Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Slaby akumulator?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Slaby akumulator?

    zbyt mało miejsca aby sprawnie operować przy czujnikach, chociaż słyszałem że są tacy szpece co dają radę, ale podkreślam słyszałem nie widziałem, robota szybka tylko trzeba mieć kanał :szeroki_usmiech

  • #2
    Slaby akumulator?

    Witam zostawilem autko na kilka tygodni w garazu i tak na ok raz na tydzien odpalalem go na kilka minut.Teraz od kiedy zaczalem nim znowu jezdzic zauwazylem ze po zapaleniu silnika doslownie na ulamek sekundy mrugnie mi kontrolka ABS i chyba od ASR.Jak zaraz po tym zgasze silnik i zapale to juz tego nie ma.Chyba gdzies sie spotkalem z taka opinia ze moze to byc objaw slabego akumulatora ale rozrusznik kreci normalnie i nic nie czuc zeby byl slaby.

    Komentarz


    • #3
      Witam serdecznie. Tak te kontrolki zapalają się przy zbyt niskim napięciu. Odpalanie na kilka minut mija się z celem. Lepiej trochę rzadziej ale na dłużej by doładował się akumulator i odparowała wilgoć z silnika. Dobrze też wtedy włączyć ogrzewanie i nadmuch by przesuszyć wnetrze. Pozdrawiam.
      Witek

      Komentarz


      • #4
        Jak po zapaleniu na chwilkę zaświeci się ABS to oznacza słaby akumulator

        Komentarz


        • #5
          Wielkie dzieki za odpowiedz pozdro

          Komentarz


          • #6
            Re: Slaby akumulator?

            Zamieszczone przez mmdk
            Witam zostawilem autko na kilka tygodni w garazu i tak na ok raz na tydzien odpalalem go na kilka minut.Teraz od kiedy zaczalem nim znowu jezdzic zauwazylem ze po zapaleniu silnika doslownie na ulamek sekundy mrugnie mi kontrolka ABS i chyba od ASR.Jak zaraz po tym zgasze silnik i zapale to juz tego nie ma.Chyba gdzies sie spotkalem z taka opinia ze moze to byc objaw slabego akumulatora ale rozrusznik kreci normalnie i nic nie czuc zeby byl slaby.
            Aby pozbyć się problemu odkręć przewód masowy "-" od akumulatora. Naładowany akumulator nawet po kilku tygodniach, czy nawet miesiącach (2-3 miesiące) jest zdolny do rozruchu. Jezeli nie chcesz rozpinać instalacji to ładuj go "inteligentnym" prostownikiem, tj takim, który ma odcięcie napięcia na poziomie 14,5-14,8V. Zwykły prostownik uszkodzi elektronikę w samochodzie, gdyż napięcie w końcowej fazie ładowania sięga 15,5-16V.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X