Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Klimatyzacja Grzanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Klimatyzacja Grzanie

    jago7270, ale to jest to co juz próbowaliśmy i nie zadziałało :?

  • #2
    [O2] Klimatyzacja Grzanie

    Witam,
    pytam bo w skodzie nic lepszego nie wymyślili, wgrali na nowo ustawienia fabryczne klimatyzacji i nic... a problem pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i trzeba samochodem trochę pojeździć

    Dwustrefowy Climatronic nastwawiony jest na 21 C i wszystko w porządeczku, jednak po jakimś czasie jak samochód jest na chodzie zaczyna lecieć zimne powietrze (wydaje mi się jakby ciągnął z zewnątrz nie ogrzewając) , później znów ciepłe, i znowu zimne ... z tym że zimne leci coraz to dłużej i w samochodzie,,, robi się chłodno, potem zimno ...
    JAK DZIAŁA to podkręcając temp. na wyższą temp. niż 21 C napływ ciepłego powietrza się nasila
    JAK NIEDZIAŁA to mogę sobie pokrętłem wykręcić nawet 29 C a ciepłego powietrza i zwiększenia napływu powietrza zero

    Jakiś pomysł co może powodować tą usterkę (idzie zima i za niedługo temp. na minusie :| ) :?:
    pozdrawiam XTomekX

    Komentarz


    • #3
      może silniczki ustawienia klap mieszalnika?
      a w VAGu nie masz żadnych błędów?
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        może jakiś czujnik temp pada, xtomtomekx, podjedz na spota do wawki (masz blisko) niech chłopaki przeskanują autko, tylko dopytaj czy ktoś będzie miał ze sobą VAG-a.
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez piotrek_gdy
          może silniczki ustawienia klap mieszalnika?
          dokładnie najprawdopodobniej któryś silniczejk nie działa prawidłowo i blukuje lklapę mieszalnika w pozycji "zime".
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #6
            Częstą przyczyną takich objawów jest czujnik temperatury powietrza w kanale wentylacyjnym. Spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami, co prawda przy klimie jednostrefowej ale objawy były te same.
            Jeden z czujników pokazywał na VASie temp 240stopni i ogrzewanie się nie wyłączało.
            Zawsze był to czujnik za środkowymi kratkami nawiewu. Wystarczy je wyjąć i on tam siedzi.
            U Ciebie jest pewnie dwa takie czujniki więc trzeba na sprawdzić który świruje i wymienić.

            Pozdrawiam
            Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

            Komentarz


            • #7
              Takie banalne pytanie a poziom płynu chłodzącego jest ok ?
              Pierwsza Octavia i myśle że nie ostatnia

              Komentarz


              • #8
                Wielkie Dzięki :!:
                mam nadzieję że w serwisie Skody w pierwszej kolejności podłączyli pod komp żeby sprawdzić możliwe błędy

                poziom płynu chłodzącego jest ok

                prawdą jest że jakiś rok temu miałem już problem z silniczkiem i dałem wymienić, z tym że wtedy wiało chłodem tylko z jednej strony.

                Jeśli na VAGu nic nie wychodzi to będę musiał chyba wyczekać moment i podjechać do jakiegoś serwisu jak problem znów nastąpi :?
                pozdrawiam XTomekX

                Komentarz


                • #9
                  Jak padały te czujniki o których pisałem to na VAG-u nie było żadnych błędów tylko w blokach wartości mierzonych temperatury na jednym z czujników była poprostu kosmiczna.
                  Odpięcie i ponowne podpięcie tego czujnika powodowało że działał on przez pewien czas prawidłowo ale później znów się zacinał na jakiejś skrajnej wartości.
                  Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam,
                    w celu aktualizacji usterki
                    W serwisie Skody nadal nie mogli nic zadziałać ...
                    w międzyczasie przy pokonaniu dłuższej i ostrej trasy okazało się że tracę płyn chłodzący...

                    panda79

                    Do wymiany "Chłodnica recyrkulacji spalin" 1700 PLN (na 90% miało to być to)
                    nie pomogło ....
                    do regeneracji poszła więc "głowica" *SKODA: gdzieś musiała być wżerka* 3000 PLN
                    narazie chodzi bez zarzutów i oby tak dalej
                    pozdrawiam XTomekX

                    Komentarz


                    • #11
                      to w 1.9 tez padaja głowice? :shock: myslałem ze tylko w bkd
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez xtomtomekx
                        do regeneracji poszła więc "głowica" *SKODA: gdzieś musiała być wżerka* 3000 PLN
                        regeneracja za 3000pln?
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          no tak w 1.9 też (w serwisie mówili że jest to drugi taki ich wyjątek)

                          w sumie 4000 PLN bo zrobiłem przy okazji rozrząd (Original Serwis SKODA :wink: , na bank zlecają i tak do podwykonawcy)
                          pozdrawiam XTomekX

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X