Mój "Batmobil"

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kecaj
            Jeżeli zbyt rzadko (lub wcale) zaglądasz pod maskę to komputer informuje Ciebie poprzez kontrolkę oleju abyś to zrobił
            Po jakim przebiegu czy odstępie czasowym komputer o tym informuje?
            Co ile muszę otwierać maskę?

            Komentarz


            • #7
              W O1 czujnik maski jest w zamku - powinnes miec tam 2 kable - najczesciej po prostu ulatuja

              Komentarz


              • #8
                Witam serdecznie!
                Czujnik maski masz przy zamku. Temat już był poruszany. Błąd mozna skasować przez odłączenie na kilka minut klemy. Sam w to nie wierzyłem ale sprawdziłem i działa. Pozdrawiam.
                Witek

                Komentarz


                • #9
                  Hi..

                  W O1 też otwarcie maski (o ile działa czujnik . Kasuje kontrolkę oleju.

                  Pozdrawiam...
                  Kwiatek...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Witek1952
                    Witam serdecznie!
                    Czujnik maski masz przy zamku. Temat już był poruszany. Błąd mozna skasować przez odłączenie na kilka minut klemy. Sam w to nie wierzyłem ale sprawdziłem i działa. Pozdrawiam.
                    Jak bym nie wpisywał w wyszukiwarkę to na naszym forum nic na ten temat nie ma. A jeśli chodzi o żółtą kontrolkę oleju to już w ogóle nic. Wszystkie informacje na ten temat znalazłem z googli na forach VW i na elektrodzie.

                    Ale dzięki, zdjęcie klemy pomogło.


                    Żeby nie robić nowego tematu:
                    Zbliża mi się wymiana oleju, ale chcę uniknąć zabawy z miską olejową i korkiem. Miałem zerwany gwint a teraz jest większa śruba z gwintem metrycznym i dla pewności zaklajstrowałem to silikonem.
                    Jaka jest Wasza opinia na temat odsysania oleju przez bagnet?
                    Bo jedni chwalą, a inni wręcz przeciwnie. Gadałem z jednym mechanikiem i powiedział, że jak bardzo chcę to odessie olej ale szczerze odradza bo lepiej jest spuszczać z najniższego miejsca w silniku czyli z miski.
                    Ktoś mi jeszcze kiedyś mówił że trzeba umieć odsysać z TDI bo nie można osuszyć za bardzo turbiny.
                    Gdzie ewentualnie są jacyś specjaliści od tych spraw w mojej okolicy?
                    a jednak GOLF...

                    www.magaczewski.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam serdecznie. Na naszym forum utracilismy sporo postów . Może czytałem przed tym faktem. Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.
                      Witek

                      Komentarz


                      • #12
                        Uhm, ale jak się zapatrujecie na odsysanie oleju z naszych szkodników??
                        a jednak GOLF...

                        www.magaczewski.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zgodnie z zaleceniami producenta co 3 wymiana powinna być poprzez spuszczenie oleju- może być częściej ale nie żadziej wtedy spływa cały olej wraz z gromadzącymi się na dnie miski osadami. Lepiej udrożnić spust oleju :wink:
                          "Prosta jest dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców..."- Colin McRae

                          Octavia Combi 2004 [138KM / 293Nm]
                          >>Hardware - dobrygrzeswawa<<
                          >>Software - rogalotti<<

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez magart
                            Ktoś mi jeszcze kiedyś mówił że trzeba umieć odsysać z TDI bo nie można osuszyć za bardzo turbiny
                            A jak spuszczasz olej z najnizszego punktu czyli odkrecasz korek to turbina sie nie osusza??
                            poza tym turbina jest na ogol dosc wysoko i jak silnik nie pracuje to i tak oliwa splywa do najnizszego miejsca czyli miska olejowa,wiec znowu turbina sie osuszy(jak auto stoi dluzej)
                            Moze sie myle ale ktos Ci niezła bzdure sprzedal,przynajmniej na moja logike i na tyle co pamietam z fizyki.

                            Co do wymiany oliwy to proponuje jednak uruchomic spust w misce,juz rozne dziwne rzeczy widzialem w spuszczonej oliwie ( drobiny metalu,kawaleczki jakis sprezynek...)
                            a odsysaczem tego nie wyciagniesz za chiny ludowe.
                            CDS-AutoSpa

                            AXR TDI+
                            Perfect Service by DobryGrześWawa
                            ET-14,352

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X