Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Czujniki cofania. Jak je wymontowac z O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Czujniki cofania. Jak je wymontowac z O2

    Zamieszczone przez fernando
    Jak w jeden dzień skończysz 3 etap w samochodzie, który pierwszy raz będzie widział takie kosmetyki, to ręce Ci odpadną, a o dojściu do punktu nr 5 możesz zapmnieć
    Co fakt, to fakt Myslę ze to jakieś 2 dni roboty.

  • #2
    [O1] Czujniki cofania. Jak je wymontowac z O2

    Witam!

    Pytanko:
    Jak wymontowac czujniki cofania z O2? Czy są one zbudowane tak jak uniwersalne na allegro tj. jakaś skrzyneczka - centralka i czujniki? Czy jest to raczej 'zintegrowana' instalacja samochodu??

    Jak to jest w innych modelach grupy VW? Może Bora, Golf albo A4 czy Toledo maja takie same??

    Pozdro
    skype: michau_ka
    1.8 SLX 20V
    Automacik + sekwencja LPG.

    Komentarz


    • #3
      michau_ka, Są 4 czujniki, centralka i głośniczek, centralka pracuje na magistrali CAN i bez niej raczej nie ruszy ( coś kojarzę, że nowsze OI mają chyba CAN-a, ale nie jestem tego pewny ). Dodatkowo te czujniki muszą być zamontowane dosyć precyzyjnie ( wysokość od ziemi, kąt w płaszczyźnie poziomej i pionowej i odległość od siebie ) i nie wiem czy uda się to tak dokładnie zrobić samemu w "garażu"...
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Dzieki bardzo. Znalazlem juz w etce odpowiedzi na moje pytania. Cztery czujniki. Centralka zamontowana w bagażniku po lewej stronie, na nadkolu. Głośniczek na lewym słupku w kabinie.

        Co do czujników to nie jest to az daki problem jak opisujesz. Dodatkowo moge mieć możliwość przekładki całego zderzaka. Moj i tak jest pęknięty u dołu.

        Pozdrawiam
        skype: michau_ka
        1.8 SLX 20V
        Automacik + sekwencja LPG.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez michau_ka
          ...Co do czujników to nie jest to az daki problem jak opisujesz. Dodatkowo moge mieć możliwość przekładki całego zderzaka. Moj i tak jest pęknięty u dołu.

          Pozdrawiam
          Może i nie ale ja ostatnio w firmowej OII miałem problem, bo układ piszczał bardzo często teoretycznie bez powodu. Okazało się, że chyba ktoś na parkingu musiał "dotknąć" innym zderzakiem tyłu Octavki, bo prawy środkowy czujnik był delikatnie ( jakieś pół milimetra ) wepchnięty dołem do środka i wyłapywał wszystkie krawężniki, a nawet większe kamienie i kawałki lodu :shock: . Wsadziłem rękę pod zderzak dopchnąłem czujnik tak jak powinien być i jest miodzio; także te pół milimetra dało pewnie z 5-10 cm różnicy "na ziemi"...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            O1 chyba nie maja jeszcze CAN?

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X