Piszczenie w siliku!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Szubert
    Classic
    • 2010
    • 8

    Piszczenie w siliku!

    Zamieszczone przez szkoda
    nieeee, zawsze zaśmierdzi jak nie załączysz w porę obiegu wewnętrznego IMO :roll:
    No właśnie myślałem, że tym się rożni filtr węglowy od zwykłego, że nie zaśmierdzi :roll:
  • MatioS51
    Classic
    • 2009
    • 29

    #2
    Piszczenie w siliku!

    Mam problem bo na wolnych obrotach piszczy głośno w okolicach tłumika drgań i słychać metaliczny odgłos! co to może być?? :?: to silnik 1.9 TDI 90KM









    .
    ..........skoda......

    Komentarz

    • lakatus
      Drive
      • 2006
      • 42

      #3
      to włąsnie może być napinacz paska wielorowkowego/wielorolkowego a dokłądniej łożysko w tym kółko napinającym. Część kwalifikuje sie raczej do wymiany choć ja również mam taki objaw już od 30 tyś km i narazie zapominam cały czas ze mam to do zrobienia
      Pozdrawiam
      Systemy alarmowe

      Komentarz

      • JamesMarshall
        Drive
        • 2009
        • 74

        #4
        Mialem cos podobnego w 110KM. Po wymianie paska, rolek i napinacza [+pompa dodatkowo] problem momentalnie zniknal. Obstawiam podobnie jak kolega lakatus.
        [1] Octavia Kombi 1.9TDI, 2001, 81kW [110KM], AHF,
        [2] Octavia 1.9TDI, 2004, 81kW [110KM], ASV,

        Komentarz

        • MatioS51
          Classic
          • 2009
          • 29

          #5
          Prawdopodobnie to będzie to ale niewiem ile to będzie kosztować napewno drogo :shock:
          ..........skoda......

          Komentarz

          • Tomek_dx
            Rider
            • 2008
            • 398

            #6
            MatioS51 wpisz w szukajkę "sprzęgiełko alternatora". To sprzęgiełko padając wykańcza rolke napinacza i cały napinacz. Jak wymienisz napinacz to wydasz 250 pln a nowy wytrzyma 2 m-ce. Przy okazji trzeba wymienić rolke zwrotną paska (jak masz klime) koszt 90 pln a też może mieć luzy. Po kompleksowej naprawie spokój na 100tys km. Wszystkie części w oryginale są firmy INA
            Tomek

            Komentarz

            Pracuję...