Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

cb radio problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • cb radio problem

    Sprawa wyglada tak, ze na D on pokazuje ze jedzie na 2, ale ile w tym prawdy to nie wiadomo. Jak wrzucisz na S to napisze ze jedzie na 1 i faktycznie jedzie na 1. Tak to dziala

  • #2
    cb radio problem

    Witam serdecznie

    mam problem z radiem cb a mianowicie podczas nadawania, gdy włączę przycisk na gruszce auto po prostu gaśnie :shock: prosze o pomoc może ktoś się spotkał z takim problemem :cry:

    Komentarz


    • #3
      adoo, Napisz pod co podłączyłeś zasilanie?.
      Czy antena cb jest zainstalowana na stałe (dziura w karoserii) czy na magnesie lub uchwycie?
      Czy CB sprawdzałeś w innym aucie?
      moja Czeszka ze Szwecji ;-)

      Komentarz


      • #4
        stawiam na:

        - zle wystrojona antene,
        - uszkodzony kabel antenowy lub niedokrecona wtyczke
        - cb radio grzebane / jesli nie jest nowe i ni znasz jego pochodzenia/
        pablo_doctor

        Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

        CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

        http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez adoo
          gdy włączę przycisk na gruszce auto po prostu gaśnie
          Czy ja dobrze rozumiem, że po włączeniu przycisku na gruszce gaśnie Ci samochód?
          Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

          Piszę poprawnie po polsku.

          Komentarz


          • #6
            smer, ciekawy przypadek gaszenie auta majkiem :szeroki_usmiech
            moja Czeszka ze Szwecji ;-)

            Komentarz


            • #7
              tak jest to mozliwe w autach z elektronika, poziom zakluczen / upraszczajac/ powoduje indukowanie sie napiec w instalacji auta powodujac anomalie.

              Mialemkiedys klienta z H. Acord zo jak zaczynal gadac to mu sie dyskoteka na tablicy robila. Rozne kontrolki migaly.
              Gaszenie auta to juz prawdziwy extrim
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz


              • #8
                adoo, może na początek pozycz od kogoś radyjko i spróbuj przez nie pogadać. Zobaczysz wtedy czy to Twoje radio psoci i jak mówi pablo_doctor powoduje zakłócenia, czy auto jest zazdrosne o to że gadasz z radiem zamiast z nim
                Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                Piszę poprawnie po polsku.

                Komentarz


                • #9
                  Panowie to po kolei :lol:

                  - zasilanie bezposrednio z aku
                  - antena na magnesie i od razu zaznacze ze wymieniałem kabel z tym ze te anomalia były jeszcze przed wymianą kabla w antenie, natomiast pojawiły sie po naprawie gruszki (musiałem ze względu na popuszczone luty) i tu jeszcze jedna ciekawostka na innej gruszce to samo sie dzieje więc grucha raczej odpada
                  - radio sprawdzone w innym samochodzie działa bez zarzutów
                  - antena nie zestrojona (moze to tu jest pies pogrzebany) :?:
                  - radio nie grzebane kupiłem osobiście i tu jeszcze jedna sprawa wcześniej chodziło bez problemu w tym samochodzie

                  zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa po zmierzeniu miernikiem gniazda antenowego masy i sygnału pokazuje przebicie a na innym radiu (szwagra) cos takiego nie występuje. Zobacze jeszcze spróbuje podpiąc inne radio i najwyzej napisze jakie rezultaty :P

                  Komentarz


                  • #10
                    hmmm cos z antena albo sama antena albo zle wymieniony kabel. Niezestrojona antena moze Ci uszkodzic radio.

                    Sprawdzij sobie z inna antena ze swym radiem-bedzie git.
                    Mikrofon nie ma nic do rzeczy co sam trafnie spostrzegles
                    pablo_doctor

                    Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                    CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                    http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez pablo_doctor
                      Niezestrojona antena moze Ci uszkodzic radio
                      Magnesówkę trzeba byłoby stroić prawie za każdym razem.
                      Zamieszczone przez adoo
                      - zasilanie bezposrednio z aku
                      Zamieszczone przez adoo
                      - radio sprawdzone w innym samochodzie działa bez zarzutów
                      Raczej tu bym upatrywał problemu- u siebie w wozie ciągniesz prąd z aku, a radyjko jak sprawdzałeś w drugim samochodzie? Pod zapalniczkę?

                      Druga sprawa- a może masz jakieś dodatkowe zabezpieczenia wozu?
                      It doesn't matter what we're losing
                      It only matters what we're going to find!

                      Komentarz


                      • #12
                        Skoro działa w innym samochodzie i nic się nie dzieje, to problem tkwi w Twoim Szkodniku.

                        Ja bym wykluczył sprawy wynikłe z nadawania, chyba, że twoje radyjko nie ma 4 wat, tylko 4 kilowaty.

                        Myślę, że to kwestia podłączenia radia do elektryki, musi być jakieś przebicie na immobilizer czy alarm.
                        zdroofko
                        daszek
                        http://www.motostat.pl/user_images/13387/icon1.png [1500-3000 obr/min]http://emoty.blox.pl/resource/hi.gif | oryg. instrukcja obsługi Octavia II

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X