Przekładnia maglownica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • aceman
    Classic
    • 2010
    • 10

    Przekładnia maglownica

    Zamieszczone przez alfee
    Może na sobotę też kamerkę wziąć? coś dokręcimy.
    Bardzo dobry pomysł faj3r, targi będą się odbywać w WZL wojskowe zakłady lotnicze przy ulicy szubińskiej - wylot na Poznań http://www.airfair.pl/?cid=91&unroll=91
  • B_KRK
    Drive
    • 2009
    • 73

    #2
    Przekładnia maglownica

    Witam
    Wczoraj w wyniku wpadnięcia w poślizg uszkodziłem przekładnie kierowniczą. Kierownica po skręcie 'nie odbija' bądź odbija 'ratami', a nie płynnie...orientuje się ktoś gdzie można dobrze zregenerować przekładnie bądź kupić regenerowaną i naprawić usterkę oraz sprawdzić kompletnie i przede wszystkim kompetentnie zawieszenie?

    Auto to Skoda Octavia 1,8 T Kombi 2000 rok
    bottomless red piggybank

    Komentarz

    • rss
      L&K
      • 2009
      • 1098

      #3
      tej przekladni juz nie radze Ci regenerowac - masz pogieta listwe w srodku.
      przejrzyj allegro - tam bardzo czesto warsztaty oferuja oprocz samej przekladni rowniez jej wymiane i ustawienie geometrii.
      kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
      _________________________________________
      Do sprzedania:
      komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
      zaciski do hamulcow 280mm.

      Komentarz

      • jefry
        Rider
        • 2009
        • 411

        #4
        Jak nie odbija i odbija ratami to prawdopodobnie masz zoraną całkowicie przekładnie kierowniczą, listwa jest albo zerwana albo przeorana. Ja w poprzednim samochodzie podczas poślizgu uderzyłem kołami nie złamałem półosi ale miałem podobne efekty... wg. mnie wymień całość będzie bezpieczniej.
        Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

        Komentarz

        • delanopl
          Elegance
          • 2009
          • 831

          #5
          dokładnie, podpisuję się pod wypowiedziami rss, i jefry, kup sprawną maglownice, nie baw się w regeneracje, to odpowiada za utrzymywanie prawidłowego toru jazdy czyli Twoje bezpieczeństwo, nie warto oszczędzać akurat na takim elemencie, wiem, bo sam przerabiałem to w Seicento

          Komentarz

          • B_KRK
            Drive
            • 2009
            • 73

            #6
            Z tym, że na allegro też oferują regenerowane, bądź regeneracje..ewentualnie z jakiegoś anglika przeznaczonego na części...
            bottomless red piggybank

            Komentarz

            • rss
              L&K
              • 2009
              • 1098

              #7
              regeneracja regeneracji nie rowna. co innego wymiana tulejek prowadzacych gdy maja luz i powoduja stukanie a co innego rzezba z listwa, kolem zebatym czy obudowa. zaklad ktory zamontuje Ci przekladnie bierze odpowiedzialnosc za to co zamontowal i powinien udzielic gwarancji albo chociaz potwierdzic fakt naprawy.
              kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
              _________________________________________
              Do sprzedania:
              komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
              zaciski do hamulcow 280mm.

              Komentarz

              • B_KRK
                Drive
                • 2009
                • 73

                #8
                Zamieszczone przez rss
                regeneracja regeneracji nie rowna. co innego wymiana tulejek prowadzacych gdy maja luz i powoduja stukanie a co innego rzezba z listwa, kolem zebatym czy obudowa. zaklad ktory zamontuje Ci przekladnie bierze odpowiedzialnosc za to co zamontowal i powinien udzielic gwarancji albo chociaz potwierdzic fakt naprawy.
                W jakich granicach cenowych oscyluje omawiania operacja?
                bottomless red piggybank

                Komentarz

                • rss
                  L&K
                  • 2009
                  • 1098

                  #9
                  w malym Oplu mojej Malzonki calkowity koszt regeneracji (tulejki + demontaz/montaz +geometria) wyniosl +/- 500zl. Znajomy z roboty olewal luzna przekladnie w seacie do czasu gdy on chcial skrecic a samochod nie. szczesliwie wyszedl z tego bez problemow.
                  kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                  _________________________________________
                  Do sprzedania:
                  komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                  zaciski do hamulcow 280mm.

