Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ABS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z ABS

    Zamieszczone przez Enriquez
    kropeck,

    dzięki o mistrzu i mentorze mój :shock: . Sam wiesz, że jak coś człowieka interesuje i rajcuje to są efekty. Co do wyłączenia sprawdzania to są w VCDS 10.6 dwie opcje, z tego co pamiętam to jest jakaś nazwana "cold" i zaraz potem druga całkowicie deaktywująca tę funkcjonalność, tylko musiałbym to obadać jutro. Każdej z osobna nie spotkałem u siebie. Gdzie tego szukać w O2 przed FL? Może mi się przeoczyło.
    no jak coś interesuje, to faktycznie mistrzostwo po ćwiczeniach się samo wyrabia

    A co do funkcji, to faktycznie COLD DIAGNOSIS (czy jakoś tak), ale właśnie o tym mówię. Natomiast skoro nie kojarzysz tego pojedyńczego wyłączania lamp, to znaczy, ze FL'kach tego nie ma. W starej (przed liftowej) O2 jest jeszcze dodatkowo lista lamp które ma sprawdzać (kierunkowskazy, wsteczne, postojówki, hamulce itd.) :-)

  • #2
    Problem z ABS

    Witam mam pytanie pokazuje mi dwa błędy ABS-u, zastanawiam się czy jest to czujnik abs-u czy może jednak pierścień abs-u, wirnik czujnika obrotów. Zauważyłem że pierścień jest trochę luźny. Co o tym myślicie?

    287 Czujnik liczby obrotów tylny prawy-G44
    sygnał poza wartościami granicznymi - BŁĄD SPORADYCZNY

    287 Czujnik liczby obrotów tylny prawy-G44
    uszkodzenie mechaniczne - BŁĄD SPORADYCZNY

    Proszę o porady. Z góry dziękuję

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Jak z parametrami? Obroty kół mają takie same wartości?
      Jak to luźny pierścień?Obraca się luźno?
      Sprawdź przewody przy wtyczce
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        tak obraca się i podejrzewam że to właśnie ten pierścień

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez fcr19
          tak obraca się i podejrzewam że to właśnie ten pierścień
          Nie może się luźno obracać. Musi być nieruchomo i obracać się razem z piastą

          Komentarz


          • #6
            więc . miałeś ostatnio zmieniane łożysko?
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz


            • #7
              łożysko nie było zmieniane, był zmieniany cylinderek w drugim kole, raptem cały płyn wylało przez cylinderek i 10 km bez hamulców. Wiec raczej przyczyną braku abs-u jest właśnie ten pierścień?

              Komentarz


              • #8
                Link

                Komentarz


                • #9
                  link nie działa, problem leży w tylnym prawym kole, a widząc po nazwie linku dotyczy on przedniej osi.

                  Zastanawiam się bardzo czy to problem czujnika czy pierścienia.

                  Kontrolka ABS po uruchomieniu zapala się, po przekroczeniu 20km/h gaśnie i po pierwszym czy drugim hamowaniu znowu się zapala i już później nie gaśnie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Raczej napewno jest to pierścień ponieważ on nie powinien się ruszać gdyż zakłóca to działania czujnika prędkości, nawet szczelina między czujnikiem a kołem musi być działania czujnika prędkości, nawet szczelina między czujnikiem a kołem musi być odpowiednia i się nie zmieniać.
                    Najpierw napraw to a jeżeli dalej będzie pojawiał się błąd to może być dodatkowo padnięty czujnik ale wątpie bo jeżeli byłby padnięty to kontrolka raczej by Ci nie gasła tylko świeciła cały czas.

                    Pozdrawiam
                    Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Link działa a w linku masz wszytko co potrzebne.

                      Komentarz


                      • #12
                        ok. już wiem jak wymienić czujnik, w sobotę sprawdzę pierścienie w obu dwóch kołach, czy pierścienie ruszają się na piaście.

                        [ Dodano: Pon 08 Mar, 10 07:31 ]
                        po sprawdzeniu okazało się że pierścień czujnika abs jest popękany i obraca się na piaście, już kupiłem i czeka na wymianę. Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Witajcie!

                          Mam problem z ABSem- po wlaczeniu zaplonu kontrolka ABSu wlancza sie i piszczy 3 razy.
                          Do tego zapala mi sie kontrolka hamulca recznego :/
                          Od czasu do czasu mruga mi tez kontrolka od swiec zarowych :/

                          Auto: Octavia 1.9 SDi 2001 rok.

                          Wspomniec musze, ze ABS raczej dziala - sprawdzalem na mokrej nawierzchni i kola nie blokowaly sie podczas ostrego hamowania.

                          Jak moge sprawdzic co jest powodem bledu?

                          Pozdrawiam i dziekuje za info!

                          Irek

                          Komentarz


                          • #14
                            Pierwsza sprawa to sprawdź czy masz płyn hamulcowy.

                            A po drugie tyo taie zachowanie jakie opisujesz wskazuje na włącznik (przełącznik) pod pedałem hamulca. Trzeba podpiąć pod Vaga i zobaczać czy są jakieś błędy.

                            Pozdrawiam
                            Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                            Komentarz


                            • #15
                              Plynu mam wystarczajaca ilosc - pod maximum podchodzi.

                              Kiedys mialem problem z tym czujnikiem po pedalem, ale to byla mala rzecz.
                              Swiatla stopu raz sie wlanczaly a raz nie, jak sie okazalo kawalek plastikowej obudowy nie byl zamontowany poprawnie i chyba on przestawil ten czujnik/przycisk.
                              Poprawilem jego pozycje i od tej pory stopy swieca za kazdym razem.

                              Co innego moze byc nie wpozadku z tym czujnikiem i jak to sprawdzic?
                              Mieszkam obecnie w Anglii i zastanawiam sie jak przeskanowac auto Vagiem?
                              Czy beda go mieli w lokalnym warsztacie?
                              A moze mozna go tanio kupic i samemu przeprowadzic taki skan?

                              Pozdrawiam i dzieki za pomoc!

                              Irek

                              [ Dodano: Wto 09 Mar, 10 00:58 ]
                              OK.

                              Juz zamowilem sobie Vaga. Kosztowal mnie 19.99 funtow z przesylka.
                              Za kilka dni bede wiedzial, co sie tam dzieje.

                              Jezeli ktos jednak spotkal sie wczesniej z takim/i przypadkami to bylbym wdzieczny za porady.

                              Pzdr!

                              Irek
                              :lol: :lol:

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez hurricane108
                                Co innego moze byc nie wpozadku z tym czujnikiem i jak to sprawdzic?
                                No właśnie nie właściwe działanie tego czujnika powoduj miganie kontrolki od świec żarowych.
                                Poszukaj na forum bo było nie raz o tym pisane.

                                Pozdrawiam
                                Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                                Komentarz


                                • #17
                                  dzieki wielkie za info!

                                  Juz zabieram sie do szukania.

                                  Jade jutro na przeglad i chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej o tym bledzie w razie gdyby chcieli mi wcisnac jakis kit.

                                  Jak przydzie do mnie Vag to po przetestowaniu napisze posta co bylo nie tak.
                                  Zobaczymy tez co powiedza jutro na ten temat w warsztacie.

                                  Pozdrawiam!!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    oo dzieki za temat bo chyba i mnie czeka taka wymiana czujnika
                                    My life, My RS.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X