Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wyciek paliwa na pompie wtryskowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wyciek paliwa na pompie wtryskowej

    Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    wyciek paliwa na pompie wtryskowej

    Okazało się że Octavia tdi 110 km ma wyciek na pompie wtryskowej. Schodzi paliwo i problemy z odpaleniem.Gdzieś mi mignął taki wątek przy vw golfie.Nie wiedziałem, że to aż tak skomplikowane, podpowiedział mi więcej ktoś kto jest w temacie-na chwilę obecną wiem tyle:żeby zdemontować pompę trzeba zdjąć rozrząd, po montażu potem ustawiać kąt wtrysku.W najgorszym razie pompa do regeneracji (lub nowa).Szykują się duże koszty.Dobry wariant: wymiana uszczelki zdaje się pod pokrywą nastawnika, wtedy nie trzeba demontować pompy. Podobno można kupić oryginalną uszczelkę .Na razie ze skromną wiedzą nie wiem jeszcze jaka to pompa wtryskowa ale chyba VP37 (podobno skomplikowana i niechętnie ją robią), ale podobno było kilka odmian a więc i chyba uszczelek (a może jest jakiś zestaw uszczelek do tego typu?). Na razie myślę żeby dokładnie zidentyfikować miejsce wycieku paliwa, wtedy będę wiedział więcej w temacie i jaki kaliber sprawy. Może ktoś coś podpowiedzieć?
    sabakuto

    Komentarz


    • #3
      sabakuto, dobrze by było zeby na tą pompe luknął jakis szpec.....przed wyjeciem tego wszystkiego. z 8 lat temu miałem przypadek w seacie cordobie 1,9 diesel, ze mi paliwo leciało po pompie. Pojechałem do mechanika - całe szczęście, ze nie miał wtedy czasu....bo tez mówi - pompe trza wyciagac, rpzrzad itd.....pojechałem do drugiego - wział klucz dokrecił cos i po kłopocie
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Jedź do Pabianic na ul Tkacką .
        Gość jest nie za drogi ale naprawdę bardzo skuteczny.
        Jak miałem z Passata 1.9 TD i troszkę się właśnie pompa rozszczelniła to u niego robiłem razem z rozrządem.
        Skasował mnie za uszczelnienie pompy(wymiana jakiejś ośki od dawki do turbo)+rozrząd niecałe 350pln
        Namiary :] Naprawa Pomp Wtryskowych Mechanika Ogólna Rosiński
        Pabianice, Tkacka 27
        +48422262061

        Komentarz


        • #5
          Kolego, ja miałem taki przypadek że w jednym z mietków zaczęło się nagle lać z pompy. Już umówiłem zaznajomionego mechaniora żeby się zajął, ale nie miał czasu i umówiliśmy się na przyszły tydzień. W międzyczasie wyjeżdziłem to paliwo i zatankowałem inne. Jak ręką odjał. Nie do wiary dla niektórych ale fakt taki był. Po prostu zatankowałem na CPNie w Żdżarach 451km E7 paliwko zrobione z opału))))

          W innym przypadku Wystarczyła obserwacja wycieku i wymiana uszczelek za 17,50pln.

          W obu przypadkach obyło się bez demontowania pompy)))

          Polecam dobrą obserwację pompy i połączeń paliwowych. Leje się po pompie??

          Komentarz


          • #6
            wydaje się że wyraźnie po pompie ale żeby dokładniej określić miejsce wycieku posłużymy się chyba małym lusterkiem żeby w nim podejrzeć
            sabakuto

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez sabakuto
              wydaje się że wyraźnie po pompie
              też tak u mnie było. Dlatego jak wyzej pisałem niech to zobaczy dobry "doktor"
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                dokładnie obejrzę,wszystkie wężyki i dostępne dekielki mające uszczelki, tym bardziej, że znalazłem taki wpis:

                ostatnio też zauważyłem wyciek u siebie w pompie pojechałem do serwisu bosch gość stwierdził że to jest spod nastawnika zrobić miał to za 350 zł bez wyciągania pompy ale nie miał teraz wolnych terminów a termin na który chciał mnie zapisać mi nie pasował więc sam się podjełem wymiany kupiłew w serwisie bosch 2 uszczelki nastawnika koszt 20zł poznaczyłem nastawnik żeby go ustawić na te same miejsca wymieniłem i się okazało że dalej cieknie ale teraz już nie spod nastawnika tylko spod 2 dekielków u dołu pompy więc i te uszczelki wymieniłem sam koszt 10zł wszystkie uszczelki do dostania w serwisie bosch
                pompa już nie cieknie w kieszeni 320zł a może i więcej.
                sabakuto

