[O1] centralny zamek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Duo
    Classic
    • 2010
    • 23

    [O1] centralny zamek

    amperek, zobacz na ta aukcje. http://www.allegro.pl/item974617083_...owe_2010r.html ile jest chetnych na te oponki i cena wydaje się dość dobra
  • przemek77
    Ambiente
    • 2009
    • 100

    #2
    [O1] centralny zamek

    Witam
    Mam centralny tylko z kluczyka jutro zakładam sterowanie żeby działał z pilota i mam szybkie pytanie czy jak zamykacie auto kluczem to odrazu zapala sie dioda ma drzwiach, bo ja po zamknięciu auta muszę jeszcze 2 razy przekręcić klucz (tak jak bym zamykał) aby ta dioda sie zapaliła
    Octavia 1,8 20V

    Komentarz

    • jmjacek
      Classic
      • 2009
      • 23

      #3
      Re: centralny zamek

      ja miałem tak samo ,albo uszkodzony jest któryś z wyłączników krańcowyh w któryś drzwiach ( jak za drugim czy trzecim razem dobije) to zapali sie kontrolka która sygnalizuje ze wszystkie drzwi są zaryglowane. Miałem to samo ale przy okazji musiałem wymienić moduł komfortu bo wysiadł odbiór fal radiowych i nie zamykał sie centralny z pilota kluczyka. O dziwo po wymianie modułu zapala sie za pierwszym razem nawet po zamknięciu kluczem w drzwiach
      pozdrawiam
      jmjacek

      Komentarz

      • JanuszSz
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 2835
        • Superb II combi (3T5)

        #4
        przemek77, Masz jakieś uszkodzenie w module cz.Dioda powinna mrugać po jednym przekręceniu kluczyka,sygnalizuje wtedy uruchomienie funkcji (safe coś tam),co oznacza,że nawet po wybiciu szyby nie można otworzyć drzwi od wewnątrz.Powtórne przekręcenie kluczyka w zamku powoduje neutralizacje tej funkcji i ktoś,kto został w aucie może swobodnie otworzyć drzwi klamką wewnętrzną.
        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

        Komentarz

        • przemek77
          Ambiente
          • 2009
          • 100

          #5
          wszystkie drzwi mi sie zamykają za pierwszym przekręceniem klucza a dioda zapala za 2-3 przekręceniem ale drzwi sa cały czas zamknięte
          Octavia 1,8 20V

          Komentarz

          • jmjacek
            Classic
            • 2009
            • 23

            #6
            zawsze można odryglować zamki przyciskiem na konsoli otwierania szyb w drzwiach kierowcy- nie koniecznie rączką. Tak jak pisałem miałem podobny objaw dopiero po 3-4 razem zaczynała się zapalać dioda. Ale po wymianie modułu komfortu zaczęla sie zapalać od pierwszego przekręcenia. A wymianiałem bo nie działał mi pilot w kluczyku od centralnego- nie mogłem dopasować pilota-okazało sie ze moduł komfortu nie odbierał fal radiowych. Może to też moduł , albo tak jak pisałem wyłącznik krańcowy bo to też gdzieś czytałem na forum.
            pozdrawiam
            jmjacek

            Komentarz

            • pepiczek
              Ambiente
              • 2009
              • 146

              #7
              Zamieszczone przez przemek77
              wszystkie drzwi mi sie zamykają za pierwszym przekręceniem klucza a dioda zapala za 2-3 przekręceniem ale drzwi sa cały czas zamknięte
              ha, mam to samo. Drzwi zamyka ale czerwona diodka migajaca sie nie wlacza! Trzeba kilka razy, mozna to na sluch wyczuc ze inaczej stukaja gdy wszystko sie zamknac ma prawidlowo. Tez drzwi sa poprawnie ryglowane gdy nie miga dioda. Nie wiem dlaczego tak jest :-(

              Czy do skody O1 z 97 roku mozna jakos latwo zamontowac modul domykania szyb kolejno albo chociaz centralny z pilota (mam CZ ale bez pilota)? Tak bym mogl to sam zrobic, mam jako taka wiedze elektryczno elektroniczna ale nie chce mi sie szukac przewodow, ryc okladzin, boczkow i tapicerek. Nie ma jakis modulow wtykanych gdzies do centralki CZ oryginalnego po prostu?
              +LPG Elpigaz IV gen :-)

              Komentarz

              • ruwado
                RS
                • 2009
                • 14883
                • Octavia IV (NX3)

                #8
                U nie miga od razu.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz

                • JanuszSz
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 2835
                  • Superb II combi (3T5)

                  #9
                  Zamieszczone przez jmjacek
                  zawsze można odryglować zamki przyciskiem na konsoli otwierania szyb w drzwiach kierowcy- nie koniecznie rączką. .
                  Jeżeli central działa prawidłowo nie ma możliwości otwarcia drzwi ani dźwignią,ani przyciskiem na konsoli.Jeżeli daje sie otworzyć,zamek jest uszkodzony.
                  Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                  Komentarz

                  Pracuję...