Wycieraczki przedniej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mcytrus
    Classic
    • 2010
    • 29

    Wycieraczki przedniej szyby

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Uix5SOkXSmc&feature=related[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aaGzwOCRiOA&feature=related[/youtube]
  • bergson
    Drive
    • 2008
    • 82

    #2
    Wycieraczki przedniej szyby

    Witam. panowie powiedzcie jakich uzywacie i jakie mozecie polecic wycieraczki szyby przedniej?ja kupuje valeo i powiem szczerze ze to szajs niesamowity-koszt ok 40zł.do golfa 3 kupowalem kiedys te valeo i byly ok ale do seata niestety nie dają rade.bylem w sklepie i koles mi doradzil boscha za 80zł ale dla mnie to bylo troche drogo.sa jakies skuteczne wycieraczki

    Komentarz

    • Mr0czny
      Elegance
      • 2009
      • 948
      • Octavia III (5E3)
      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

      #3
      ja zmieniłem w zeszłym tygodniu na Bosch Aerotwin i jestem zadowolony. Ojciec w Astrze III tez od 2 lat śmiga na Aerotwin'ach i powodów do narzekania nie ma

      Od jakichś 3 lat wycieraczki kupuje tylko u tego gościa wiec polecam
      AbcWycieraczki

      Komentarz

      • Witek1952
        Ambiente
        • 2007
        • 196

        #4
        Witam. Od lat raz w roku kupuje Boscha.
        Witek

        Komentarz

        • bergson
          Drive
          • 2008
          • 82

          #5
          Zamieszczone przez Mr0czny
          ja zmieniłem w zeszłym tygodniu na Bosch Aerotwin i jestem zadowolony. Ojciec w Astrze III tez od 2 lat śmiga na Aerotwin'ach i powodów do narzekania nie ma

          Od jakichś 3 lat wycieraczki kupuje tylko u tego gościa wiec polecam
          AbcWycieraczki
          ale 200zł za wycieraczki?

          Komentarz

          • Mr0czny
            Elegance
            • 2009
            • 948
            • Octavia III (5E3)
            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

            #6
            ale do jakiego auta...

            do Octy 2 placilem 125 PLN
            do Astry III - 120 PLN
            do Clio II - 137 PLN (pewno dlatego ze Clio nie ma montażu na bolec tak jak wszystkie nowe auta )

            Komentarz

            • bergson
              Drive
              • 2008
              • 82

              #7
              Zamieszczone przez Mr0czny
              ale do jakiego auta...

              do Octy 2 placilem 125 PLN
              do Astry III - 120 PLN
              do Clio II - 137 PLN (pewno dlatego ze Clio nie ma montażu na bolec tak jak wszystkie nowe auta )
              ja śmigam toledo 2

              [ Dodano: Pon 12 Paź, 09 21:34 ]
              Te będą dobre? http://moto.allegro.pl/item745475662...toledo_ii.html

              Komentarz

              • Mr0czny
                Elegance
                • 2009
                • 948
                • Octavia III (5E3)
                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                #8
                jak już to te


                bo tamte to jakaś dziwna sprawa nawet numery producenta sie nie zgadzają (powinnny mieć nr AR 533S (Aerotwin))

                no i pudełko mają jakieś tez nie takie, orginalnie jest całe kartonowe

                Komentarz

                • Octan
                  Rider
                  • 2006
                  • 653

                  #9
                  A ja od kilku lat kupuje polskie wycieraczki motgum i nie narzekam, mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Komplet kosztuje ok 50 pln i spokojnie wytrzymują roczną eksploatację.

                  Komentarz

                  • piotrek_os
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 8160
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                    #10
                    bergson, w 0II mam ori i jeszcze sie nie kwalifukuja do wymiany. Ale polecam Motogum - chyba tak to sie pisze. Miałem je jakis czas temu w 01 i nawet nieźle sobie dawały rade. Co jakis czas spryskuje szmatke płynem do szyb i przecieram wycieraczki - uwazam ,ze to duzo pomaga.
                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                    Komentarz

                    • bergson
                      Drive
                      • 2008
                      • 82