                  Komentarz

                  • B_KRK
                    Drive
                    • 2009
                    • 73

                    #10
                    Zamieszczone przez rss
                    w malym Oplu mojej Malzonki calkowity koszt regeneracji (tulejki + demontaz/montaz +geometria) wyniosl +/- 500zl. Znajomy z roboty olewal luzna przekladnie w seacie do czasu gdy on chcial skrecic a samochod nie. szczesliwie wyszedl z tego bez problemow.
                    To geometrie będę musiał zrobić jeszcze raz, bo wczoraj mechanik też kazał mi zrobić...masakra..
                    bottomless red piggybank

                    Komentarz

                    • delanopl
                      Elegance
                      • 2009
                      • 831

                      #11
                      dobry naciągacz z tego "mechanika"- żeby geometrie ustawić, w zawieszeniu, układzie kierowniczym wszystko musi być sprawne na tip-top, dopiero wtedy, dopełniając formalności ustawia się kąty itp.

                      Komentarz

                      • B_KRK
                        Drive
                        • 2009
                        • 73

                        #12
                        Pojechałem tam, bo byłem pewien, że będą otwarci w Sylwestra, a chciałem oszacować co się dokładnie stało. Oglądali, podnosili, jeździli itp i stwierdzili, że nic się nie stało (co było w sumie nie możliwe po takiej sile uderzenia równolegle bokiem dwoma kołami na raz w wystające tory tramwajowe ok 20 cm) na stwierdzenie, że kierownica nie odbija tak jak wcześniej jeden z nich stwierdził, że "nigdy w aucie kierownica nie odbija idealnie" :roll:
                        bottomless red piggybank

                        Komentarz

                        • delanopl
                          Elegance
                          • 2009
                          • 831

                          #13
                          Takich "fachowców" to omijaj szerokim łukiem, ostatnio słyszałem dobre opinie o diagnostach ze Schwarmuellera, na Balicach, pare groszy dasz za diagnoze, a jak zechcesz po kosztach zrobić, to pojedziesz do mechanika i wtedy powiesz mu jasno o co Ci chodzi, może to jakieś rozwiązanie?

                          Komentarz

                          • B_KRK
                            Drive
                            • 2009
                            • 73

                            #14
                            Zamieszczone przez delanopl
                            Takich "fachowców" to omijaj szerokim łukiem, ostatnio słyszałem dobre opinie o diagnostach ze Schwarmuellera, na Balicach, pare groszy dasz za diagnoze, a jak zechcesz po kosztach zrobić, to pojedziesz do mechanika i wtedy powiesz mu jasno o co Ci chodzi, może to jakieś rozwiązanie?
                            Masz kolego jakiś dokładniejszy namiar na tych z Balic?
                            bottomless red piggybank

                            Komentarz

                            • delanopl
                              Elegance
                              • 2009
                              • 831

                              #15
                              B_KRK, PW

                              Komentarz

                              • w.marek
                                Drive
                                • 2009
                                • 43
                                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                #18
                                Może ktoś podpowie jak zdemontować maglownice w octavce. Zabieram się za to po świętach. I zastanawiam się nad regeneracja lub kupnem nowej. Czy ktoś się orientuje ile są warte przekładnie z allegro np taka http://www.allegro.pl/item972176770_...a_vw_nowa.html lub pozostałe w podobnej cenie.
                                Regeneracja + drązki 600 zł - przekładnia z allegro 900 zł co lepsze?

