Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moze lusterko z anglika?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moze lusterko z anglika?

    Zamieszczone przez Kszok_uk
    Zamieszczone przez fordisek
    nie występuje akurat w samochodzie o twoim VIN-ie
    :shock: :shock: :shock: no na to to juz sam nie wiem co mam powiedziec... :?
    ja tylko podaję Tobie informację jaką odczytuję z programu ETKA po wpisaniu VIN-u twojego auta.

  • #2
    Moze lusterko z anglika?

    Cześć wszystkim, niedawno rozwaliłam sobie prawe lusterko w swojej octaviii na swoja szkodę...zachaczylam bramę cofając, to takie śmieszne może być dla kogoś, ale niestety nie czuje jeszcze gabarytów auta pewnie...
    Ale to jeszcze nic, słuchajcie mnie niedoświadczeni kierowcy :!: Kupiłam prawe lusterko na allegro, kolor i rozmiary pasowali, dostawa była błyskawiczna, odrazu na drugi dzień miałam u siebie. Oczywiście jak należy pozytyw dałam na allegro. Zamontowali to lusterko i co się okazało, nie widać tylu samochodu, będą problemy przy parkingu i cofaniu bo jak potem wyjaśniłam u mechanika to jest lusterko z anglika hehe, niezłe...
    Na razie daje rade z jazda, przyzwyczajam się do nowego lustra w którym nie da się już lepiej wystawić kat...

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem czy w angliku jest inne lusterko (chodzi o samo szkło), ale jeśli tak to trzeba by kupić samo szkło i podmienić.
      obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
      wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

      Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

      Komentarz


      • #4
        kop wkład i zamień, kolega ma rację. tylko lepiej niech ktoś doświadczony ci to zrobi. pozdrawiam
        www.k-mot.pl
        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
        Autoholowanie.
        Robert Kulma

        Komentarz


        • #5
          Wymiana wkładu nic nie pomoże.Lusterko do wersji europejskiej i brytyjskiej to inne konstrukcje.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            Jak pekl tylko plastik, to trzeba przelozyc plastik z angola - jest identyczny oraz szklo, najczesciej jest tam asferyczne (prawe) jak jest zwykle to u nas tez moze byc. Reszta tzn odlew jest inny i bedzie sie zupelnie inaczej patrzec przez takie lusterko (ustawic sie da, ale szklo jest nienaturalnie odgięte).
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              "ale szkło jest nienaturalnie odgięte" - to prawda, nie mogę wystawić to lusterko pod odpowiednim kątem, byłam u mechanika, nic mądrego nie doradził tylko włożył zapałki żeby mniej więcej to lusterko było pod kątem trochę lepszym niż było...

              Komentarz


              • #8
                A co w starym uleglo uszkodzeniu ?? Czy srodek ten odlew jest ok ??
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  A co w starym uleglo uszkodzeniu ?? Czy srodek ten odlew jest ok ??
                  Wszystko uległo uszkodzeniu, na kawałki rozbiłam...nie da się nic zamienić, nic naprawić tylko zamienić..

                  Komentarz


                  • #10
                    No to trzeba kolejne lustro.

                    Pytaj przed kupnem jaki ma numer. Jak 1U0(1) to ok. Jak 1U2 to do bani, bo te z dwojka sa do anglikow.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Maicroft
                      No to trzeba kolejne lustro.

                      Pytaj przed kupnem jaki ma numer. Jak 1U0(1) to ok. Jak 1U2 to do bani, bo te z dwojka sa do anglikow.
                      Dziękuję za radę, szkoda ze wcześniej nie byłam taka mądra i nikt mi nie doradził, teraz będę zmieniać lusterka jak rękawiczki

                      Komentarz


                      • #12
                        Lidia, Nie przejmuj się, każdy coś kiedyś wtopił tylko się do tego nie przyznaje :P . Na przyszłość, zanim coś kupisz zwłaszcza na Allegro zapytaj na forum :wink:
                        Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jeżyk
                          Lidia, Nie przejmuj się, każdy coś kiedyś wtopił tylko się do tego nie przyznaje :P . Na przyszłość, zanim coś kupisz zwłaszcza na Allegro zapytaj na forum :wink:
                          Dzięki, teraz będę się radzić z mądrzejszymi

                          Komentarz


                          • #14
                            Lidia, Czy z mądrzejszymi to nie wiem ale na pewno z bardziej doświadczonymi 8)
                            Szerokiej drogi, jakakolwiek by ona nie była.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja się tak wsypałem z anglikiem i zrobiłem prostą rzecz. Mianowicie ustawiłem lustro tak żeby widzieć bok auta i "zablokowałem" je ładnie wyprofilowanym kawałkiem poxiliny który następnie pomalowałem na czarno Z daleka nie widać a z bliska nikt się nie przygląda

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Kajtiii
                                Ja się tak wsypałem z anglikiem i zrobiłem prostą rzecz. Mianowicie ustawiłem lustro tak żeby widzieć bok auta i "zablokowałem" je ładnie wyprofilowanym kawałkiem poxiliny który następnie pomalowałem na czarno Z daleka nie widać a z bliska nikt się nie przygląda
                                Czyli ja nie pierwsza wpakowalam sie hehe...ja mam wstawione zapalki w to lusterko bo wiecej nic madrego mechanik nie zaproponowal...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Lidia
                                  Wszystko uległo uszkodzeniu, na kawałki rozbiłam...nie da się nic zamienić, nic naprawić tylko zamienić..
                                  Lidia a co dokładnie?
                                  Bo to nie do końca jest tak jak koledzy piszą, że nic nie da się zrobić.
                                  Ale jeden warunek - musisz mieć cały trójkąt mocujący w drzwiach ze swojego - europejskiego lusterka.