                      #11
                      Zamieszczone przez Octan
                      A ja od kilku lat kupuje polskie wycieraczki motgum i nie narzekam, mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Komplet kosztuje ok 50 pln i spokojnie wytrzymują roczną eksploatację.
                      A ja jakie bym nie kupił(teraz to juz wiem)to i tak h;;;j je strzela.Ok pół roku temu miałem wymieniana szybę ale przed wymiana było to samo.Ktos mi powiedział ze to może kont ustawienia wycieraczki do szyby.Nie wiem co robić.Kupiłem jakies płaskie firmy bottari i po 5 dniach zaczęła skakać po szybie.macie jakiś sposób na ustawienie tego konta?bo na oko to chyba nie da rady.Może to już ramiona wycieraczek do wymiany?zna ktoś cene ramion?

                      Komentarz

                      • Octan
                        Rider
                        • 2006
                        • 653

                        #12
                        Zamieszczone przez bergson
                        jakies płaskie firmy bottari i po 5 dniach zaczęła skakać po szybie
                        Bottari i wszystko jasne. To najtańszy chiński syf, pakowany dla zmyły w pudełka z włoskimi napisami.Prezesem tej firmy w Polsce jest znany z TV Paolo Cozza.
                        Moja radajest taka abyś kupił jeszcze raz wycieraczki lepszej firmy np. motgum

                        Komentarz

                        • bergson
                          Drive
                          • 2008
                          • 82

                          #13
                          Zamieszczone przez Octan
                          Zamieszczone przez bergson
                          jakies płaskie firmy bottari i po 5 dniach zaczęła skakać po szybie
                          Bottari i wszystko jasne. To najtańszy chiński syf, pakowany dla zmyły w pudełka z włoskimi napisami.Prezesem tej firmy w Polsce jest znany z TV Paolo Cozza.
                          Moja radajest taka abyś kupił jeszcze raz wycieraczki lepszej firmy np. motgum
                          Macie jakies sprawdzone linki gdzie mozna kupic te wycieraczki motgum?

                          Komentarz

                          • czernobyl
                            L&K
                            • 2008
                            • 1276
                            • Octavia III (5E3)
                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM
                            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                            #14
                            bergson, jedź do najbliższego oszą, tam sprzedają motgumy - zarówno zwykłe jak i płaskie

                            Komentarz

                            • ruwado
                              RS
                              • 2009
                              • 14883
                              • Octavia IV (NX3)

                              #15
                              Ja do tej pory kupowałem oryginały w ASO (VALEO ze spoilerem) po około 80 zł. Były dobre (tylko w zimie nieraz się zużywały przez moje lenistwo - przeciągałem je po lodzie). Teraz czytając posty na ocp zakupiłem na Allegro, Aero Twin Boscha i zamierzam je wkrótce założyć (kupiłem z ciekawości jak będą się sprawowały płaskie).

                              Zamieszczone przez Mr0czny
                              Od jakichś 3 lat wycieraczki kupuje tylko u tego gościa wiec polecam
                              AbcWycieraczki
                              ale to coś drogo - 134 zł - zgroza. Ja swoje Aero Twin Boscha na allegro kupiłem za 65 zł
                              jakieś 3 tygodnie temu. Później już nie było tak tanich, ale widywałem aukcje za 75 zł.

                              Zamieszczone przez bergson
                              Chyba prawa przykrótka - powinny być takie:
                              lewa - 53 cm - strona kierowcy
                              prawa - 47,5 cm - strona pasażera

                              Zamieszczone przez Octan
                              A ja od kilku lat kupuje polskie wycieraczki motgum i nie narzekam, mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Komplet kosztuje ok 50 pln i spokojnie wytrzymują roczną eksploatację.
                              O Motgumach było sporo postów i różnych opinii - poszukaj. podobno zwykłe Motgumy są dobre, ale płaskie już niekoniecznie - tak pisali forumowicze.




                              [ Dodano: Czw 25 Lut, 10 14:40 ]
                              Zamieszczone przez Mr0czny
                              ja zmieniłem w zeszłym tygodniu na Bosch Aerotwin
                              Ja też wreszcie dotarłem poprzednie ori Valeo i założyłem zakupione na Allegro (65 zł + wysyłka) Bosch Aero twin. na razie są super i przy wolnej i przy szybkiej jeździe. Ciekawe jak będzie z trwałością.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz

                              Pracuję...