Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z nadmuchem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z nadmuchem

    Czy chodzi o te dywaniki

    Rigum:

    Link


  • #2
    Problem z nadmuchem

    Witam!

    Od pewnego czasu mam problem z nawiewem. Z poczatku uruchamiał sie po 5 minutach jazdy. Teraz nie włacza sie w ogole! Czasem podczas gwałtownego przyspieszania lub hamowania włącza sie na chwile. Ta sama sytuacja na kazdym biegu.

    Autko to Octavia '97 1.9tdi z manualna klimatyzacja. Filt i kanały sa drozne, jedynie silnik dmuchawy warjuje. Błagam o pomoc, naprawa w aso bedzie kosztowna a mam obecnie problem z kasą.

    Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
    Piotrek

    Komentarz


    • #3
      podobny problem miałem w OII- do wymiany był "jeż" sterownik wentylatora

      Komentarz


      • #4
        Lorens103, dużo do sprawdzenia nie ma. Jeśli na 4 biegu dmuchawy jest tak samo jak na niższych ( też przerywa ) to od razu można wyeliminować rezystor regulacyjny prędkości ( na 4 biegu jest wyłączony z obwodu ). Do sprawdzenia pozostaje bezpiecznik dmuchawy, zasilanie dochodzące do panelu regulacji ( przełącznik E9 od góry ) i zasilanie na samym silniku dmuchawy. Najprościej było by to sprawdzić miernikiem, ale jeśli dzieje się to tylko w czasie jazdy, to może być trudno coś samemu zmierzyć. Najlepiej wtedy podpiąć do obwodu dmuchawy małą żarówkę ( np. pozycyjną ) i obserwować co się dzieje. Możesz zacząć od podłączenia żarówki równolegle do wtyczki silnika dmuchawy ( w miarę łatwy dostęp ). Jeśli będzie świecić, a dmuchawa nie będzie pracować to znaczy, że do sprawdzenia jest silnik ( może coś ze szczotkami ); jeśli będzie migać w takt pracy silnika to trzeba sprawdzić przełącznik ( trzeba się wpiąć najpierw przed nim <punkt T6d/2 na schemacie> a potem za nim < L13 na schemacie>). Jeśli tutaj też miga to problem jest z kablem zasilającym idącym od bezpiecznika do panelu nawiewu.

        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za informacje, jutro wszystko sprawdze i opisze efekty

          Bezpiecznik dobry...bede szukac dalej

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X