                                  Jeśli ten element został Ci nienaruszony to trzeba postąpić następująco:
                                  Rozbierasz na części lusterko z anglika - zdejmujesz obudowę, odczepiasz szkło, zdejmujesz zawleczkę trzymającą sprężynę przy łączeniu mechanizmu/stelażu lusterka z trójkątem mocującym w drzwiach (i nie chodzi mi tylko o czarny plastik osłaniający ale również o metalowy element pod nim).

                                  Jak już rozłożysz lusterko z anglika to robisz to samo ze swoim starym - europejskim.

                                  Następnie na trójkąt montażowy w drzwi ze swojego starego lusterka mocujesz mechanizm/stelaż lusterka z anglika, zakładasz sprężynę, wciskasz zawleczkę i zakładasz pozostałe elementy.


                                  I jest to do zrobienia, bo sam osobiście zmieniałem prawe małe lusterko europejskie na duże z anglika.

                                  Trójkąt mocujący w drzwi z anglika jest ustawiony pod innym kątem względem samochodu, jako, że angole są inni i prowadzą po stronie pasażera :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Witam Wszystkich,
                                    przekopałem się przez tematy lusterek ale odpowiedzi na moje wątpliwości nie znalazłem,więc zadam pytanie na forum Fachowców

                                    Jakiś miły człowiek tudzież kilka osób próbowało sił na moim lewym,złożonym de facto,lusterku i... udało się - pękła część pomiędzy lusterkiem a mocowaniem do drzwi,w efekcie czego lusterko wisiało na kablach.
                                    Regulacja działa, podgrzewanie pewnie też,na razie przymocowałem opaskami zaciskowymi i jeżdżę.
                                    Uszkodzona jest ta część, na której się lusterko obraca,jakiś walec pewnie.

                                    Pytanie: Czy można wymienić tylko tę część, czy muszę kupować całe lusterko? Serwis mowi oczywiscie,ze całe.

                                    Drugie podejście: czy da się przełożyć tę część z zamiennika za 100zł i używać nadal reszty oryginalnej? Co polecacie,żeby koszty były minimalne, ale żeby nie stracić funkcjonalności dotychczasowej, może uda się przełożyć polakierowaną część na zamiennik? Doradźcie coś pls.
                                    Octavia Tour 1,6 102KM LPG Landirenzo

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      keram75,
                                      niestety wszytko rozwaliłam, cały trójkąt mocujący w drzwiach i lusterko ale jeżdżę już rok z angielskim, jakoś udało się wystawić ten kąt tak żeby było widać bok samochodu

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez keram75
                                        Witam Wszystkich,
                                        przekopałem się przez tematy lusterek ale odpowiedzi na moje wątpliwości nie znalazłem,więc zadam pytanie na forum Fachowców

                                        Jakiś miły człowiek tudzież kilka osób próbowało sił na moim lewym,złożonym de facto,lusterku i... udało się - pękła część pomiędzy lusterkiem a mocowaniem do drzwi,w efekcie czego lusterko wisiało na kablach.
                                        Regulacja działa, podgrzewanie pewnie też,na razie przymocowałem opaskami zaciskowymi i jeżdżę.
                                        Uszkodzona jest ta część, na której się lusterko obraca,jakiś walec pewnie.

                                        Pytanie: Czy można wymienić tylko tę część, czy muszę kupować całe lusterko? Serwis mowi oczywiscie,ze całe.

                                        Drugie podejście: czy da się przełożyć tę część z zamiennika za 100zł i używać nadal reszty oryginalnej? Co polecacie,żeby koszty były minimalne, ale żeby nie stracić funkcjonalności dotychczasowej, może uda się przełożyć polakierowaną część na zamiennik? Doradźcie coś pls.
                                        A wie ktoś może czy uda sie wykorzystać to co pozostało?
                                        Octavia Tour 1,6 102KM LPG Landirenzo

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Załączam dla potomnych foto - porównanie prawego lusterka (pasażera) wersja europejska (po lewej) i angielska (po prawej).
                                          Jak widać problem leży w trójkącie mocowanym do drzwi.
                                          Obudowa lusterka w kolorze, czarny plastik z dołu, silniczek regulacji są takie same, szkło w wersji europejskiej jest gładkie, w angielskiej jest asferyczne ( z kreską ) oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć sobie prawe tez asferyczne :P
                                          Załączone pliki
                                          JK AUDIO
                                          DJ Jeremi - na wesele, poprawiny, 18-stki, imprezy firmowe i rodzinne. Sprzęt wraz ze mną jeździ oczywiście w Octavce

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X