Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie czyta mp3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie czyta mp3

    to lipa dostajemy towar nie pelno wartosciowy

  • #2
    Nie czyta mp3

    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale mam pytanie co do poprawności działania mojego radia, octavia II 2006 r. radio z mp3 bez navi, nie pamiętam jak się nazywa bo istrukcję zostawiłem w autku. Mianowicie radio przeryw w trakcie czytania mp3 nagrywanych z kompa. Jak odtwarza orginalne audio jest ok. Próbowałem już nagrywać jak najwolnie cd ale nie pomaga. Druga sprawa mam czujniki cofania na tył, dzwięk ich działa ale na ekraniku od radia nie pokazuje,t ak było od początku, jestem drugim właścicielem autka.
    Czytałem na Auto Świecie że można załadować płytę czyszczącą i będzie chodzić, stosował może ktoś coś takiego?

    Komentarz


    • #3
      zastosuj trochę bardziej markowe płyty bo te najtańsze właśnie tak mają.
      Jak będzie bez zmian zastosuj płyte czyszczącą
      P O Z D R A W I A M O2 FL MPI srebrny Mint

      Komentarz


      • #4
        wawer80, podobny problem był już poruszany na forum. Rozwiązaniem okazała się zmian standardu nagrywania płyt CD.

        Może ten temat Ci pomoże Forum - Octavia Club Polska

        [ Dodano: Wto 23 Lut, 10 19:47 ]
        Zamieszczone przez wawer80
        Druga sprawa mam czujniki cofania na tył, dzwięk ich działa ale na ekraniku od radia nie pokazuje,t ak było od początku, jestem drugim właścicielem autka.
        W ustawieniach radia trzeba ustawić wyświetlanie czujników cofania.
        Wciskasz przycisk "MODE" na panelu, wyświetli Ci się PDC i trzeba przestawić na ON i wtedy powinno działać
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          A wie ktoś jakiej marki tą płytę czyszczącą zapodać, żebym tam czegoś nie popsuł?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez wawer80
            Mianowicie radio przeryw w trakcie czytania mp3 nagrywanych z kompa.
            też mam ten problem, nawet w ASO bylem ze 3 razy. zwykła płytę odtwarza, nagrana na kompie w mp3 nie albo czasami. nagrywałem na rożnych płytach, na rożnych kompach...raz grało raz nie. kupiłem sobie odtwarzacz mp3 i sram na płyty. :szeroki_usmiech
            Zamieszczone przez wawer80
            A wie ktoś jakiej marki tą płytę czyszczącą zapodać, żebym tam czegoś nie popsuł?
            w każdym porządnym sklepie audio kupisz dobrą płytę czyszczącą.

            Komentarz


            • #7
              już kupiłem płytkę czyszczącą zobaczymy jaki będzie efekt. A co do drugiej części mojego pytania czy pokazuje wam na ekranie od radia czujnik cofania bo u mnie jest tylko sam dźwięk?

              Komentarz


              • #8
                wawer80, a zrobiłeś co Ci napisałem w swoim poście?
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  Czesc,
                  to raczej nie jest problem zabrudzenia optyki. Ja mam odwrotnie mam problemy z odczytem oryginalnych płyt, za to nagrywane czyta bezbłędnie póki co. To może być kwestia fabrycznej kalbracji optyki w urządzeniu.
                  Wygląda na to, że inaczej kalibruje sie pod odczyt płyt tłocznych i wypalanych. Być może to wada fabryczna ale może mieć też jakieś uzasadnienie, np. trwałość stosowanych układów.

                  Komentarz


                  • #10
                    u mnie też tak było, to czy czyta Ci mp3 zależy od tego czy po nagraniu płyty zamkniesz zapis danych czy nie, przynajmiej mi zamykanie cdka pomogło :lol:
                    Skoda Octavia II Scout 2.0 TDI 2008 140KM 320 NM----> 177KM 430NM---->220KM 426NM
                    Mercedes GLK 320 CDI 2008
                    Mitsubishi Pajero 2.5 GLS 1996 pakiet offroad
                    Suzuki Jimny 1.3 2012 pakiet offroad

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80592

                    Komentarz


                    • #11
                      ..albo to o czym napisał AdamB

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez AdamB
                        W ustawieniach radia trzeba ustawić wyświetlanie czujników cofania.
                        Wciskasz przycisk "MODE" na panelu, wyświetli Ci się PDC i trzeba przestawić na ON i wtedy powinno działać
                        Wszystko fajnie ale u mnie w radiu nie ma przycisku "mode" a tylko "menu" a tam nie ma żadnego PDC?

                        Płytla czyszcząca pomogła ale chyba nie na 100 %, dzisiaj mało jeździłem więc nie mogę być pewien.

                        [ Dodano: Sro 24 Lut, 10 18:46 ]
                        ja mam radio STREAM MP3 czy jakoś tak...

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez wawer80
                          Wszystko fajnie ale u mnie w radiu nie ma przycisku "mode" a tylko "menu" a tam nie ma żadnego PDC?
                          Naciskasz MENU
                          Potem dolnym prawym klawiszem zmieniasz/przechodzisz na drugi ekran i w lewym górnym rogu jest PDC
                          Jeżeli jest PDC OFF to słychać czujniki a nie wyświetlają się, jeżeli jest PDC ON to wyświetlają się czujniki i pikają.

                          Sprawdź jeszcze tak jak napisałem.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • #14
                            właśnie że nie ma PDC w tym miejscu, u mnie coś musiało być kombinowane z tym tylnym zderzakiem bo moje czujniki są nie lakierowane tylko czarne, więc może byłu jakoś później dokładane?

