Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klekotanie zaraz po zapaleniu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klekotanie zaraz po zapaleniu.

    piramida, arteli chciał kupic odemnie ostatni ale juz sprzedałem wal do niego
    mickoc

  • #2
    Klekotanie zaraz po zapaleniu.

    Witam.
    Od pewnego czasu gdy przyszedł mróz zaraz po odpaleniu siedząc w aucie dochodzą dziwne dzwięki klekotania od strony sprzęgła lub skrzyni biegów po kilku sekundach ustaje i wszystko wraca do normy. Jak jest cieplej czyli ok 2 stopnie w plusie nie ma tego zjawiska.
    Czy to normalne przy TDI czy może coś zaczyna dawc znaki.
    Przebieg 175000 km bez ingerencji w skrzynię i sprzegło.
    kriss78mlody

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kriss78mlody
      Przebieg 175000 km bez ingerencji w skrzynię i sprzegło.
      Jak na sprzęgło to stanowczo dużo. Moim zdaniem temu należałoby się przyjrzeć. Zwłaszcza że mówisz, iż stamtąd dochodzi klekotanie. Trudno powiedzieć. Zależy jak odpalasz, czy na luzie, czy na biegu i sprzęgle... Czy sprzęgło się ślizga, czy jest już zużyte - tzn. czy wysoko bierze, czy było podciągane... ?

      BTW mieszkamy od siebie dość blisko - można podjechać i się temu dokłądnie przyjrzeć, porównać. - ja miałem sprzęgło wymieniane jakieś 2-3 miechy temu przy 190 kkm ale było już tam wcześniej coś kombinowane w nim :evil:
      Samochód też ma duszę...

      Komentarz


      • #4
        spokojnie jesli to skrzynia lub silnik to przecież olej jest gęsty w tych temperaturach no i zanim przesmaruje elementy to chwile trwa

        Komentarz


        • #5
          Odpalam na luzie z wciśniętym sprzegłem.
          Jak byś miał chwile to możemy sie spotkac Bartholemaus podjade do Krzeszowic.
          poczekam jeszcze jak sie ociepli i zobacze czy się to będzie powtarzac.
          pzdr
          kriss78mlody

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez tom2212
            spokojnie jesli to skrzynia lub silnik to przecież olej jest gęsty w tych temperaturach no i zanim przesmaruje elementy to chwile trwa
            oczywiście zgadzam się z tą opinią olej jest gęsty
            Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
            jak pomogłem to daj punkcik
            sprzęgło od G 60

            Komentarz


            • #7
              "czy było podciągane... ?" BARTHOLEMAUS tego sprzęgła się nie podciąga.
              jeśli z trakcją wszystko oki to spoko, ale przy 175tkm to już może się sprzęgło odzywać. oby nie.
              www.k-mot.pl
              Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
              Autoholowanie.
              Robert Kulma

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez robekcool
                "czy było podciągane... ?" BARTHOLEMAUS tego sprzęgła się nie podciąga.
                A to przepraszam - nie wiedziałem...

                Zamieszczone przez robekcool
                ale przy 175tkm to już może się sprzęgło odzywać. oby nie.
                około 900 zł. wymiana sprzęgła u mechanika (części + robocizna)

                kriss możemy się spotkać bez problemu - w tygodniu kończe pracę po 17 więc jestem do dyspozycji - w weekendy raczej też po południu. Ja u siebie będę musiał z zawieszeniem porobić bo tucze się, skrzypi, zgrzyta, charczy więc czekają mnie też wydatki...

                Jak coś to daj znać na priv w który dzień o której. dobrze by było jakbyś podjechał do mnie, jak będzie u mnie zimny silnik - żebyś sobie sam odpalił i porównał jak jest z zapalaniem u CIebie a jak u mnie...
                Samochód też ma duszę...

                Komentarz


                • #9
                  Bartholemaus, Kolego nie coś za tanio 900zł??? Ja dałem 1700zł za nowy komplet czyli sprzęgło, łożysko, docisk, wysprzęglik i takie tam pierdoły. Sprzęgło G60 :]

                  A co do klekotania przez te kilka sekund to mam to u siebie samo zresztą zobacz jaka jest temp na dworzu. Też mi tyka przez 2-3 sekundy a potem cisza. Olej musi dotrzeć wszędzie.
                  Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                  Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                  Komentarz


                  • #10
                    Mam pytanie odnośnie nowego sprzęgła. Czy jeśli wymienię na normalne omijając dwumasę, jak robią koledzy, to czy nie bedzie lepiej i taniej?
                    MK3 2.0TDCI

                    Komentarz


                    • #11
                      sandokan4, na pewno będzie taniej a to czy lepiej tzn chyba nie może lekko gorszy będzie komfort jazdy ale praktycznie mało odczuwalny. Jednomasa jest wytrzymalsza niż dwumasa.
                      Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                      Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez SuchyX
                        Bartholemaus, Kolego nie coś za tanio 900zł??? Ja dałem 1700zł za nowy komplet czyli sprzęgło, łożysko, docisk, wysprzęglik i takie tam pierdoły. Sprzęgło G60 :]
                        Ja miałem nową tylko tarczę i docisk. Łożysko nie pamiętam. Było kilka mies temu ale na serio wyszło 900 zł z robocizną - normalnie wyjdzie 1000 - 1100 ale ja miałem rabat na robociznę ze względu na status stałego bywalca
                        Samochód też ma duszę...

                        Komentarz


                        • #13
                          Teraz idzie odwilż więc zobacze jak bedzie palic gdy jest cieplej.
                          Bartholemaus odezwe sie i spotkamy sie tuż po świetach jezeli znajdziesz chwilke.
                          pzdr
                          kriss78mlody

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez kriss78mlody
                            Bartholemaus odezwe sie i spotkamy sie tuż po świetach jezeli znajdziesz chwilke.
                            pzdr
                            Jasne że tak - "wysępiłem" :bicsie wolne w pracy więc mam czasu a czasu...
                            Samochód też ma duszę...

                            Komentarz


                            • #15
                              WITAM.
                              Po przyjściu odwilży silnik pali na dotknięcie nic nie szarpie nic nie klekocze.
                              To faktycznie chyba wina gęstego oleju i niskiej temperatury otoczenia
                              pzdr
                              kriss78mlody

                              Komentarz


                              • #16
                                a nie pisałem - mówiłem

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X