                Komentarz


                • #9
                  Mam problem z cieknącą pompą. Link
                  Cieknie z tej części co widać na zdjęciu. Co może być przyczyną tych wycieków? Jakie koszta naprawy? Proszę o pomoc

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pawel32kr
                    Mam problem z cieknącą pompą. Link
                    Cieknie z tej części co widać na zdjęciu. Co może być przyczyną tych wycieków? Jakie koszta naprawy? Proszę o pomoc
                    Sam wykręcisz jak pokombinujesz :idea: Jest tam tylko zwykły oring.
                    www.k-mot.pl
                    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                    Autoholowanie.
                    Robert Kulma

                    Komentarz


                    • #11
                      Mozna to zrobic bez wyciągania pompy... ale trzeba troche wprawy. Ja mialem to robione na samochodzie.

                      Tu masz rysunek
                      Link

                      Cieknie Ci spod korka tłokorozdzielacza (130)... a wymienic musisz oring(129).

                      Pozdrawiam
                      Przemek
                      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                      80 B3 Limo 1.6 TD SB

                      Komentarz


                      • #12
                        Sam wolał bym się z tym nie bawić. Ile taka usługa może kosztować u mechanika? Ile kilometrów można na tym jeszcze przejechać? Chodzi mi o przejechanie trasy 1000km.

                        Komentarz


                        • #13
                          Cześć, dopadło i nas.
                          Wyciek paliwa na pompie wtryskowej, regeneracja 400 + 250 robota bo przecież trzeba rozpiąć rozrząd.
                          Pytanie czy faktycznie oddawać do dość kosztownej regeneracji czy spróbować z zestawem naprawczym?
                          1,9 TDI ASV
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Ale co cieknie ?? Dekiel z gory, czy cos wiecej ??
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Na chwilę obecną to nie wiem bo powiedział mi tylko, że cieknie.
                              Jak będziemy odbierać auto to dowiem się szczegółów bo i tak od ręki nawet jeśli to nikt pompy nie uszczelni a auto na weekend potrzebne.

                              Jeśli dekiel to co, zestaw naprawczy?
                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                W Boschu mozna kupic kazda uszczelke do tej pompy. Czesto maja od reki.

                                Warto zobaczyc skad cieknie, bo jak pocieknie na pasek rozrzadu, to bym jednak nie jezdzil za duzo, bo ropa ta gume z paskow rozpuszcza szybko.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  OK dzięki za wskazówki.
                                  Wyciek pojawił się raptem dwa/trzy dni temu, niestety czytając jakie są koszty regeneracji + robota robi się niezła sumka
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ustal dokładnie skad pojawia się wyciek.... bo w 90% przypadków - uszczelnienie można zrobić bez wyrywania pompy ...
                                    Przemek
                                    DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                                    A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                                    80 B3 Limo 1.6 TD SB

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jak będę auto odbierał to na pewno dam znać
                                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jak nie było problemów z pracą silnika to regeneracji żadnej nie trzeba robić, wystarczy uszczelnić.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          no właśnie nie ma, mocy nie traci, nie gaśnie, obroty nie falują - tyle, że leci paliwo.

                                          [ Dodano: Pią 30 Paź, 15 15:21 ]
                                          Leje się głównie od dołu. Ogólnie cała jest mokra :-(
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Miałem ten sam problem, pisalem o tym wyżej. Pojechałem do mechanika powiedział że spróbuje wymienic oring na rozdzielaczu, jest to najtańsze rozwiązanie jak to nie będzie to szukał będzie dalej. Okazało sie ze to właśnie ten oring zapłaciłem chyba 40 zł. Już nie pamiętam dokładnie. Pompa jest suchutka.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ale wyjąć ją musiał?
                                              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Wymiana oringu na tlokorozdzielaczu jest możliwa na pompie w samochodzie.... ale bardzo ryzykowna i wymaga sporej wiedzy i wprawy. Ogolnie jeśli chcesz to zrobić porządnie powinno się wyjac pompe.
                                                Oczywiście musi być pewność ze to wlasnie tam jest wyciek.
                                                Przemek
                                                DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
                                                A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
                                                80 B3 Limo 1.6 TD SB

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Myślę, że nie ma co bawić się w półśrodki i kombinowanie.

                                                  Trzeba wyjąć, oddać do regeneracji, złożyć i na 24 miesiące zapomnieć o temacie
                                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X