                            [ Dodano: Czw 25 Lut, 10 11:39 ]
                            A co do radia to cd czyszczące pomogło i problemu już nie ma, ciekawe na jak długo ...? :lol:

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam Panowie
                              pozwolę sobie na podłączenie pod temat
                              Jest tak, obojętnie jaką płytkę odtwarzałem -nagrywane na różnych płytkach - to grało i było ok. Pewnego razu pojawiły się delikatne trzaski podczas odtwarzania - oczywiście przy odsłuchu radia - fali radiowej nie ma tego.
                              Wsadziłem płytkę czyszczącą ale niestety nie pomogło. Następnego dnia lekko nasączyłem "miotełki" czyszczące z płytki izopropanolem i również nie pomogło nadal były lekkie trzaski podczas odsłuchu ale pojawił się kolejny problem.
                              Po tym czyszczeniu już nie widzi płyt z mp3 nic zero :cry: jedynie nadal z lekkim trzeszczeniem odtwarza wav-y, a i nie zawsze potrafi "przejść" dalej do kolejnych kawałków.

                              1. Czyszczenie optyki ręczne ?
                              2. "kalibracja" lasera ? - ile to może kosztować czy może samemu ??
                              3. Wymiana lasera ? - ile to może kosztować ?
                              4 . INNE PRZEZ WAS POLECANE ROZWIĄZANIE ??

                              pozdrawiam
                              Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pobije ... Rutyną ...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Rob66
                                Po tym czyszczeniu już nie widzi płyt z mp3 nic zero :cry: jedynie nadal z lekkim trzeszczeniem odtwarza wav-y, a i nie zawsze potrafi "przejść" dalej do kolejnych kawałków.
                                A płyty audio czyta? Takie regulaminowe, ze sklepu, nie nagrywane?
                                Morgoth

                                Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                G.B.Show

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Morgoth
                                  Zamieszczone przez Rob66
                                  Po tym czyszczeniu już nie widzi płyt z mp3 nic zero :cry: jedynie nadal z lekkim trzeszczeniem odtwarza wav-y, a i nie zawsze potrafi "przejść" dalej do kolejnych kawałków.
                                  A płyty audio czyta? Takie regulaminowe, ze sklepu, nie nagrywane?
                                  witam
                                  Tak czyta.
                                  Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pobije ... Rutyną ...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Rob66, może być objaw końca lasera. Można zwiększyć napięcie na laserze, ale to jest jego szybszy koniec. Jeśl zaś chodzi o wymianę- zależy co tam wsadzili. Najtańsze chińszczyzny to wydatek rzędu kilkunastu- killkudziesięciu złotych. W niektórych przypadkach pozostaje tylko serwis a tu koszt zabójczy.
                                    It doesn't matter what we're losing
                                    It only matters what we're going to find!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Rob66
                                      1. Czyszczenie optyki ręczne ?
                                      2. "kalibracja" lasera ? - ile to może kosztować czy może samemu ??
                                      3. Wymiana lasera ? - ile to może kosztować ?
                                      4 . INNE PRZEZ WAS POLECANE ROZWIĄZANIE ??
                                      Skoro czyta oryginały, "jeszcze", to może być kilka powodów iż nie daje rady z innymi płytami. Nie wiem ile czasu używasz CD, jeśli sporo, to być może sprzęt już się nieco zużył i rozwiązaniem będzie podniesienie prądu/zwiększenie mocy lasera. Takie operacje wykonują serwisy sprzętu Hi-Fi z CD/DVD playerami. Zdolny elektryk od car-audio powinien sobie poradzić.

                                      Inna rada, na przyszłość, to nagrywać/wypalać płyty do auta na najniższej możliwej prędkości nagrywarki. Wtedy "jakość" zapisu na nośniku jest najwyższa i sprzęt po przejściach łatwiej sobie radzi (laser łatwiej odczytuje "pits & lands" na wypalonej ścieżce) z wolniej preparowanymi płytami.
                                      Morgoth

                                      Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                      G.B.Show

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Tego Jak był użytkowany prze 3 lata to niestety nie wiem ...
                                        użytkuję od zeszłego roku października ...
                                        cóż nie pozostanie mi nic innego jak podzielić się wiedzą po wizycie u speca ... pozdrawiam i dzięki
                                        Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pobije ... Rutyną ...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez tomil
                                          ... Jeśl zaś chodzi o wymianę- zależy co tam wsadzili. Najtańsze chińszczyzny to wydatek rzędu kilkunastu- killkudziesięciu złotych. W niektórych przypadkach pozostaje tylko serwis a tu koszt zabójczy.
                                          Mechanizm to Philips CDM-M7 4.7/43 raczej ciężko dostępny i dodatkowo niezbyt tani ( ok. 120 Euro w DE)...
                                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"

                                            w związku z opisanym problemem, zabrałem się za podłączeniem (w końcu)
                                            Omni pod AUX i ..... szok ....
                                            zadziałało od razu i chyba nawet gra "czyściej" niż z płyty ...
                                            muszę "opracować" tylko sposób na schowanie "okablowania", ale jest ok ...

                                            a problem z laserem nadal będę "prostował"
                                            Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pobije ... Rutyną ...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Rob66
                                              a problem z laserem nadal będę "prostował"
                                              Być może pomoże tylko gruntowne przeczyszczenie soczewki, ale nie płytą czyszczącą z włoskami. Jak to nie pomoże, to spróbuj to co proponowałem wcześniej.
                                              Morgoth

                                              Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                              G.B.Show

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam

                                                Mam zamiar właśnie wyjąć "radyjko" w sobotę
                                                i zająć się nim może uda się je reanimować znaczy laser ...

                                                pozdrawiam
                                                Nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pobije ... Rutyną ...

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X