                                [ Dodano: Pią 02 Kwi, 10 20:37 ]
                                Nikt nie demontował samodzielnie? Zastanawiam się co trzeba zdemontować aby ją wyjąć. Czy najpierw odkręcać drążki czy wyjmować w całości. Każda porada mile widziana.

                                Komentarz

                                • zakuu
                                  Classic
                                  • 2007
                                  • 23

                                  #19
                                  Witam

                                  Też się podepne pod temat bo sam na dniach bedę wyjmował magiel. Jakieś uwagi mile widziane

                                  Komentarz

                                  • rafalis222
                                    Ambiente
                                    • 2009
                                    • 160

                                    #20
                                    Ostatnio mi też cos skrzypi podczas kręcenia kierownica tak jakby sprężyna gdzieś zawadzała tak brzdęka , płyn jest kólko chodzi oki myśle sobie może łożyska na amorach ale autko nie ściąga idzie oki . Ma ktos pomysła co to ?

                                    Komentarz

                                    • luks
                                      Ambiente
                                      • 2009
                                      • 240

                                      #21
                                      fotostory -- co prawda po amerykańcku...

                                      skoda
                                      fuckyeah!

                                      Komentarz

                                      • w.marek
                                        Drive
                                        • 2009
                                        • 43
                                        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        #22
                                        Może komuś się przyda. Demontaż jest prosty i w miarę szybki. Niezbędny podnośnik lub kanał.Należy zablokować kierownice w pozycji z prostymi kołami, i dopiero wtedy rozłączyć z kolumną a po montażu magla ustawiamy nowy na wprost i zakładamy kolumnę na wieloklin magla.
                                        Podnosimy obie strony auta, opuszczamy sanki w dół (odkręcając 4 śruby) odkręcamy węże z płynem i samą maglownice. Magiel wyjdzie na bok ( niezależnie który).
                                        Mój po wizycie u mechanika (plan regeneracji) wrócił do auta. Regeneracja nie opłacalna (regeneracja wraz z nową listwą około 900 zł) a według mechanika takie zużycie (lekkie luzy) nie grozi niebezpieczeństwem. Czekam aż padnie całkiem (wyleje) wtedy wymienię na inny egzemplarz.
                                        Dzięki dla DGW za poradę.

                                        Komentarz

                                        • Stefan_KTP
                                          Drive
                                          • 2009
                                          • 65

                                          #23
                                          maglownicę musiałem dać do regeneracji w Vectrze B, więc swego czasu interesowałem się tematem. Ponieważ nie miałem możliwości samodzielnego demnotażu, wybrałem jeden z bardziej polecanych warsztatów. Cała operacja trwała 1 dzień, rano zostawiłem samochód (8:00) a o 14:00 już był gotowy. wymontowali, zregenerowali i zamontowali ponownie. całość kosztowała mnie 900 zl i dostałem pisemną gwarancję na rok. Jeździłem Oplem po naprawie 2 lata i nic nie ciekło. dla zainteresowanych link --> http://www.maglownice.polskareklama....na,glowna.html
                                          Jedyne minusy to trochę upieprzone wnętrze po naprawie i wygląd warsztatu. Co do jakości wykonanej pracy nie mam żadnych zastrzeżeń
                                          Stefan_KTP

                                          Komentarz

                                          • capriman
                                            Ambiente
                                            • 2008
                                            • 199

                                            #24
                                            spójrz na ofertę skodeximu-od prawie 2 lat jeżdżę na nowej maglownicy od nich-cena 890pln za nową-jak wynikało z rozmowy są bezpośrednim importerem-w aso krzyknęli mi wtedy 3600 lub 1600 za regenerację-jak zawiozłem im tamtą zapakowaną nówkę ze znaczkami fabrycznymi i powiedziałem,że za niecałe 900pln można też ori nówkę kupić to tylko buraka strzelili..Odradzam regenerację-moja była regenerowana i padła ponownie w najmniej odpowiednim momencie..

                                            Komentarz

                                            Pracuję...