Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zablokowane drzwi-tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zablokowane drzwi-tył

    A najbardziej to bym chciał mieć kiedyś idealne W124 "w dizlu i w ałtomacie na pełnym wypasie bez skóry"...
    Octavia 1.8T 20V '99 AGU@212KM/328Nm

  • #2
    Zablokowane drzwi-tył

    Witam. szukalem troche na forum i znalazlem ale nie wszystko pasuje do mojego problemu. mianowicie rygielek od drzwi wpadl mi do srodka,centralny slychac ze pracuje a drzwi nie chca sie otworzyc ani od zewnatrz ani od srodka, szyba pracuje (elektryka). dodam ze jak wlacze zaplon to slychac raz centralny w tych drzwiach jakby mial otwierac. ktos wie co to moze byc?? wiem ze trzeba zdjac jakos tapicerke hehe pomeczyc sie ponoc trzeba. kabli jeszcze nie sprawdzalem przy slupku drzwiowym. pomoze ktos??

    Komentarz


    • #3
      pewno grzybek jak wpadł to podczas otwierania zapiera o tapicerkę-odkręć śruby przy krawędzach boczku,rozbierasz klamki-pod nimi kolejne śruby-odchyl dół i zrób porządek z grzybkiem-to powinno rozwiązać problem

      Komentarz


      • #4
        WITAM

        Jeśli Ci wpadł rygielek to nie obejdzie się bez zciągnięcia tapicerki drzwi

        Odkręć dwie śruby zamaskowane w uchwycie za który pociągasz aby zamknąć drzwi, następnie małą śrubkę za klamką otwierania drzwi (trzeba podwadzić śrubokrętem), a potem to już musisz użyć siły i mocno szarpnąć za tapicerkę.

        Powinny puścic śrubki trzymające po bokach - da się tak bo ja juz to przerabiałem - miałem padnięty zamek i drzwi nie szło otworzyć.

        Kombinuj - pozdrawiam
        Kolor: czerwień rajdowa
        Model: GLX
        Silnik: 1,6 AEE z LPG
        UPro520XL + A1500

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez grzesio99
          Odkręć dwie śruby zamaskowane w uchwycie za który pociągasz aby zamknąć drzwi, następnie małą śrubkę za klamką otwierania drzwi (trzeba podwadzić śrubokrętem), a potem to już musisz użyć siły i mocno szarpnąć za tapicerkę.
          jeszcze dookoła tapicerki trzeba wykręcić wkręty trzymające ją na uchwytach. I potem tepicerkę odchylamy lekko do siebie i podnosimy do góry, aby krawędz tapicerki wysunęła się z poziomej prowadnicy przy szybie.
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez endryu
            Zamieszczone przez grzesio99
            Odkręć dwie śruby zamaskowane w uchwycie za który pociągasz aby zamknąć drzwi, następnie małą śrubkę za klamką otwierania drzwi (trzeba podwadzić śrubokrętem), a potem to już musisz użyć siły i mocno szarpnąć za tapicerkę.
            jeszcze dookoła tapicerki trzeba wykręcić wkręty trzymające ją na uchwytach. I potem tepicerkę odchylamy lekko do siebie i podnosimy do góry, aby krawędz tapicerki wysunęła się z poziomej prowadnicy przy szybie.
            tak ale jak to zrobic przy zamknietych drzwiach, tapicerke juz wczesniej sciagalem wiec wiem o co kaman

            [ Dodano: Pią 19 Mar, 10 22:39 ]
            Zamieszczone przez grzesio99
            WITAM

            Jeśli Ci wpadł rygielek to nie obejdzie się bez zciągnięcia tapicerki drzwi

            Odkręć dwie śruby zamaskowane w uchwycie za który pociągasz aby zamknąć drzwi, następnie małą śrubkę za klamką otwierania drzwi (trzeba podwadzić śrubokrętem), a potem to już musisz użyć siły i mocno szarpnąć za tapicerkę.

            Powinny puścic śrubki trzymające po bokach - da się tak bo ja juz to przerabiałem - miałem padnięty zamek i drzwi nie szło otworzyć.

            Kombinuj - pozdrawiam
            ok dzieki za naprowadzenie znajde czas to pokombinuje

            Komentarz


            • #7
              możesz spróbować jeszcze inaczej-nie pamiętam dokładnie czy to możliwe,ale chyba raczej tak-pierścień-przelotka okalający grzybek można chyba wyjąć z tapicerki-jeśli to wyjmiesz to będziesz miał lepszą widoczność przez otwór i dostęp żeby przesunąć gdziekolwiek w bok grzybek żeby nie zapierał o tapicerkę i powinny się otwiorzyć

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez capriman
                możesz spróbować jeszcze inaczej-nie pamiętam dokładnie czy to możliwe,ale chyba raczej tak-pierścień-przelotka okalający grzybek można chyba wyjąć z tapicerki-jeśli to wyjmiesz to będziesz miał lepszą widoczność przez otwór i dostęp żeby przesunąć gdziekolwiek w bok grzybek żeby nie zapierał o tapicerkę i powinny się otwiorzyć

                sprawa sie wyjasnila, otoz ulamal sie ten pierscionek okalajacy rygielek i zostala tylko ta czesc na gorze ktora widac a to co siedzi w drzwiach to tego nie ma i jak rygielek sie chowa to nic go nie przytrzymuje na boki i buch sie chowa w srodku. skad by tu teraz taka mala czesc wziac kupic?? chyba ze cos innego wymysle i wykombinuje i dokleje zeby trzymalo rygielek w danej pozycji. ma ktos pomysla??? tapicerki nie sciagalem wiec tej ulamanej czesci nie posiadam.z gory dzieki za odpowiedzi

                Komentarz


                • #9
                  od zewnątrz tego nie widać-działanie tego polega jedynie na poprowadzeniu rygielka na zewnąrz więc ja bym się nie szczypał-ściągasz boczek i od wewnątrz przyklejasz prowadnicę z kawałka jakiejś rurki-np od długopisu-i obklejasz dokoła poxiliną lub pistoletem na klej-wtedy będzie to się mocno trzymało,spełniało zadanie a od zewnątrz itak nie będzie nic widać skoro pierścień został

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X