woda na wycieraczce po stronie pasażera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mkzibi
    Classic
    • 2007
    • 29

    #76
    Panowie a powiedzcie taką rzecz. Przy samej szybie jest taka uszczelka gimowa. u mnie ona jest popękana i sparciała. Czy to razem z tym plastikowym podszybiem wymienia się czy gdzieś można dostać sama uszczelkę.

    Komentarz

    • Maru 123
      RS
      • 2008
      • 4660

      #77
      mkzibi, razem z podszybiem- :wink:
      1.8T AGU L&K

      2.0TDI BKD ELEGANCE

      TOYOTA LAND CRUISER J95

      Komentarz

      • mkzibi
        Classic
        • 2007
        • 29

        #78
        Zamieszczone przez Maru 123
        mkzibi, razem z podszybiem- :wink:
        Ok. Wyczytałem jak wymienić lewą stronę podszybia, a prawą tam gdzie są wycieraczki też mozna wymienić? Ciężko si to zdejmuje?

        Komentarz

        • cysterniarz
          RS
          • 2008
          • 1887
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

          #79
          Zamieszczone przez mkzibi
          Ciężko si to zdejmuje
          tak samo tylko trzeba zdjąć wycieraczki

          Komentarz

          • pepiczek
            Ambiente
            • 2009
            • 146

            #80
            Zamieszczone przez mkzibi
            Panowie a powiedzcie taką rzecz. Przy samej szybie jest taka uszczelka gimowa. u mnie ona jest popękana i sparciała. Czy to razem z tym plastikowym podszybiem wymienia się czy gdzieś można dostać sama uszczelkę.
            dzis kupilem - cale podszybie niestety, chyba ze bedziesz sam cos rzezbil ale mi sie nie chcialo i i tak nie wyjdzie tak jak fabryczne, to jest polaczenie gumy z plastikiem - jakby zlane razem.

            W sumie mam sparciala ta gumke i tak juz od kilku lat (szczerbata jest) i nic nie leci tamtedy ale dzis kupilem nowe dla sw. spokoju. 170zl za oba w ASO, jest kilka modeli wiec trzeba dobre dopasowac/zamowic. Na forum opisywali, mi gosc w ASO dal odrazu dobre.
            +LPG Elpigaz IV gen :-)

            Komentarz

            • KolinWawa
              Rider
              • 2009
              • 278
              • Octavia I (1U2)
              • APK 2.0 MPI 115 KM
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #81
              Odświeżę temat. Dziś zauważyłem że pojawia się woda pod i na dywaniku kierowcy. Od strony pasażera jest sucho. Kiedyś miałem identyczną sytuację w escorcie - okazało się, że nagrzewnica była pęknięta i trzeba było wymienić. Ktoś orientuje się czy w O1 również takie historie się zdarzają?

              Komentarz

              • Jeżyk
                Rider
                • 2009
                • 691

                #82
                KolinWawa, przeczytaj dokładnie ten temat i poszukaj jeszcze innych. Ja miałem nieszczelny przepust gumowy kabli z komory silnika do kabiny. Lało się jak z wiadra. On (ten przepust) jest przykręcany od środka pod kierownicą nad przekaźnikami. Najlepiej wtedy całkiem go odkręcić, wyczyścić i przykleić jakimś nieagresywnym uszczelniaczem np do uszczelnień dachów. Ja osobiście jestem przeciwnikiem stosowania na blachę uszczelniaczy na bazie kwasu octowego bo może zjeść blachę. Zdejmij podszybie i zobacz czy w kanałach odpływowych nie ma liści i innego dziadostwa. Wtedy woda nie ma którędy uciekać i jest problem. Generalnie jest kilka miejsc przez które woda może włazić do kabiny. Pod kierownicą jest kratka, zdejmij ją i przy zdjętym podszybiu poproś kogoś żeby Ci polał wodę na ten gumowy przepust. Latarka i wtedy wszystko jasne. Gdybyś miał nieszczelną nagrzewnicę to by płynu ostro ubywało. Przy okazji wyjmij filtr kabinowy, obejrzyj czy nie ma na nim śladów powodzi i zaglądnij do kanału wentylacyjnego pod tym filtrem. Woda może włazić też przez drzwi jak jest nieszczelna ta folia przyklejana wewnątrz, może być też uszkodzona uszczelka drzwi. To wszystko można sprawdzić tylko w 2 osoby, jedna w środku a druga z wiadrem wody na zewnątrz. Po wszystkim czeka Cię jeszcze uciążliwe suszenie wykładziny. O tym też pisze w jakimś temacie. Powodzenia. 8)
                Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                Komentarz

                • KolinWawa
                  Rider
                  • 2009
                  • 278
                  • Octavia I (1U2)
                  • APK 2.0 MPI 115 KM
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #83
                  "Gdybyś miał nieszczelną nagrzewnicę to by płynu ostro ubywało"

                  jakiś czas temu :

                  Komentarz

                  • Jeżyk
                    Rider
                    • 2009
                    • 691

                    #84
                    KolinWawa, skoro płynu ubywa to rzeczywiście problem może być w nagrzewnicy ale czy to będzie lało akurat na wykładzinę kierowcy? Poza tym płyn ma swój specyficzny zapach i jakby lało do kabiny to pewnie byś poczuł. Dla świętego spokoju możesz sprawdzić czy nie jest mokro w kanale wentylacyjnym pod kierownicą na tunelu. To może być zbieg okoliczności, ubywa płynu z jakiegoś tam powodu a woda swoją drogą się leje...
                    Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                    Komentarz

                    • B_KRK
                      Drive
                      • 2009
                      • 73

                      #85
                      Panowie od kilku dni mam podobny problem, ale u mnie woda nie idzie spod schowka tylko bardziej spod drzwi pasażera..potrzebuje żeby mi ktoś "po chłopsku" wytłumaczył jak to zrobić..wcześniej nawet przy deszczach wielkich to nie występowało..po powrocie auta od mechanika (wymieniane sprzęgło i przekładnia) problem się pojawił

                      [ Dodano: Wto 04 Maj, 10 13:49 ]
                      Zamieszczone przez tryton
                      folijka zawsze może się odkleić nie jest to nic strasznego sprawdz w pierwszej kolejności czy nie masz zatkanych odpływów w drzwiach
                      Jak to sprawdzić??

                      [ Dodano: Sro 05 Maj, 10 11:20 ]
                      Gdzie są te odpływy Panowie?
                      bottomless red piggybank

                      Komentarz

                      • Marcello01
                        Rider
                        • 2009
                        • 491
                        • Octavia I (1U2)
                        • AGP 1.9 SDI 68 KM

                        #86
                        Mam pytanie czy podszybie od O1 FL podejdzie do przedliftowej ??
                        https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                        Komentarz

                        • delanopl
                          Elegance
                          • 2009
                          • 831

                          #87
                          Marcello01, zdaje mi się że tak, ale od czego są numery katalogowe, sprawdź dla pewności

                          Komentarz

                          Pracuję...